بازار خودرو به روند نزولی بازگشت

به گزارش مجله آزات وب، قیمت خودرو امروز، 26 تیر 1402، در بیشتر محصولات با کاهش همراه بود. در این بین چند مدل داخلی هم رشد یا ثبات قیمت را تجربه کردند.

بازار خودرو به روند نزولی بازگشت

به گزارش تجارت نیوز، قیمت خودرو امروز 26 تیر ماه نتوانست روند صعودی را که از روز گذشته آغار نموده بود، حفظ کند و کلیت بازار دچار ریزش شد. کاهش چند درصدی قیمت ها اتفاق عجیبی نبود و انتظار می رفت که بازار از شروع هفته تحرکاتی از خود نشان دهد. در این میان، بازار خودرو های داخلی به علت حجم معاملات بالا، بیشترین تغییر و کاهش قیمت در محصولات را تجربه کرد.

اما در بازار خودرو های مونتاژی، به رغم مخالفت رئیس دولت با بالارفتن قیمت های کارخانه که به وسیله شورای رقابت معین شده بود معدود خودرو هایی مشاهده می گردد که رشد قیمت داشته اند. البته روند کلی این بازار هم امروز نزولی است.

با توجه به قیمت های اعلامی وب سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز برخلاف روز های گذشته، روند کاهشی را طی کرد. قیمت خودرو های داخلی در بیشتر محصولات، کاهشی و در تعداد اندکی، با ثبات گزارش شد. پراید 131 و پراید 111 به عنوان مقرون به صرفه ترین خودرو های تولیدی شرکت سایپا پس از روز ها مقاومت، توانایی نگه داشتن کانال موجود را از دست دادند و هر کدام 5 میلیون تومان نسبت به روز گذشته مقرون به صرفه شدند. به این ترتیب پراید 131 به قیمت 115 میلیون و پراید 111 به قیمت 125 میلیون تومان معامله شد.

کوئیک S اتوماتیک نیز در رتبه دوم کاهش قیمت محصولات سایپا قرار می گیرد. این هاچ بک توانست با 4 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به نرخ 349 میلیون تومان خرید و فروش گردد. پژو پارس LX TU5 نیز جزو محصولات ایران خودرو با بیشترین کاهش قیمت به شمار می رود. این خودرو با 7 میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به قیمت 611 میلیون تومان رسید. تارا اتوماتیک، اما رکورد دار بیشترین کاهش قیمت نسبت به روز گذشته بود. این سدان لوکس ایران خودرو با 13 میلیون تومان کاهش، به نرخ 804 میلیون تومان معامله شد. به این ترتیب یک قدم دیگر به کانال 800 میلیون تومان نزدیک تر شد.

جک J4 کرمان موتور که چند روزی هیچ تغییر قیمتی تجربه ننموده بود، امروز با 10 میلیون تومان افزایش به 760 میلیون تومان رسید؛ بنابراین احتمالاً این سدان مالی مونتاژی میخواهد خود را به کانال 800 میلیون تومانی برساند.

اس دبلیوام G01 با مدل 1401 پایان پس از هفته ها ثبات قیمتی، تنها در یک روز 50 میلیون تومان کاهش یافت و به نرخ یک میلیارد و 700 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم پنج نفره که روز گذشته با 10 میلیون تومان افزایش قیمت همراه بود؛ امروز 20 میلیون تومان کاهش را تجربه کرد و روی کانال یک میلیارد و 600 میلیون تومان ثابت شد.

لاماری ایما از هفته گذشته با شیب اندکی درحال کاهش قیمت است. این کراس اوور مونتاژی که روز گذشته 30 میلیون تومان کاهش قیمت یافته بود، امروز 40 میلیون تومان دیگر کاهش تجربه کرد و به نرخ یک میلیارد و 910 میلیون تومان رسید. به این ترتیب لاماری ایما از ابتدای هفته گذشته تا به امروز، 130 میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1402 بروزرسانی: 26 تیر 1402 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2392

به "بازار خودرو به روند نزولی بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار خودرو به روند نزولی بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید