مقامات گردشگری عربستان در فکر ایجاد پیست اسکی برای جذب گردشگران هستند

به گزارش مجله آزات وب، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، مقامات گردشگری عربستان در فکر ایجاد پیست اسکی برای جذب گردشگران هستند.

مقامات گردشگری عربستان در فکر ایجاد پیست اسکی برای جذب گردشگران هستند

فصل برف در عربستان سعودی با بارش های سرد زمستانی که کوهستان های الوز در استان تبوک را در برگرفت، شروع شده و جهانگردان از سراسر منطقه و بعلاوه ساکنان این کشور را برای تماشا کوههای سفیدپوش به خود جذب نموده است.

کوههای الوز در منطقه شمالی عربستان سعودی و در حدود 1000 کیلومتر و با 12 ساعت رانندگی از جده فاصله دارد.

سخنگوی مرکز ملی هواشناسی منطقه شمال عربستان گفت: بارش برف در منطقه شمالی کشور بویژه کوههای الوز و منطقه ها مجاور آن به دو عامل اصلی عمق و حرکت فرورفتگی های قطبی و وجود رطوبت مناسب بستگی دارد.

بارش برف در نواحی شمال غربی الکان و کوه الوز غیرمعمول نیست، با این حال، برف به ندرت به جنوب استان تبوک، جایی که کوههای حره قرار دارند، می رسد.

عربستان میخواهد جهانگردی کوهستان را با یک پیست اسکی در شمال غرب کشور متحول کند و پروژه شهر بزرگ و بلندپروازانه نئوم نیز شامل شامل پیست اسکی خواهد بود که قرار است تا سال 2026 ساخته گردد و در سال 2029 میزبان بازی های زمستانی آسیایی خواهد بود.

مقام های عربستان سعودی قصد دارند با یاری راهبرد جهانگردی ملی سالانه 100 میلیون جهانگرد را تا خاتمه این دهه به کشورشان جذب نمایند. یکی دیگر از اهداف این پروژه ایجاد مشارکت 10 درصدی صنعت جهانگردی در تولیدات ناخالص داخلی این کشور است که از نظر مالی به عایدی ناشی از فروش نفت متکی است.

در ماه نوامبر، وزیر جهانگردی عربستان در جریان نشست شورای جهانی سفر و جهانگردی خاطرنشان کرد که این کشور تا سال 2030 فرصتهای سرمایه گذاری به ارزش 6 تریلیون دلار را در حوزه سفر و جهانگردی ایجاد خواهد نمود.

مقام های عربستان سعودی در راستای راهبرد جهانگردی کشور توسعه چندین پروژه مختلف را شروع نموده اند که از جمله آنها به پروژه نئوم (NEOM) میتوان اشاره نمود که یک کلانشهر با بودجه 500 میلیارد دلار است.

مقام های این کشور امیدوارند نئوم به یک قطب جهانگردی جهانی تبدیل گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 دی 1401 بروزرسانی: 13 دی 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2305

به "مقامات گردشگری عربستان در فکر ایجاد پیست اسکی برای جذب گردشگران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات گردشگری عربستان در فکر ایجاد پیست اسکی برای جذب گردشگران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید