هشدار: قاره آفریقا دو تکه خواهد شد!

به گزارش مجله آزات وب، دانشمندان حدس می زنند که این پدیده به دلیل افزایش فشار ناشی از ماگما هایی که به سمت بالا می آیند. آن ها اکنون حرکت صفحات را با استفاده از GPS تحت نظر دارند.

هشدار: قاره آفریقا دو تکه خواهد شد!

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

براساس محاسبات محققان پس از پنج تا ده میلیون سال بعد یک گسل تکتونیکی در قسمت شرقی آفریقا شکل خواهد گرفت و در نتیجه این قاره به دو بخش تقسیم خواهد شد.

این بخش در منطقه عفر اتیوپی واقع شده است و در محل اتصال سه صفحه تکتونیکی واقع شده است که به آرامی از یکدیگر جدا می شوند. دانشمندان یادآوری می نمایند که در سال 2005 شکافی در آنجا شکل گرفت که طول آن اکنون در حدود 56 کیلومتر است.

کریستوفر مور، استاد دانشگاه لیدز در انگلستان گفت: این تنها مکان روی زمین است که می توانید مطالعه کنید که چگونه شکاف های قاره ای به اقیانوس تبدیل می شوند.

دانشمندان حدس می زنند که این پدیده به دلیل افزایش فشار ناشی از ماگما هایی که به سمت بالا می آیند. آن ها اکنون حرکت صفحات را با استفاده از GPS تحت نظر دارند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1128

به "هشدار: قاره آفریقا دو تکه خواهد شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار: قاره آفریقا دو تکه خواهد شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید