روسیه پهپاد آمریکایی را در لیبی ساقط نموده است

به گزارش مجله آزات وب، یک فرمانده ارتش آمریکا از ساقط شدن یک پهپاد این کشور توسط پدافند هوایی روسیه در لیبی طی ماه گذشته خبر داده است.

روسیه پهپاد آمریکایی را در لیبی ساقط نموده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در آفریقا، مسکو را به دست داشتن در ماجرای ساقط و مفقود شدن یک پهپاد آمریکایی در نزدیکی طرابلس متهم نموده است.

خبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی، به سراغ ساقط شدن یک پهپاد آمریکایی در نزدیکی طرابلس پایتخت لیبی رفته و در این خبر نظر استفن تاوسند رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در آفریقا را در مورد عامل سرنگون شدن این پهپاد جویا شده است.

این مقام ارشد ارتش آمریکا در قاره آفریقا مدعی شد، یک پهپاد آمریکایی که ماه گذشته در نزدیکی طرابلس مفقود شد، در واقع توسط پدافند هوایی روسیه هدف قرار گرفته شده بود.

بنا بر گزارش رویترز، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در آفریقا ضمن اتهام زنی به روسیه در مورد هدف قرار دادن و ساقط کردن این پهپاد آمریکایی، بازگرداندن لاشه و بقایای آن را خواهان شده است.

استفن تاوسند رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در آفریقا با تاکید بر اینکه عوامل روس حمله نماینده به پهپاد آمریکایی در زمان هدف قرار دادن آن، نمی دانستند که این یک پهپاد آمریکایی بوده است، اما قطعا اکنون می دانند که این پهپاد متعلق به چه کسی است و با این حال، از بازگرداندن آن امتناع می نمایند و می گویند که ما نمی دانیم (پهپاد) کجاست، اما من این حرف را خریدار نیستم.

رویترز در ادامه گزارش خود می نویسد: ساقط کردن این پهپاد، به طرز فزاینده ای تاکیدی بر نقش نظامی مسکو در این کشور از منظر انرژی برخوردار (لیبی) است؛ کشوری که گزارش شده که در آن مزدوران روسی در حمایت از خلیفه حفتر فرمانده نظامی مستقر در شرق لیبی در حال دخالت در جنگ داخلی این کشور هستند.

نیرو های وابسته به خلیفه حفتر تحت عنوان ارتش ملی لیبی از چند ماه قبل حملات خود را برای تسلط بر طرابلس که در دست دولت وفاق ملی است، شروع نموده، اما نتوانسته پایتخت را به کنترل خود در بیاورد.

یک مقام دولت وفاق ملی لیبی (که از از منظر بین المللی دولت مشروع لیبی شناخته شده است)، در مصاحبه با رویترز درباره سرنگونی 21 نوامبر (30 آبان) پهپاد آمریکایی در نزدیکی طرابلس گفت: به نظر می رسد که مزدوران روس، مسبب این اقدام بودند.

مقام های روسیه بار ها هر گونه توسل به نیرو های خصوصی و مزدور در کشور های خارجی را رد نموده اند و همچنین گفته اند، اگر شهروندان روس در در کشور های خارجی در حال جنگ بوده اند، آن ها عضو ارتش روسیه نیستند و داوطلبانه مشغول انجام چنین فعالیت هایی هستند.

رویترز در ادامه گزارش خود به سخنان یک نیروی کنونی پیمانکار روس و یک عضو سابق پیمانکار روس در مصاحبه با این رسانه غربی استناد و مواضع مسکو را رد نموده است.

این رسانه بدون افشای نام و هویت این دو نیروی روس ادعا نموده که نیرو های تحت امر خلیفه حفتر از ماه سپتامبر حمایت چند صد نیروی نظامی خصوصی روس دریافت نموده است.

مقام های دولت وفاق ملی لیبی و همچنین دیپلمات های غربی هم پیش از این مدعی حضور نیرو های خصوصی و پیمانکار روسی در لیبی شده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 بهمن 1398 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 693

به "روسیه پهپاد آمریکایی را در لیبی ساقط نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه پهپاد آمریکایی را در لیبی ساقط نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید