لویزان تهران؛ تماشای مرکز از بالا

به گزارش مجله آزات وب، در تهران جاهایی هستند که می توان چند دقیقه ای از شهر و دود و دمش دور شد و در آنها آرام گرفت. جاهایی که از جاده پرپیچ و خمی می گذری. و آن بالا که برسی شهر با چراغ های روشن خانه ها و خیابان هایش کمی دورتر ایستاده. جایی که اسمش لویزان است؛ ساکت و آرام و سرسبز.

لویزان تهران؛ تماشای مرکز از بالا

پارک جنگلی لویزان کجاست؟

قدیم ها لویزان چندان خوش نام نبود. و اگر صفحه حوادث را باز می کردی یک سر خبر در بیشتر مواقع به لویزان می رسید. اما این روزها این پارک جنگلی به یاری گشت هایی که در آن برقرار است امن شده و کسی حوصله دردسر ندارد.

لویزان تهران در بزرگراه امام علی(ع) قرار گرفته، بعد از خروجی بزرگراه شهید زین الدین و خروجی شیان. اما دسترسی به آن فقط با ماشین شخصی ممکن نیست. می گردد با مترو رفت و در ایستگاه های نوبنیاد یا حسین آباد از قطار پیاده شد و با یک تاکسی به لویزان رسید.

این پارک جنگلی که بزرگ ترین پارک جنگلی شمال شرق تهران است، در سال 1340 افتتاح شده. چند سالی رفت و آمد در آن چندان متداول نبود. و حالا دو سه سالی ست که دوباره به عنوان یکی از محل های سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت خانواده ها بر سر زبان ها افتاده.

در اصلی پارک جنگلی لویزان در سمت بزرگراه هنگام در قسمت ابتدایی بزرگراه شهید همت و پایین اتوبان بابایی واقع شده است. و بعد از طی جهتی پر پیچ و تاب و باریک که اطرافش را درخت های سر به فلک کشیده پوشانده اند به ورودی اصلی پارک می رسیم.

این پارک جنگلی که جزو زیباترین پارک های جنگلی تهران است، خیلی ها را یاد جاده های پرپیچ و خم شمال می اندازد. دو طرف جهت را درخت های کاج و سرو و اقاقیا در برگرفته. و همینکه شیشه ماشین را پایین بکشیم باد خنکی به سرمان می خورد و سرخوش مان می نماید. می توان هراز چندی کنار زد از ماشین پیاده شد و هوایی تازه کرد.

در لویزان آلاچیق هم برای برپا کردن بساط پیک نیک است. و کمی بالاتر که برویم سفره خانه و بوفه و کافی شاپ هم پیدا می گردد. اگرچه کسی که اینجا می آید خودش خودکفاست. و همه چیز از چای و خوراکی و بساط کباب را با خودش آورده.

باغ پرندگان تهران که یکی از مکان های سرگرمیی تهران مناسب بچه ها است، در بزرگراه شهید بابایی شرق، بعد از خروجی هنگام، لاین کندرو شهرک امید، خیابان کوهستان واقع شده.

عکس ها: آژانس عکس تهران

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2044

به "لویزان تهران؛ تماشای مرکز از بالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لویزان تهران؛ تماشای مرکز از بالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید