حاجی میرزایی: انقلاب اسلامی به یقین یکی از خطیرترین رخدادهای دوران حاضر است

به گزارش مجله آزات وب، تهران (پانا) - در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، وزیر آموزش وپرورش با صدور پیامی یوم الله 22 بهمن را تبریک گفت.

حاجی میرزایی: انقلاب اسلامی به یقین یکی از خطیرترین رخدادهای دوران حاضر است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با صدور پیغامی ضمن گرامیداشت یوم الله 22 بهمن، این روز را تبریک گفت. متن پیغام وزیر آموزش وپرورش به این توضیح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

وَیَمْحُ اللَّهُ الْبَاطِلَ وَیُحِقُّ الْحَقَّ بِکَلِمَاتِهِ

و باطل را محو می نماید و حق را به فرمانش بر پا می دارد

(سوره شوری آیه 24)

بار دیگر زمستان فرا رسیده است تا ذهن و ضمیر انسان های آزاده دنیا به یاد روزهای پر فروزی بیفتد که ایرانیان دلیر توانستند در دل آن موسم سرد، خالق بهاری بالندهباشند که با خود شکوفه های شگفت به بار آورد.

پارسیان پارسایی که صاحب ایمان بودند و ساکن ایران، به نیکی توانستند با اتکال به خداوند متعال، اتکای به فرهنگ غنی ایرانی و امتثال به راهنمایی های داهیانه قائد خود، حضرت امام خمینی (ره)،اعجازگون به دنیا و دنیایان بیاموزند چگونه می توان بر طاغوتیان، طغیان کرد.

انقلاب اسلامی ایران به یقین یکی از خطیرترین رخدادهای دوران حاضر است، در حقیقت واجد فجر جدید بشریت در سپهر سیاسی دنیا است که به شایستگی توانست منشأ اثراتی ارزنده و مبدأ ثمراتی برازنده در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، دینی و... باشد.

برخورداری از پشتوانه عظیم فلسفه دینی و معارف شیعی، استواری بر پایه ایمان، اعتقاد و فرهنگ، حاکم سازی فرهنگ توحیدی و شکل گیری بر مبنای نظم و نظام انقلابی، مختصات ویژه این انقلاب از منظر رهبر معظّم انقلاب است که وجوه ممیّز آن از سایر انقلاب های بشری است. زدودن زنگارها و اضافات از چهره اسلام و نمایاندن حقیقت رحمانی و اصالت آسمانی این دین متعالی به دنیایان، مطرح کردن تشیّع به عنوان مکتبی حیات بخش و استقرار نخستین نظام مردم سالار دینیسه ارمغان فرهنگیِ انقلاب اسلامی ایران، به عنوان فرهنگی ترین انقلاب تاریخ است.

بازآفرینی روحیه خودباوری، تسلّط بخشی مردم بر سرنوشت خویش، معین و تعمیق آزادی های مدنی، حضور پویا و پایا در عرصه های ستم ستیزی و دفاع غیورانه از مرز و بوم، ایجاد عزم فزاینده در نیل به رشد و آبادانی و تحقّق عنصر سعادت­آفرین میزان رأی ملت است، از دیگر دستاوردهای این انقلاب مردمی است.

و اکنون ملّت رشید ایران با رشادتی روزافزون، به انتظار چهل و دومین طلوع خورشید رخشان این انقلاب عظیم و رستاخیز سترگ، ایستاده است؛ اینجانب به عنوان خادم کوچک آنان در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، ضمن عظیمداشت یاد و خاطره بنیان گذار جمهوری اسلامی و گرامیداشت شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم، مسرورانه فرارسیدن یاد روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی را به عموم به مردم صلح دوست و ستم ستیز ایران، به ویژه جامعه فهیم فرهنگیان، دانش آموزان معزز و اولیای معظّم تبریک و تهنیت می گویم و مجدّانه از عموم ایرانیان ایمانی، خاصّه همکاران ساعی و صبورم دعوت می کنم تا به موازات مشارکت نوین و نمادین در جشن های پیروزی انقلاب، با جدّ و جهدی فزون تر و روحیه ای مصلحانه و رویکرد صالحانه، به عنوان قشری مرجع و مورد وثوق، با درک کامل از اقتضائات زمان و فهم جامع از بیانیه گام دوم انقلاب به وسیله آگاهی­افزایی به جامعه مخاطب، به ویژه نسل نوخاسته انقلاب، موجِد استمرار جمهوری اسلامی ایران باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1607

به "حاجی میرزایی: انقلاب اسلامی به یقین یکی از خطیرترین رخدادهای دوران حاضر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: انقلاب اسلامی به یقین یکی از خطیرترین رخدادهای دوران حاضر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید