تداوم درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران محلی می گویند در شهر مرکزی منطقه قره باغ صدای انفجار شنیده شده و بعضی دیگر نیز مدعی حمله موشکی ارمنستان به دومین شهر عظیم جمهوری آذربایجان هستند.

تداوم درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علی رغم گذشت بیشتر از 12 ساعت از اعلام آتش بس بشردوستانه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، بعضی منابع همچنان از تداوم درگیری ها در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی خبر می دهند.

خبرگزاری اسپوتنیک بامداد یکشنبه به نقل از خبرنگار میدانی خود گزارش داد که چندین صدای انفجار در شهر استپاناکرت یا همان خان کندی به عنوان مرکز منطقه قره باغ شنیده شده و آسمان نیز با نور شدید روشن شده است.

شبکه تی آرتی وُرلد نیز به نقل خبرنگاران محلی گزارش داد که ارتش ارمنستان در اقدامی ناقض آتش بس، شهر گنجه به عنوان دومین شهر عظیم جمهوری آذربایجان را با موشک هدف قرار داده است.

بامداد گذشته بود که وزیر خارجه روسیه با اعلام خبر توافق ایروان و باکو برای توقف درگیری ها در منطقه قره باغ، گفت این آتش بس از ظهر روز دهم اکتبر شروع خواهد شد.

درگیری های شدید نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی از 13 روز پیش (پنجم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان شروع شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهر ها کشیده شده است.

پیش از این روسیه، فرانسه و دولت ارمنستان از اعزام تروریست های سوری به جمهوری آذربایجان بدست ترکیه خبر داده بودند که این خبر ها البته با تکذیب شدید باکو روبرو شده است. در مقابل جمهوری آذربایجان نیز مدعی است که تعدادی از ارمنی های سوریه و لبنان و دیگر مناطق دنیا خود را برای جنگ به قره باغ رسانده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1316

به "تداوم درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم درگیری ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید