چگونه موهایمان را در خانه کوتاه کنیم؟ ، خانم ها و آقایان بخوانند

به گزارش مجله آزات وب، این روزها شیوع کرونا امکان رفتن به آرایشگاه را هم از ما گرفته است. اگرچه سال جاری روزهای عید را هم باید در خانه سپری کنیم، اما این دلیل نمی گردد که از رسیدن به ظاهر خودمان غافل شویم. بنابراین بهتر است با توصیه­ های یک آرایشگر حرفه ­ای خودمان به موهایمان سروسامانی بدهیم.

چگونه موهایمان را در خانه کوتاه کنیم؟ ، خانم ها و آقایان بخوانند

جهت دریافت خدمات انواع الاچیق های زیبا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله آزات وب به نقل از برترین ها، درحال حاضر که نمی توانیم به آرایشگاه برویم، باید خودمان در خانه دست به کار شویم، بنابراین با عمل به توصیه­ های زیر نتیجه بهتری بگیرید. شما در خانه هم می­ توانید موهایتان را کوتاه کنید، اما به دقت زیادی احتیاج دارید!

مرحله­ آماده­ سازی

1. شستن موها ضروری نیست. با این حال بهتر است موهای خود را با شامپو شسته، گره­ هایش را باز نموده و آن را کاملا خشک کنید.

2. مکان مناسب را برای کوتاهی انتخاب کنید. کوتاه کردن موهایتان ممکن است چندین ساعت طول بکشد، مخصوصا اگر اولین­ بارتان باشد. جایی را انتخاب کنید که می ­توانید چند ساعت بدون استرس کثیف­ کاری در آن بنشینید. حمام می­ تواند مکان مناسبی باشد.

3. باید حتما مطمئن شوید که موهایتان کاملا صاف شده است، مخصوصا اگر موهایی وزوزی یا فر دارید؛ چون ممکن است نتیجه، نامتوازن شود. پس تصمیم بگیرید که می­ خواهید موهایتان را نم­دار کنید یا نه. کوتاه کردن موهای خشک برای تازه­ کارها سخت ­تر است، اما درباره­ موهای فر، شرایط متفاوت است و وقتی موها خشک هستند، می­ توان نتیجه­ نهایی را به طور دقیق تر بعد از زدن هر قیچی مشاهده کرد؛ از طرفی هم نباید فراموش کنید که یک سانتی­متر موی خیس برابر با یک سانتی­متر موی خشک نیست.

4. وسایل مورد احتیاجتان را آماده کنید

ضروری ها:

یک عدد کش مو

قیچی مخصوص آرایشگری

برس مو

یک آینه­ دیواری

یک آینه ­ دستی (برای دیدن پشت مو)

ماشین اصلاح (مخصوص مردان)

اختیاری ها:

پیش ­بند آرایشگری

کلیپس

شانه­ جدانماینده مو

ضدعفونی ­نماینده

یک بطری اسپری آب

اتوی مو

بهتر است که جنس کش موی شما، پارچه ­ای لیز باشد. کش موهای دیگر باعث کشیده شدن مو و در نتیجه کج و کوله شدن آن م ی­شود. ازطرفی هم باید حتما از قیچی مخصوص آرایشگری بهره ببرید. قیچی ­هایی که از آن­ها در خانه برای کارهای دیگر استفاده می­ کنید، ایده ­آل نیستند. می­ توانید این نوع قیچی را از داروخانه­ ها تهیه کنید.

کوتاهی موی زنانه

چگونه بلندی موهایمان را کوتاه کنیم؟ (بدون مدل)

  • روش اول: روش دم اسبی

در این روش باید بسیار محتاط باشید. این روش، بهترین انتخاب برای تازه­ کارهاست.

1. سرتان را برعکس نموده تا موهایتان آویزان شود.

سپس آن­ را به سمت پایین برس بکشید و آن را خیلی محکم با کش مو، دم اسبی ببندید. مطمئن شوید که دم اسبی، نزدیک خط پیشانی شما واقع شده است. برخی مواقع ضروری است موهایتان را قبل از برس کشیدن، نم­دار کنید تا کاملا صاف شود.

2. یک شانه برداشته و با آن از فرق سر خود اندازه­ گیری نموده و تصمیم بگیرید­ که می­ خواهید موهایتان را تا چه مقدار کوتاه کنید؛

مثلا تا پایین استخوان گونه ­تان و یا تا پایین چانه ­تان باشد. همه ­چیز به سلیقه ­ خودتان بستگی دارد.

3. دم اسبی­ تان را محکم نگه داشته و با قیچی آرایشگری، آن را با بلندی مدنظرتان و در خطی مستقیم ببرید.

4. حالا که از شر موهای اضافی خلاص شدید، سرتان را به آرامی به سمت جلو خم کنید و شانه را پشت سرتان بگذارید.

5. قیچی را طوری نگه دارید که نوک آن به سمت انتهای دم اسبی باشد و موها را نوک ­گیری کنید.

این کار باعث می­ شود که جای قیچی روی مو نماند و ظاهر آن طبیعی­ تر به نظر برسد. تا زمانی به این­ کار ادامه دهید که دیگر در انتهای مو، جای قیچی مشاهده شود.

6. دم اسبی تان را باز نموده، در موهایتان دست کشیده و آن را تکان دهید تا نتیجه­ نهایی را مشاهده کنید.

نکته­ اول: هرچه دم اسبی­ تان را بالاتر ببندید، انحنای پشت مو ملایم ­تر می ­شود. اگر می­ خواهید صورتتان بیشتر به چشم بیاید، بهتر است تا می­ توانید دم اسبی ­تان را نزدیک به خط پیشانی تان ببندید. این کار باعث می­ شود که پشت موهایتان، شکل V به خود بگیرد.

نکته دوم: برای دقت بیشتر، می ­توانید قبل از کوتاهی، کش موی خود را به سمت انتهای موها راهنمایی کنید تا بلندی مورد نظرتان را معین کنید. در حین این کار باید مراقب باشید که دم اسبی­ تان کج نشود. اگر می ­خواهید مقدار زیادی از موها را کوتاه کنید، بهتر است از چند کش مو بهره ببرید و موهایتان را در چند مرحله کوتاه کنید.

  • روش دوم: روش حرفه ­ای

1. ترجیحا موها را با اتو کاملا صاف کنید

خشکی و یا نم­دار بودن موها به جنس مو و سلیقه شما بستگی دارد. هدف اصلی، صافی هرچه بیشتر موهاست.

2. قسمت جلوی مو را به دو قسمت تقسیم کنید

از یک شانه ­جدانماینده برای این کار بهره ببرید. موهای جلو را از قسمت پشتی، طوری جدا کنید که مرز آن­ها پشت گوش باشد. فرق سر را همانطور که همواره هست، نگه دارید و دست­کاری­ اش نکنید.

3. از انگشت­ هایتان به عنوان راهنما بهره ببرید

یک طرف را انتخاب نموده، به یاری شانه آن را نگه داشته و بالاتر از آن را با انگشت اشاره و وسطتان محکم بگیرید.

انگشت­ هایتان را تا قسمتی که می ­خواهید موها ­را کوتاه کنید، پایین بیاورید (شانه، بالای قفسه ­ سینه یا...).

4. طرف دیگر را نیز کوتاه کنید

حالا که یک طرف جلوی موهایتان را کوتاه نموده­ اید، از آن برای معین بلندی طرف دیگر بهره ببرید. می­ توانید از شانه یا انگشتانتان برای این کار بهره ببرید.

5. بلندی دو طرف را مقایسه کنید

هر دو طرف را به آرامی به سمت جلو بیاورید و با هم مقایسه کنید تا اگر لازم بود برای هماهنگی بیشتر، تغییراتی ایجاد کنید.

چشمان شما بهترین ابزارتان هستند. اگر از صاف بودن کوتاهی خوشتان نمی­ آید، با نوک قیچی و به صورت عمودی، داخل هر دو طرف را خرد کنید.

6. موهای پشت سر را تقسیم کنید

اولین لایه ­ پشت موها را جدا کنید. من برای این کار، مرز را خطی از بالای یک گوش تا بالای گوش دیگر، در نظر می گیرم و بقیه­ مو را با کلیپس، بالا می ­بندم. این لایه را از وسط به دو قسمت جدا تقسیم کنید و به جلوی شانه هایتان بیاورید تا با کوتاهی جلوی مو مقایسه نموده و از آن به عنوان راهنما بهره ببرید.

7. قسمت پشت مو را کوتاه کنید

نکته ­ مهم در این مرحله این است که قسمت پشتی را کمی بلندتر از قسمت جلویی کوتاه کنید، چون وقتی مو را به پشت شانه برگردانید، در زاویه ­ متفاوتی قرار می ­گیرد. برای اطمینان بیشتر سعی کنید که خط برش تا حد ممکن، صاف باشد، چون بعدا می ­شود تغییرات دلخواه را اعمال کرد، اما اگر قسمت پشتی را کج ببرید دیگر راه جبرانی وجود ندارد!

8. آخرین قسمت پشتی را کوتاه کنید

وقت تمام کردن کار است! قسمتی را که با کلیپس بسته بودید، باز کنید و از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. باز هم از قسمت هایی که قبلا کوتاه نموده بودید، برای معین بلندی، یاری بگیرید. حالا که کوتاهی شما کامل شده، می ­توانید کمی به آن مدل دهید. انجام این مرحله، اختیاری است. اگر تصمیم دارید این کار را کنید، به شما یک تکنیک معرفی می ­کنم. قسمتی از جلوی مو (ترجیحا مرز را کنار استخوان گونه در نظر بگیرید) جدا نموده و پایین آن را با زاویه ­ 45 یا 90 درجه، قیچی کنید.

9. وسایلتان را تمیز کنید

تمیز کردن وسایلتان، موضوعی حیاتی است. ما دیگر از قیچی آشپزخانه استفاده نمی ­کنیم، پس باید این عادت ­های غیربهداشتی را کنار بگذاریم.

10. از محصولات حالت­ دهنده بهره ببرید

استفاده از محصولات حالت­ دهنده­ خوب روی نتیجه بسیار تاثیرگذار است. من از سرم مو استفاده کردم. سرم مو از شاخ شدن مو و ساییدگی تدریجی آن، جلوگیری می نماید. من از تافت نیز استفاده کردم تا جلوی موها حالت خوبی به خود بگیرد.

چگونه موهایمان را مدل موی باب کوتاه کنیم؟

موهایتان را از پشت، دم اسبی ببندید. این دم اسبی باید محکم، پایین ­تر از خط پیشانی و دقیقا در وسط سر باشد.

قیچی آرایشگری را برداشته و کمی پایین ­تر از کش مو را در خطی مستقیم ببرید. این باعث می­ شود که موهایتان تا شانه­ هایتان کوتاه شود. اگر می ­خواهید اطمینان بیشتری داشته باشید، می­ توانید قبل از کوتاه کردن، روبه ­روی آینه، بلندی موها را چک کنید.

بعد از باز کردن دم اسبی، مدل موی باب شما کامل است، اما ممکن است خط صاف قیچی، باب میل خیلی از افراد نباشد. در این صورت می ­توان سر را مقداری به جلو خم کرد (طوری که زمین را ببینید)، و قیچی را عمودی و به سمت انتهای موها گرفت و آغاز به نوک­ گیری کرد. این باعث می­ شود از شر خط قیچی راحت شوید.

موهایتان را تکان دهید. این کوتاهی را می­ توانید هم به طور عادی و هم با اضافه کردن چند فر یا موج، برای طبیعی ­تر جلوه دادن آن بهره ببرید.

چگونه چتری موی خود را کوتاه کنید؟

این کار بسیار حساس است، چون اگر اشتباه کنید، کار از کار گذشته است. چتری شما همواره در معرض دید است، پس باید چند نکته را مدنظر داشته باشید.

هیچوقت چتری ­تان را خیس نکنید. همواره قبل از کوتاهی، آن­ را خشک کنید و با برس لوله­ ای شانه کنید. این باعث می ­شود که چتری­تان خیلی کوتاه نشود. همچنین پیشنهاد می ­شود که انتهای مو را در خطی صاف کوتاه نکنید، چون درست کردن آن بسیار سخت خواهد بود.

ابتدا خط پیشانی تان را پیدا نموده و قسمتی از موها را که نمی­ خواهید جزو چتری تان باشد، جدا کنید و با کلیپس به پشت ببندید.

قیچی آرایشگری خود (این خیلی مهم است، چون با قیچی معمولی، نتیجه خوب نخواهد شد) را در زاویه­ 90 درجه و عمودی به سمت چتری گرفته و به آرامی داخل آن را خرد نموده و نوک­گیری کنید. با این کار، حجم مو کم می­ شود و در نتیجه، چتری شما طبیعی جلوه می ­کند.

از بریدن خطی مستقیم در راستای صورتتان خودداری کنید و سعی کنید که قیچی را موازی با جهت رشد مو نگه دارید.

چگونه از شر موخوره ­ها راحت شویم؟

ممکن است که این مشکل برای هرکسی پیش بیاید. هرچه زودتر از شر موخوره ­ها راحت شویم، بهتر است، چون جلوی خراب شدن هرچه بیشتر موها گرفته می ­شود. مهم ­ترین قسمت این کار، حفظ آرامش است. ممکن است سهل­ انگارانه از قیچی بهره ببرید و وسوسه شوید که مقداری از نوک مو را کوتاه کنید، اما جلوی خودتان را بگیرید و به یاد داشته باشید که هدف ما فقط راحت شدن از شر موخوره­ هاست و نه کوتاه کردن بلندی مو!

کوتاهی­ مردانه

1. یک مدل موی معین را انتخاب کنید

مردم چگونه مدل موی مناسب خودشان را انتخاب می­ نمایند؟ پاسخ این سوال، ساده است؛ حالت صورت و استایل!

اگر اولین باری است که موی خود را کوتاه می­ کنید، به خودتان سخت نگیرید و مدلی ساده انتخاب کنید. همواره سعی کنید که موهایتان را بلندتر از حد لازم، کوتاه کنید تا جلوی فاجعه را بگیرید. اینگونه هروقت همه ­چیز طبق برنامه پیش نرفت، فرصت برگشت دارید.

2. قبل استفاده از ماشین اصلاح، نحوه ­ کار با آن را یاد بگیرید

آن را روشن و خاموش کنید، سرعتش را تغییر دهید، محافظ را بردارید و سر جایش بگذارید، تیغه ­ها را عوض کنید و... تا وسط کار مجبور نشوید به سراغ دفترچه ­ راهنما بروید.

3. قسمت­ های مختلف موهایتان را جدا کنید

از فرق سر تا گوش ­هایتان را از دو طرف شانه کنید. دقیقا جایی که انحنای سر را حس می ­کنید، مرزی معین کنید و موها را جدا کنید. برای هر دو طرف این کار را انجام دهید. اگر موهایتان خیلی بلند است، قسمت بالا را با کلیپس ببندید.

4. بغل موها را کوتاه کنید

محافظی با اندازه­ مناسب انتخاب کنید. پیشنهاد ما محافظی با سایز کوچک است. محافظ، مقدار مویی که کوتاه می­ شود را تنظیم می ­کند. می­ توانید از اندازه ­ شماره 1 یا 2 بهره ببرید. موها را در خلاف جهت رشد و از پایین به بالا کوتاه کنید. چند بار این کار را تکرار کنید تا موی اضافی باقی نماند. پایین موها را مقداری بیشتر کوتاه کنید. ما بلندی را در مراحل بعد، وقتی که می خواهیم مو را فید کنیم (سایه بزنیم)، تنظیم خواهیم کرد. این کلک ساده باعث می ­شود که کوتاهی شما حرفه­ ای ­تر به نظر برسد.

5. سراغ پشت موها بروید

از یک آینه ­ دستی بهره ببرید تا پشت سرتان را ببینید و به آرامی از پایین به بالا کوتاه کنید. یادتان نرود که پایین موها را مقداری بیشتر کوتاه کنید. مطمئن شوید که کوتاهی پشت با کوتاهی بغل مو هماهنگ است.

6. موها را فید کنید (سایه بزنید)

فید فقط مخصوص موهای خیلی کوتاه است. برای این کار باید بلندی قسمت بالا و پایین مو تفاوت داشته باشد. در نتیجه، مرزی بین قسمت کوتاه و بلند مو پدیدار خواهد شد. محل پدیدار شدن این خط به نوع فید شما بستگی دارد (فید پایین، بالا یا وسط).

این فید باید در اطراف سر کاملا متقارن باشد. برای فید کردن باید این خط را هموار نموده و بتراشید. هرچه بیشتر بخواهید که این خط واضح و معین باشد، باید دقت بیشتری داشته باشید. برای این کار باید سایزی از محافظ را انتخاب کنید که بین سایز این دو بلندی باشد. به آرامی ماشین را روی این خط و مقداری هم به سمت بالا بکشید، اما نه خیلی زیاد، چون ممکن است فید شما کاملا خراب شود!

7. قسمت بالایی را کوتاه کنید

از یک برس و یا دستانتان برای بالا بردن مو بهره ببرید. در این قسمت باید از قیچی بهره ببرید. موها را آرام و با دقت در تکه ­های شش میلی­متری، کوتاه کنید. این کوتاهی ­ها باید با خط پیشانی تان موازی باشد. از قسمت­ هایی که کوتاه می ­کنید، به عنوان راهنما برای کوتاه کردن قسمت­ های دیگر بهره ببرید.

دقت کنید که قسمت ­های جلویی مو بیشتر در معرض دید هستند، پس محافظه­ کارانه عمل کنید و به یاد داشته باشید که همواره می ­توان موها را کوتاه ­تر کرد، اما مویی که کوتاه شده، دیگر برنمی­ شود.

وقتی کارتان با این قسمت تمام شد، لایه­ ای قائم بر خط پیشانی تان را از موها جدا نموده و به سمت بالا بکشید. تمام بلندی­ های این لایه باید برابر باشند. تاج مویتان را با ملایمت کوتاه کنید. این قسمت مو از بقیه ­ قسمت­ ها نازک تر است.

8. اگر چتری دارید، آن را کوتاه کنید

اگر چتری دارید، آن را به چند تکه تقسیم کنید. هر قسمت را جداگانه شانه کنید و قسمتی را که می­ خواهید، با قیچی کوتاه کنید. اگر در قسمت جلو، کچل یا کم­ مو هستید، چتری تان را بلندتر کوتاه کنید.

9. دو طرف موها را مرتب کنید

از یک آینه برای چک کردن بلندی دو طرف مو بهره ببرید. لایه­ هایی افقی از دو طرف جدا نموده و با هم مقایسه کنید. اگر برابر نیستند، تغییرات لازم را ایجاد کنید.

10. خط ریشتان را به سلیقه ­ خودتان کوتاه کنید

می ­توانید خط ریشتان را با تیغ یا موزر کوتاه کنید. اگر می ­خواهید بلند باشند، از پایین گوش­ هایتان آغاز کنید. اگر خط ریشی کوتاه ­تر مدنظرتان است، می ­توانید از گودی زیر گونه ­تان آغاز کنید. نباید فراموش کنید که با انگشت، بلندی دو طرف را مقایسه کنید.

11. قسمت بالایی مو و کناره­ ها را مرتب کنید

از بالای سر تا کناره ­ها را شانه کنید و همزمان قیچی را عمودی نگه دارید تا موهای اضافی را کوتاه کند.

12. موهای گردن و پیشانی را بزنید

از موزر یا ریش ­تراش بهره ببرید تا موهایی را که پشت گردنتان رشد می ­نمایند، بزنید. از یک آینه­ دستی برای دیدن پشت سر بهره ببرید. این کار را برای خط پیشانی نیز تکرار کنید.

13. بلافاصله بعد از کوتاهی، موهایتان را مدل دهید

بعد از کوتاهی، موهایتان را در حمام خیس کنید تا موهای اضافی شسته شوند. با حوله، موها را خشک نموده و طوری که دوست دارید، شانه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 860

به "چگونه موهایمان را در خانه کوتاه کنیم؟ ، خانم ها و آقایان بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه موهایمان را در خانه کوتاه کنیم؟ ، خانم ها و آقایان بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید