روزنامه هنگ کنگی: هکرهای چینی به موسسات دفاعی آمریکا حمله کردند

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش مورنینگ پست این موسسات که از سوی هکرهای چینی مورد حمله قرار گرفته اند عمدتا در مسایلی که به دریای جنوبی مربوط بوده است، فعالیت می نموده اند.

روزنامه هنگ کنگی: هکرهای چینی به موسسات دفاعی آمریکا حمله کردند

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این گزارش از قول موسسه سایبری امنیتی فایر آی (چشم آتشین) آورده است گروهی از هکرهای چینی در قالب تیمی به نام تامپ این حمله ها را انجام داده اند.

تحلیلگران موسسه مذکور گفته اند هکرهای چینی اصولا موسسات دفاعی و مهندسی و اطلاعات مربوط به دریای جنوبی و فعالیت های نیروی دریایی آمریکا در این منطقه را مورد دستبرد و جاسوسی قرار داده اند.

این موسسه بر این باور است این نوعی جاسوسی دولتی از سوی هکرهای چینی برای دستیابی به اطلاعات، بسیار راهبردی محسوب می گردد.

در گزارش روزنامه هنگ کنگی آمده است شماری از موسسات مورد نظر اعلام نموده اند که اطلاعاتی از این دست برای هکرهای غیردولتی اهمیتی ندارد.

بر مبنای این گزارش ، چین و آمریکا در سال 2015 میلادی توافق نموده بودند یکدیگر را مورد حمله اینترنتی و سایبری قرار ندهند اما اکنون هکرهای چینی فعالیت های جاسوسی را علیه اهداف آمریکایی افزایش داده اند.

آمریکا در سال 2014 میلادی پنج نفر از مقام های چینی را متهم کرد که در سرقت اسرار تجاری این کشور دست داشته اند اما پکن آن موقع این ادعا را تکذیب و بیان کرد این کشور خود قربانی بزرگ حملات سایبری است.

دریای جنوبی چین دریایی حاشیه ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می آید و ناحیه ای در حدود 3 و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را دربر می گیرد.

پس از پنج اقیانوس دنیا این دریا بزرگ ترین ناحیه دریایی دنیا است.

جزیره های واقع بر دریای جنوبی چین که با هم یک مجمع الجزایر را تشکیل می دهند افزون بر صدها عدد هستند این جزیره ها که خالی از سکنه هستند و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف بوده اند به همین علت حتی نام های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می رود که البته دریای جنوبی چین نام پذیرفته شده بین المللی، حداقل در انگلیسی و زبان های اروپایی است.

جمهوری خلق چین تقریبا بر کل دریا و کشورهای ویتنام، فیلیپین، مالزی، برونئی و تایوان هریک بر بخش هایی از آن ادعای مالکیت دارند، همچنین این کشورها بر سر جزایر غنی از نفت و گاز اسپراتلی و پارسل اختلاف دارند.

ایالات متحده این دریا را از آب های بین المللی می داند و بر حق قانونی کشتی ها و زیر دریایی هایش در رفت و آمد در این دریا تاکید می ورزد.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 523

به "روزنامه هنگ کنگی: هکرهای چینی به موسسات دفاعی آمریکا حمله کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه هنگ کنگی: هکرهای چینی به موسسات دفاعی آمریکا حمله کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید