افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

به گزارش مجله آزات وب، آزمایشگاه های فناوری های بین رشته ای و فناوری های نوین دانشگاه شیراز، با حضور دکترعلیرضا افشاریفر، قائم مقام رئیس دانشگاه و دکترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری، در محل دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز این دانشگاه افتتاح شد.

افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

به گزارش مجله آزات وب، دکتر رضا اسلاملوئیان، رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز در این خصوص گفت: برای اجرای این طرح بالغ بر 2 میلیاردریال هزینه شده و تجهیزات تخصصی آن نیز از طریق گرنت استادان تهیه می شود.

وی، از افزایش 15 درصدی فضای آزمایشگاهی دانشکده خبر داد و افزود: با بهره برداری از این دو آزمایشگاه تحقیقاتی، مساحت آزمایشگاه های دانشکده 150 مترمربع افزایش یافت.

دکتر اسلاملوئیان اظهارداشت: هم اکنون 8 آزمایشگاه آموزشی و 11 آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشکده فعال است و این دو آزمایشگاه تحقیقاتی هم به آمار اضافه می شود و برای انجام فعالیت های پژوهشی در اختیار استادان جوان قرار می گیرد.

وی، با بیان اینکه راه اندازی این دو آزمایشگاه با تلاش اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد استادان جوان بتوانند با اجرای طرح های پژوهشی و فعالیت در دو آزمایشگاه تحقیقاتی جدید؛ در کرانه های علم حرکت کنند و خلاءهای موجود در صنعت را پر کنند.

دکترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز نیز در این آئین گفت: دانشگاه تلاش می کند تا زمینه مناسبی را برای فعالیت اعضای هیئت علمی بویژه استادان جوان فراهم کند و افتتاح این دو طرح در این راستا بوده است.

وی ادامه داد: بهره برداری از این آزمایشگاه های تحقیقاتی برای اجرای طرح های پژوهشی، حل مسائل صنعت و درآمدزایی دانشکده بسیار مؤثر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز همچنین بر لزوم خرید لوازم آزمایشگاهی این دو آزمایشگاه از تولیدات ملی و شرکت های دانش بنیان تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 230

به "افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید