مراحل اخذ ویزای مسافرتی و توریستی بلاروس

به گزارش مجله آزات وب، ویزای مسافرتی بلاروس مورد توجه افرادی است که به دنبال یک مسافرت توریستی ارزان قیمت و مقرون به صرفه در یک کشور خوش منظره می گردند.

مراحل اخذ ویزای مسافرتی و توریستی بلاروس

با ما همراه باشید و درباره جذابیت های گردشگری کانادا بیشتر بدانید.

ویزای گردشگری بلاروس

ویزاهای گردشگری بلاروس در سه قالب B، C و D صادر می گردد. ویزای نوع B یک سال اعتبار دارد و فردی که به وسیله ترانزیت نوع B وارد بلاروس می گردد، فقط 48 ساعت فرصت دارد که خاک این کشور را ترک کند.

ویزای کوتاه مدت نوع C 90 روز اعتبار دارد. مناسب ترین نوع ویزا برای مسافرت گردشگری به بلاروس، دریافت همین ویزا است و محدودیتی در ورود و خروج در طول این 90 روز وجود ندارد.

تکمیل فرم درخواست، امضای فرم، گذرنامه، یک قطعه عکس، بیمه خدمات درمانی و مدارک پشتیبانی از مدارک مورد احتیاج برای دریافت ویزای مسافرتی بلاروس است.

کشور بلاروس یکی از کشور های زیبا در قاره اروپاست. هزینه های کم خرید و تامین احتیاجهای اولیه دراین کشور، بلاروس را به یک قطب گردشگری تبدیل نموده است .

مدارک لازم جهت دریافت ویزای گردشگری بلاروس

برای دریافت ویزای گردشگری بلاروس، باید مدارک مورد احتیاج سفارت این کشور را تکمیل کنید. این مدارک عبارتند از؛

 • تکمیل فرم درخواست ویزای گردشگری
 • یک قطعه عکس 3.5*4.5 که مروبوط به 6 ماه گذشته باشد.
 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل 90 روز بعد از آغاز سفر شما اعتبار داشته باشد. این پاسپورت حتما باید توسط صاحب آن امضا شده باشد و دست کم دو صفحه خالی داشته باشد.
 • بیمه نامه سفر
 • ارائه برگه تمکن اقتصادی بسته به نوع ویزا شامل؛
 • ویزای ترانزیت یا نوع B؛
 • ویزای کوتاه مدت یا نوع C؛
 • ویزای بلند مدت با امکان ورود متعدد یا نوع D؛
 • پرداخت هزینه آنالیز مدارک

انواع ویزای گردشگری بلاروس

ویزای ترانزیت یا نوع B

این نوع ویزا تنها به منظور ترانزیت در مرزهای کشور بلاروس صادر می گردد. اعتبار این ویزا نهایتا یک سال خواهد بود.

از سوی دیگر فرد در هر بار عبور از کشور بلاروس تنها اجازه اقامت برای دو روز راه خواهد داشت. این ویزا هیچ گونه محدودیت در رابطه با تعداد ورود به خاک این کشور نخواهد داشت.

ویزای کوتاه مدت یا نوع C

این ویزا بنا بر دلایل مختلفی صادر می گردد. از جمله این دلایل می توان به گردشگرم، تحصیل، کار، ملاقات خویشان، دلایل مذهبی، شرکت در مراسم خاکسپاری و یا روزنامه نگاری اشاره نمود.

هر یک از بخش هایی که به آن اشاره شد، شرایط خاصی را می طلبد که از بحث ویزای گردشگری خارج است.

 • ویزای بلند مدت یا نوع D نمونه دیگری از ویزاهای صادره توسط کشور بلاروس است. این ویزا یک سال اعتبار دارد اما صاحب آن تنها 90 روز اجازه سکونت در بلاروس را خواهد داشت.

این ویزا نیز برای موارد مختلفی صادر می گردد. از جمله این موارد می توان به ویزای سرمایه گذاری، شرکت در یک تورنومنت ورزشی، ثبت قرارداد کاری، شرکت در یک رویداد فرهنگی، دلایل مذهبی، کار داوطلبانه و روزنامه نگاری اشاره نمود.

ویزای گردشگری بلاروس و مدت درخواست

بیشتر مسافران خارجی برای ورود به بلاروس احتیاج به ویزا دارند.کشور بلاروس بسته به نوع هدف از سفر، ویزا های یکبار ورود (single) ، دو یا چندبار ورود (double and multiple)کوتاه مدت و بلند مدت را برای متقاضیان صادر میکند.

طبق معاهدات بین المللی کشور بلاروس، شهفرایندان برخی از کشور ها به هیچ ویزایی احتیاج ندارند که در جدول زیر مشاهده می فرمایید:

علاوه بر این مطابق آیین نامه شماره 8 در رابطه با توسعه اقتصاد دیجیتال، امکان ورود به بلاروس بدون داشتن ویزا برای خارجیانی که در شرکت های تکنولوژی و فناوری Hi tech وجود دارد و خارجیانی که در بلاروس بنیان گذاران شرکت های فناوری و تکنولوژی هستند، بدون احتیاج به اخذ ویزا می توانند تا 180 روز در بلاروس بمانند.

پس از ارائه در خواست به جهت اخذ ویزای گردشگری بلاروس 5 روز کاری طول می کشد، تا فرایند درخواست شما اجرا شده و نتیجه درخواست خود را بگیرید. شایان ذکر است که هزینه ویزاهای پردازش شده در فرودگاه ملی مینسک، معمولاً دو برابر تعرفه استاندارد است.

هزینه اخد انواع ویزای بلاروس

ویزای گردشگری بلاروس

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، ویزای گردشگری یکی از انواع ویزای کوتاه مدت است. به یاری این ویزا فرد درخواست نماینده اجازه دارد تا 30 روز در بلاروس بماند.

ویزای گردشگری کوتاه مدت از سه طریق قابل دریافت است. یکی از رایج ترین این راه ها، به منظور ملاقات از کشور بلاروس است.

در این صورت فرد باید با یکی از شرکت های معتبر گردشگری کشور بلاروس مراجعه کند. این شرکت موظف است کلیه قوانین و شرایط زندگی کوتاه مدت در کشور بلاروس را برای گردشگر تشریح کند.

در هنگام دریافت ویزا، نام شرکت، شماره تلفن و تعهد نامه شرکت را باید به سفارت تحویل دهید.

یکی دیگر از راه های دریافت این ویزا، سفر با دلایل درمانی است. برای دریافت ویزای کوتاه مدت با اهداف درمانی باید نام کامل موسسه درمانی، موقعیت مکانی، شماره تلفن، مشکل سلامتی و زمان اقامت در بلاروس را ارائه دهید. راه دیگر دریافت این ویزا ملاقات از نقاط روستایی کشور بلاروس است. این ویزا تقریبا به صورت مشابه با مورد اول ارائه می گردد.

برای اینکه بتوانید ویزای گردشگری دریافت کنید باید حتما محل اقامت خود را معین کنید.

برای این کار می توانید از کشور خود نسبت به رزرو هتل اقدام کنید. در صورتی که بیش از ده روز قصد ماندن در بلاروس را دارید، رزرو هتل برای مدت ده روز نیز کفایت خواهد نمود.

هزینه دریافت ویزای گردشگری در بلاروس

هزینه صدور ویزای بلاروس تنها به صورت نقدی و به یورو قابل پرداخت است. این هزینه ها عبارتند از؛

 1. ویزای انفرادی : 60 یورو (در صورتی که قصد دارید فرایند زمانی را به نصف کاهش دهید، هزینه ویزای انفرادی 120 یورو خواهد بود).
 2. ویزای گروهی: برای هر نفر 10 یورو(در صورتی که قصد دارید فرایند زمانی را به نصف کاهش دهید، هزینه ویزای گروهی برای هر نفر 20 یورو خواهد بود).

هزینه صدور ویزا برای افراد کمتر از 14 سال رایگان است.

ویزای گردشگری بلاروس (با وثیقه یا بدون وثیقه)

شهفرایندانی که تمایل به سفر به این کشور زیبا و اخذ ویزای گردشگری بلاروس را دارند، باید دعوت نامه ای معتبر از یک شهفرایند بلاروسی داشته باشند تا پیروز به اخذ این ویزا شوند؛ اما کسانی که نمیتوانند دعوت نامه ای دریافت نمایند میتوانند به وسیله موسسات بین المللی و معتبر جهت دریافت ویزای گردشگری بلاروس اقدام نمایند.

این موسسات برای اخذ ویزای گردشگری از متقاضی طلب وثیقه مینمایند که این وثیقه به علت ضمانت منباب بازگشت شخص به ایران است و در واقع برای اطمینان از پناهنده نشدن شخص در خاک بلاروس و بازگشتن به کشور است.

متقاضی اگر اقوام درجه یک در خاک کشور بلاروس داشته باشند میتواند دعوت نامه را دریافت کند و احتیاجی به گذاشتن وثیقه به این موسسات جهت اخذ ویزای گردشگری بلاروس ندارند.

بعد از بازگشت از کشور بلاروس متقاضی می تواند ضمانت خود را از آن موسسه دریافت کند.

وکیل امور مهاجرت میتواند در جمع آوری مدارک و ترتیب صحیح و ارائه آنها برای سفارت به متقاضی یاری کند و متقاضی را از فرایند و هزینه های مربوطه مطلع سازد.

ویزای گردشگری بلاروس تضمینی و با گارانتی

در خصوص ویزای گردشگری بلاروس همانطور که گفته شد برخی موسسات برای انجام اینکار تضمین یا گارانتی پیشنهاد می نمایند و شما عزیزان باید این نکته را بدانید که در خصوص اخذ هیچ نوع ویزایی هیچ گارانتی و ضمانتی وجود ندارد و هیچ موسسه ای نمیتواند به شما در خصوص اخذ ویزا هیچ تضمینی را بدهد.

فقط وکیل امور مهاجرتی است که میتواند با دانش و اطلاعات و تجربه خود، فرایند اخذ ویزای گردشگری بلاروس را برای شما کم ریسک تر کند. موسسات مهاجرتی و موسسات حقوقی می توانند مدارک شما را آنالیز نمایند و اگر نقص یا ایرادی در مدارک شما باشد، به شما یاری نمایند و ریسک کار و پفراینده شما را پایین بیاورند.

همه موسسات مهاجرتی برای بالابردن شانس ویزا های گردشگری، از متقاضی مبلغی را برای ضمانت بازگشتن به ایران دریافت مینمایند و یک دعوتنامه گردشگری از کشور مورد نظر برای وی در پفراینده درخواست ویزا قرار می دهند که با این کار ریسک درخواست ویزای متقاضی پایین می آید و درصد ویزا شدن بیشتر می گردد.

گفتنی است چنانچه پفراینده درخواست یک ویزای گردشگری بدون وثیقه بازگشت و بدون دعوتنامه از سوی کشور مورد نظر باشد به احتمال زیاد رد خواهد شد.

نکات مهم

اخذ ویزای گردشگری بلاروس شامل نکته ها و قسمت های مهمی است که متقاضیان باید از این نکات مطلعی داشته باشند تا بتوانند راحت تر و سریع تر ویزای خود را دریافت نمایند.

 1. ارائه مدارک ناقص، جعلی و مشکل دار امکان رد شدن درخواست ویزای گردشگری بلاروس را بالا می برد.
 2. مدارک باید به صورت کامل و با ترتیب درست به کنسولگری بلاروس ارائه گردد.
 3. داشتن دعوت نامه رسمی از کشور بلاروس الزامی است.
 4. دارندگان این ویزا فقط مجاز به بازدید از کشور بلاروس هستند و نمیتوانند هیچ فعالیت دیگری مانند کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری انجام دهند.

متقاضیان ویزای گردشگری بلاروس باید جهت اخذ ویزای خود به وسیله سفارت جمهوری بلاروس در تهران اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1319

به "مراحل اخذ ویزای مسافرتی و توریستی بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل اخذ ویزای مسافرتی و توریستی بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید