شیشه کنترل کننده انرژی نانویی به بازار آمد

به گزارش مجله آزات وب، محققان پیروز به فراوری شیشه کم گسیل یا کنترل کننده انرژی با پوشش نانومتری شدند که اکنون در بازار است.

شیشه کنترل کننده انرژی نانویی به بازار آمد

به گزارش خبرگزاریاقتصادایران، شیشه یکی از مصالح پر مصرف ساختمان است که نور داخل و امکان ارتباط بصری با خارج ساختمان را امکان پذیر می سازد.

اما با توجه به خاصیت عایق کاری کمی که دارد همیشه در فصول سرد و گرم سال مشکل ساز بوده است.

به همین دلیل است که در زمان های گذشته و حتی در حال حاضر از وسایل مختلفی نظیر سایه بان ها و پرده در تابستان جهت جلوگیری از ورود نور و گرمای شدید خورشید و در زمستان ها از پرده های ضخیم جهت جلوگیری از اتلاف گرمای داخل ساختمان استفاده می گردد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تا حد زیادی کاستی های شیشه معمولی مخصوصاً در رابطه با اتلاف و کسب انرژی حرارتی بهبودیافته است. شیشه های Low-E یا کنترل نماینده انرژی از این دسته شیشه ها هستند.

شیشه های کنترل نماینده انرژی یا Low-Emissivity که در فارسی به شیشه کم گسیل ترجمه شده است شیشه هایی هستند که انتقال حرارت بسیار کمتری نسبت به شیشه معمولی و شیشه فلوت دارند و مانند یک عایق حرارتی شفاف عمل می نمایند.

به همین دلیل یک شرکت ایرانی پیروز به فراوری شیشه هایی با فناوری نانو شد که این خاصیت را دارد؛ این شیشه ها با تأیید ستاد توسعه فناوری نانو به فراوری رسیده و اکنون در بازار است.

به دلیل اینکه مساحت زیادی از سطح جانبی ساختمان ها را شیشه تشکیل می دهد استفاده از این نوع شیشه ها به جای شیشه معمولی، یاری بزرگی در کاهش مصرف انرژی ساختمان خواهد نمود. این نوع شیشه ها در انواع مختلف و با راندمان های متفاوت فراوری می شوند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 207

به "شیشه کنترل کننده انرژی نانویی به بازار آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیشه کنترل کننده انرژی نانویی به بازار آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید