دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

به گزارش مجله آزات وب، ماشین های لباسشویی ال جی به خاطر طراحی هوشمند، عملکرد شستشوی عالی و فناوری پیشرفته شان معروف هستند. با این حال، مانند هر دستگاه دیگری، می توانند مستعد خرابی باشند. گاهی ممکن است آبگیری ماشین های لباسشویی ال جی به درستی صورت نگیرد و باعث نگرانی شما گردد. دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی می تواند تحت تاثیر مشکلاتی از قبیل فیلتر معیوب و موارد دیگر باشد که در این مطلب به آنالیز آن ها می پردازیم.

دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

اگر با کد EI یا NO INLET روی نمایشگر ماشین لباسشویی روبرو شدید، معمولا نشان دهنده عدم آبگیری ماشین لباسشویی ال جی است. برخی از دلایل آبکشی نکردن لباسشویی ال جی را می توان راحتی برطرف کرد، اما برخی دیگر به خدمات کامل و تعمیر ماشین لباسشویی به وسیله یک تکنسین متخصص دارند. ما در ادامه به دلیل های آبگیری نکردن لباسشویی ال جی اشاره خواهیم کرد:

1. فشار نامناسب آب

در برخی از موارد کم بودن فشار آب می تواند دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی شما باشد. پس قبل از هر چیزی از باز بودن شیر آب و فشار مناسب آب مطمئن شوید. تنها راه چاره این مشکل برطرف کردن فشار کم آب است. برای این کار شما می توانید یک پمپ آب تهیه کنید تا آب با فشار مناسب وارد ماشین لباسشویی بگردد.

  • توجه داشته باشید قرار نگرفتن ماشین لباسشویی در ارتفاع مناسب از زمین نیز می تواند منجر به کم شدن فشار آب و عدم ورود آب به ماشین گردد.

2. گرفتگی و پیچ خوردگی شیلنگ

گاهی اوقات خمیدگی و گرفتگی شیلنگ ورودی آب، دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی و حتی جمع شدن آب در لباسشویی است. هرگونه پیچیدگی در شیلنگ ورودی آب را صاف کنید.

اگر در حال شستن یک محموله لباس هستید و صدای پمپ را می شنوید، اما ماشین لباسشویی آبگیری نمی نماید، احتمالاً مسئله ای در شیلنگ لاستیکی وجود دارد که باعث عدم تامین آب ماشین لباسشویی می گردد.

برای برطرف گرفتگی شیلنگ، مطمئن شوید که دستگاه شما خاموش است. سپس شیلنگ را از دستگاه جدا نموده و ببینید آیا چیزی در آن گیر نموده است یا خیر. اگر در شیلنگ گرفتگی وجود دارد، آن ها را با یاری یک سیم تخلیه کنید. در صورت احتیاج، شما باید نسبت به تعویض شیلنگ اقدام کنید.

3. انسداد فیلتر و صافی ها؛ دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی

فیلتر و صافی موجود در انتهای شیلنگ ورودی آب ممکن است با پرزها، رسوبات و اجسام کوچک مسدود شده و باعث ایجاد مشکل در ورودی آب ماشین لباسشویی ال جی گردد. در این شرایط فیلتر را با آب داغ و برس نرم به طور کامل تمیز نموده و هرگونه اشیای کوچک را از محفظه فیلتر پاک کنید. توجه داشته باشید که شما باید هر چند مدت یکبار فیلتر ورودی آب را تمیز کنید.

4. سوئیچ درب را آنالیز کنید.

اگر درب ماشین لباسشویی باز بماند یا به طور کامل بسته نگردد، دستگاه آغاز به آبگیری نمی نماید. با استفاده از مولتی متر از سالم بودن سوئیچ درب مطمئن شوید.

5. بسته بودن شیر آب؛ دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی

باز نبودن کامل شیرهای آب سرد و گرم به طور همزمان، می تواند دلیل آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ال جی باشد. مطمئن شوید که شیرهای آب سرد و گرم کاملا باز باشند تا اختلالی در ورودی آب ماشین لباسشویی ال جی صورت نگیرد.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در محل از برترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

6. خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

در صورتی که ولتاژ مناسب و فشار آب کافی به شیر برقی یا شیر ورودی آب ماشین لباسشویی نرسد، عمل آبگیری ماشین لباسشویی به درستی انجام نمی گیرد. شما می توانید شیر ورودی آب ماشین لباسشویی ال جی را با یک مولتی متر تست کنید تا ببینید آیا ایراد دارد یا خیر. این عمل باید هنگام آبگیری انجام گردد؛ پس بهتر است برای رعایت ایمنی از یک متخصص یاری بگیرید. اگر متوجه شدید که شیر ورودی آب کار خراب است، باید آن را تعویض کرد.

از علل کار نکردن شیر ورودی آب می توان به خرابی برد الکترونیکی یا تایمر و سوئیچ فشاری یا همان سوئیچ سطح آب اشاره نمود که در ادامه به آنالیز آن ها می پردازیم:

  • خرابی سوئیچ فشار دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی

سوئیچ سطح آب که یک سوئیچ فشاری است، به همراه برد الکترونیکی یا همان تایمر ولتاژ ورودی، شیر برقی را کنترل می نماید. در صورت خرابی سوئیچ فشار، جریان برق شیر ورودی آب ماشین لباسشویی در زمان مناسب متوقف نشده و آبگیری ماشین لباسشویی انجام نمی گیرد. از یک تکنسین برای تست سوئیچ سطح آب یاری بگیرید و در صورت احتیاج آن را تعویض کنید.

  • خرابی تایمر یا برد الکترونیکی

برد الکترونیکی به راهنمایی جریان برق به شیر ورودی آب یاری می نماید. در صورتی که این قطعه خراب باشد، جریان برق به شیر برقی نمی رسد و ماشین لباسشویی عمل آبکشی را به درستی انجام نمی دهد. توجه داشته باشید که تعویض و تست برد الکترونیکی به مهارت یک متخصص احتیاج دارد.

بیشتر بخوانید: فعالسازی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

سوالات متداول

1. دلیل آبگیری نکردن لباسشویی ال جی در دمای 60 و 95 درجه چیست؟

در صورتی که ورودی آب گرم ماشین لباسشویی ال جی به دستگاه وصل نباشد، ماشین لباسشویی آبگیری نمی نماید.

2. چه چیزی باعث وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی ال جی می گردد؟

به جز مواردی که قبلا اشاره شد، انتخاب کلید DELAY END یا TIME DELAY باعث تاخیر در آبگیری ماشین لباسشویی ال جی می گردد.

3. آیا وزن لباس ماشین لباسشویی می تواند دلیل آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ال جی باشد؟

بله. در برخی از برنامه ها مثل Mix ،Synthetic، Cotton easy care و…. سنسور تشخیص وزن لباس وجود دارد و آبگیری ماشین لباسشویی بعد از چند دقیقه آغاز گردد.

منبع: آچاره
انتشار: 11 شهریور 1401 بروزرسانی: 11 شهریور 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2249

به "دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید