اصولی: عنایتی انتخاب قلعه نویی بود، حذف استقلال و پرسپولیس قطعی نیست

به گزارش مجله آزات وب، امروز در جلسه هیئت رئیسه فوتبال و سخنگوی فدراسیون فوتبال در این جلسه اظهار کرد: پس از بررسی ها و مصاحبه های متعدد میان فدراسیون و کمیته ملی المپیک در نهایت با پیشنهاد سرمربی تیم ملی موافقت و عنایتی انتخاب شد.

اصولی: عنایتی انتخاب قلعه نویی بود، حذف استقلال و پرسپولیس قطعی نیست

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، احسان اصولی گفت: یکی از این مباحث در این جلسه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال امید بود. در جلسه گذشته هم در این خصوص صحبت کرده بودم که باید یک ساختار و هماهنگی خوبی بین تیم ملی فوتبال بزرگسالان و امید به وجود بیاید پیشنهاد امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی در این خصوص بسیار مهم بود که پس از بررسی ها و گفت وگوهای متعدد میان فدراسیون و کمیته ملی المپیک در نهایت با پیشنهاد سرمربی تیم ملی موافقت و در نهایت رضا عنایتی به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد.

وی اضافه نمود: دومین بحثی که داشتیم کم شدن تعداد داوران بود که پیشنهاد کمیته داوران بود بررسی کردیم و موافقت شد و تا برای فصل آینده تعداد داوران لیگ برتر و دسته یک فوتبال کشورمان کمتر شود که مجوز این موضوع هم از سوی هیأت رئیسه فدراسیون داده شد تا در فصل تازه تعداد داوران کاهش یابد. در خصوص جزئیات این موضوع م باید اجازه دهید تا مسوولان کمیته داوران صحبت کنند.

اصولی در ادامه گفت: مصوبه دیگری هم که داشتیم افزایش تعداد بازیکنان در تیم های لیگ برتری بود که سازمان لیگ پیشنهاد آن را داده بود. در واقع تعداد جذب بازیکنان خارجی 1+6 شد و این تصمیم هم برای استفاده از ظرفیت های فوتبال ایران و پویا شدن لیگ برتر فوتبال ایران گرفته شد. این تصمیم در بحث قرارداد ها هم دخیل است. در کنار این مصوبات بحث های مالی را هم داشتیم که حسابرس فدراسیون گزارش خود را اعلام کرد و پس از بررسی های دقیق جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص حضور قربانزاده در جلسه امروز اعلام کرد: در خصوص مولد سازی اماکن ورزشی با رئیس فدراسیون فوتبال با صحبت کرد و از اماکنی هم که در این مجموعه وجود دارد بازدید کرد تا در خصوص همکاری های فدراسیون فوتبال برای بهره برداری از این مجموعه ها توافقی صورت بگیرد. فوتبال کشور ظرفیت های زیادی دارد و به جز فدراسیون فوتبال هیأت های استان ها هم هستند که در این زمینه می توانند کمک کنند. از طرفی هم یک نوع درآمد زایی برای فوتبال کشور است.

وی درخصوص اینکه شنیده شده یک تیم آفریقایی به گروه ایران اضافه خواهد شد، گفت: بله؛ صبحت هایی شده است. کنیا به گروه ایران اضافه خواهد شد. عمان هم قطعاً اضافه شد، اما کنیا هنوز قطعی نیست و به محض اینکه اضافه شود اعلام می کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درخصوص دستیاران امیر قلعه نویی در تیم ملی، اعلام کرد: مربیان تیم ملی را قلعه نویی انتخاب خواهد کرد، اما در ساز و کار قرارداد و برخی الزاماتی که وجود دارد، رئیس فدراسیون نظر خواهد داد. هنوز چیزی نهایی نشده و بیشتر تمرکز ما روی سرمربی تیم ملی امید بود.

اصولی درمورد شرایط قراردادی عنایتی در تیم ملی امید، اضافه نمود: قراردادها فرآیند اداری دارد. همه سرمربیان باید این فرآیند را طی کنند و به زودی قرارداد تمام آنها امضا و ابلاغ خواهد شد.

وی درمورد اظهارات زارعی و ابهام در حذف و عدم حذف کنندگان ایران از آسیا، شرح داد: این موضوع از طریق همان کمیته مجوز حرفه ای و AFC اعلام خواهد شد و ما هم تا آن زمان به صورت قطعی اطلاعی نداریم. هنوز هیچ چیزی قطعی نیست.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درمورد آخرین شرایط ساختمان فدراسیون، گفت: تاج در این خصوص مفصل صحبت کرد. یک رای وجود دارد و در زمان خودش برای تتازه نظر و دفاع صحبتی نشده است. مجوز یک برطرف تعهد ارزی گرفته شده بود و بیش از آن مبلغ پرداخت شده بود. پیگیری ها در حال انجام است تا این مشکل برطرف شود.

اصولی درمورد سقف قرارداد باشگاه ها و ورود فدراسیون فوتبال، گفت: جزئیات این موضوع قرار است در یک لایحه در هیأت رئیسه بحث شود. نمی خواهیم عجله کنیم که بعدا تبعاتی داشته باشد. قرار است یک چارچوبی تصویب شود و در هیأت رئیسه مورد بررسی قرار بگیرد.

وی درخصوص اینکه او به عنوان یکی از افرادی که در عزل موقت عزیزی خادم نقش داشته است، درمورد اینکه او اعلام کرده حکمی به من ابلاغ نشده است، گفت: این موضوع در حال رسیدگی است و به شما اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2367

به "اصولی: عنایتی انتخاب قلعه نویی بود، حذف استقلال و پرسپولیس قطعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصولی: عنایتی انتخاب قلعه نویی بود، حذف استقلال و پرسپولیس قطعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید