سامانه بارشی جدید در راه لرستان

به گزارش مجله آزات وب، مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: از اواخر روز شنبه سامانه بارشی با موج های مدیترانه ای و سودانی وارد استان خواهد شد که بارندگی ها از شنبه شب و بامداد روز یکشنبه شروع خواهند شد.

سامانه بارشی جدید در راه لرستان

به گزارش ایرنا محمدناصر هاشمی بامداد شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان در سالن جلسات استانداری گفت: موج اول این سامانه به صورت باران بوده و تا روز سه شنبه ادامه دارد که اوج و شدت این بارش ها از عصر یکشنبه تا ظهر دوشنبه بوده و در روز سه شنبه بارش ها به صورت رگبار است.

به گفته وی از عصر دوشنبه جبهه هوای سرد وارد استان لرستان شده و رگبارهای شدید، رعد و برق، صاعقه و بارش برف در انتهای این سیستم واقع شده است که براین اساس پیش بینی می شود حداقل بارش برف در شهرستان های دلفان، الشتر، الیگودرز، ازنا و دورود 15سانتی متر باشد.

وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در موج اول بارش ها در لرستان، بیشترین مقدار بارندگی در پهنه شهرستان خرم آباد با 120میلی متر و کمترین مقدار در شهرستان الیگودرز با 71میلی متر اتفاق افتاده همچنین در پلدختر نیز 106میلی متر بارندگی گزارش شد.

هاشمی گفت : پیش بینی می شود که حداقل بارندگی در استان 50 میلی متر باشد که مقدار این بارش ها بین 50تا 100میلی متر در نوسان بوده و ممکن است به صورت نقطه ای در بعضی نقاط استان بیش از 150میلی متر ثبت شود.

وی اضافه کرد: در موج دوم بارش ها با میانگین 33میلی متر در استان، الیگودرز با 71میلی متر بیشترین و پلدختر و رومشکان با 16میلی متر کمترین مقدار بارش ها را داشته که در مجموع به صورت پهنه ای 128میلی متر بارندگی گزارش شد.

مدیرکل هواشناسی لرستان اظهار کرد: لرستان با 750میلی متر بارش در صدر جدول بارندگی های کشور قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 196

به "سامانه بارشی جدید در راه لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی جدید در راه لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید