مرد عنکبوتی ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

به گزارش مجله آزات وب، قسمت نو از سری فیلم های مرد عنکبوتی با ادامه رکوردشکنی خود در گیشه به رتبه ششم جدول پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما راه یافت.

مرد عنکبوتی ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست با رساندن فروش دنیای خود به 1.69 میلیارد دلار (بدون در نظر گرفتن تورم) با عبور از دنیای ژوراسیک (1.67 میلیارد دلار) و شیرشاه (1.66 میلیارد دلار) در رتبه ششم پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما نهاده شد.

قسمت تازه مرد عنکبوتی در آخر هفته میلادی که گذشته به فروش 14.1 میلیون دلاری در آمریکا دست یافت و در گیشه بین الملل نیز 27.7 میلیون دلار به فروش خود اضافه نمود.

این فیلم ابرقهرمانی که اکران خود را از دسامبر سال گذشته میلادی شروع نموده تا به امروز 721 میلیون دلار در گیشه آمریکا و 970 میلیون دلار هم در گیشه بین المللی فروخته است.

در میان بازار های خارجی فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، بریتانیا با 116 میلیون دلار برترین عملکرد را داشته و مکزیک (73.4 میلیون دلار)، کره جنوبی (60.6 میلیون دلار) و فرانسه (59.9 میلیون دلار) دیگر بازار های پرفروش این فیلم سینمایی بوده اند.

نکته قابل توجه این است که این فیلم بدون اکران در سینما های چین، بزرگترین بازار سینمایی دنیا توانسته به چنین فروشی در دوره زمانی دست یابد که سینمای دنیا هنوز تحت تاثیر شرایط همه گیری کرونا به شرایط عادی بازنگشته است.

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست به کارگردانی جان واتس و فیلم نامه ای نوشته مشترک کریس مک کنا و اریک سامرز با بازی مجدد تام هولاند در نقش اصلی دنباله مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (2017) و مرد عنکبوتی: دور از خانه (2019) و بیست و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول محسوب می گردد.

اکنون در لیست پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما فیلم آواتار ساخته جیمز کامرون با 2.84 میلیاد دلار در صدر نهاده شده است و پس از آن نیز فیلم های انتقام جویان: آخر بازی (2.797 میلیارد دلار)، تایتانیک (2.187 میلیارد دلار)، جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد (2.068 میلیارد دلار)، انتقام جویان: جنگ ابدیت (2.048 میلیارد دلار)، مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (1.69 میلیارد دلار)، دنیای ژوراسیک (1.67 میلیارد دلار)، شیرشاه (1.65 میلیارد دلار)، انتقام جویان (1.518 میلیارد دلار) و سریع و خشن 7 (1.156 میلیارد دلار) رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2110

به "مرد عنکبوتی ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرد عنکبوتی ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید