دریاچه پلیتوویس گنجینه ملی کرواسی

پارک ملی دریاچه‌های Plitvice , کرواسی منطقه حفاظت‌شده طبیعی یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در کشور است . مناظر کوهستانی و دریاچه‌های شفاف آبی پارک را تعریف می‌کنند و آن را به مکانی قابل‌تشخیص تبدیل می‌کنند .

دریاچه پلیتوویس گنجینه ملی کرواسی

آب باعث از بین رفتن سنگ آهک نرم شد و باعث ایجاد اشکال کارستی شد . در نتیجه بسیاری از آبشارها , غارها و دریاچه‌ها در این منطقه شکل‌گرفته اند . حیات وحش در پارک نیز چند منظوره است : به دلیل آلودگی بسیار پایین و حفاظت , طبیعت دست‌نخورده بسیاری از گونه‌های حیوانات خانگی است .
در طول فصل اوج پارک با بازدیدکنندگان پر شده‌است . چندین مسیر پیاده‌روی وجود دارد : قسمت اصلی از کل پارک عبور می‌کند و حدود 4.5 ساعت طول می‌کشد تا آن را تکمیل کند . سفره‌ای قایق به کشف دریاچه روشن کریستال و دیدن پوست زیر آب امکان پذیر است .
چرا به آنجا بروی ?
یکی از مشهورترین و زیباترین پارک‌های ملی اروپا است .
کی به آنجا بروی ?
محبوب‌ترین فصل تابستان است . دریاچه‌های منجمد و آبشارها در زمستان همچنین نوید بخش بسیار تماشایی زیادی را می‌دهند .
چطور به آنجا برسیم ?
با اتوبوس از زاگرب , Zadar یا Split به آنجا بروید . اگر از راننده پرسیده شود , راننده جلوی ورودی پارک خواهد ایستاد .

اخبار و مقالات مرتبط با "دریاچه پلیتوویس گنجینه ملی کرواسی"

کوه Nyiragongo , پارک ملی Virunga , جمهوری دموکراتیک کنگو . یک آتشفشان فعال برای مسکن بزرگ‌ترین دریاچه lava در جهان معروف است . شیب‌های تند شیب بسیار تند هستند و گدازه خیلی سیال است در نتیجه باعث می‌شود که در هنگام شروع به سرعت زیاد جریان پیدا کند .

دریاچه برتر , جزایر Apostle , ویسکانسین , دانشگاه‌های آمریکا . از آنجا که دما در سال جاری به شدت کاهش‌یافته است , دریاچه Superior منجمد شده‌است و در نتیجه اجازه می‌دهد که بر روی سطح آن راه برود و به غارهای یخی در جزایر Apostle برسد . آخرین باری که از یخ تا چنین حدی پوشیده شده بود پنج سال پیش بود...

به "دریاچه پلیتوویس گنجینه ملی کرواسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با دریاچه پلیتوویس گنجینه ملی کرواسی

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید