بخشی از آب 4 سد خراسان شمالی در حال رهاسازی است

به گزارش مجله آزات وب، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: رهاسازی بخشی از آب ذخیره شده در چهار سد استان، با هدف ظرفیت سازی در بارندگی های بهاره، در حال انجام است.

بخشی از آب 4 سد خراسان شمالی در حال رهاسازی است

به گزارش مجله آزات وب به نقل از ایرنا، وحید واسطه اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده، رهاسازی آب در سد شیرین دره شهرستان مانه و سملقان، با دبی حدود 6.5 متر مکعب در ثانیه، در سد بیدواز اسفراین با دبی چهار متر مکعب در ثانیه، در قزلداش شهرستان مرزی راز و جرگلان، 2 متر مکعب در ثانیه و سد چری در فاروج 2.5 متر مکعب در ثانیه در حال انجام است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: در باره رهاسازی آب از سد بارزو در شهرستان شیروان فعلا برنامه ای نیست.

وی گفت: رهاسازی آب از سد باروز صرفا برای تخلیه رسوب، محتمل است.

واسطه گفت: اکنون بیش از نیمی از مخازن سدهای استان پر شده و در بارندگی های اخیر، سد چری در شهرستان فاروج، سرریز کرده بود.

رهاسازی آب سدها، به منظور ظرفیت سازی برای مهار سیلاب های احتمالی ناشی از بارندگی های بهاری، انجام می شود، همچنین با رهاسازی آب و خارج شدن رسوب، کیفیت آب مخزن سد نیز ارتقا می یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی پیش از این گفته بود که 20 میلیون متر مکعب آب در پی بارندگی های سه هفته نخست فروردین ماه امسال وارد مخازن سدهای استان شد.

سیدعقیل مرتضوی گفت: این میزان آب ورودی به سدهای استان مدیریت و در این مدت، 15 میلیون متر مکعب از این روان آب ها ذخیره شده است.

وی گفت: بر این اساس، برای ظرفیت سازی در سدها، پنج میلیون متر مکعب آب از این مخازن سدها هم رها شده است.

اکنون هشت سد با ظرفیت ذخیره سازی 234 میلیون متر مکعب آب در خراسان شمالی در دست بهره برداری است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1070

به "بخشی از آب 4 سد خراسان شمالی در حال رهاسازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از آب 4 سد خراسان شمالی در حال رهاسازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید