بازگشت 1000 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تا عید نوروز

به گزارش مجله آزات وب، تهران (پانا)- شهردار تهران از ورود 1000 دستگاه اتوبوس به چرخه حمل و نقل مرکز از طریق نوسازی و بازسازی تا عید نوروز خبر داد.

بازگشت 1000 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تا عید نوروز

به گزارش ایسنا،علیرضا زاکانی همزمان با 26 اذرماه روز حمل و نقل در تشریح آنچه که مقرر شده در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی تهران رخ دهد، گفت: توجه مدیریت شهری در دوره نو تقویت حمل و نقل عمومی است و تلاش خواهد شد در همه سطوح حمل و نقل عمومی شامل مترو، اتوبوس و تاکسی این تقویت انجام شود.

وی اضافه نمود: باید بتوانیم در حوزه بازسازی و نوسازی مترو، اتوبوس و تاکسی داشته باشیم تا با بهره گیری ازظرفیت ها سقف خدمتی خود را ارتقاء دهیم و شرایط بسیار بدی که امروز با آن روبرو هستیم را جبران کنیم.

زاکانی ادامه داد: امروز در 7 خط مترویی که از آن بهره برداری می کنیم کمبود حدود 1700 واگن داریم و در حوزه اتوبوسرانی نیز حداقل 4000 اتوبوس کم داریم به شکلی که مقدار اتوبوس های موجود ما یک سوم نیاز شهر تهران است. در حوزه تاکسیرانی هم نیازمند نوسازی و بازسازی هستیم.

وی تاکید کرد: آنچه که همت مدیریت شهری است این خواهد بود که ان شاءالله تا عید نوروز بتوانیم از طریق نوسازی و بازسازی، نزدیک به 1000 اتوبوس را وارد چرخه خدمت کنیم. در حوزه تاکسیرانی هدف گذاری روی نوسازی 10 هزار دستگاه بود که باتوجه به گرانی قیمت خودرو و شرایطی که ایجاد شده تلاش خواهیم کرد تعهدات خود را به شکل مطلوب علی رغم این شرایط محیا کنیم، گرچه همه این کار دست شهرداری تهران نیست.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تأمین واگن های مترو نیز گفت: درحال حاضر به حمدالله مقدمات بازگشایی LC برای 630 واگن مترو فراهم شده و در آینده نزدیک قرارداد 105 واگن با مجموعه تولیدکنندگان داخلی را خواهیم بست. به این ترتیب در حال افزایش ظرفیت ها هستیم.

وی ادامه داد: این میراثی است که امروز به دست ما رسیده است؛ لذا باید داشته های آن را حفظ کنیم هرچند که داشته های آن بسیار کمتر از نیاز جامعه است؛ بر همین اساس باید به سرعت بخش حمل و نقل را توسعه دهیم و این برنامه را داریم که تا عید نوروز یک توسعه اولیه داشته باشیم و از سال بعد بتوانیم توسعه جدی تری در بخش اتوبوسرانی، تاکسی و تامین واگن مترو داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2108

به "بازگشت 1000 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تا عید نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت 1000 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تا عید نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید