کلاهبرداری با سوءاستفاده از رویداد اپل، هزاران نفر گول خوردند!

به گزارش مجله آزات وب، زومیت نوشت: اگرچه به وضوح می دانیم اپل میزبان رویداد رمزنگاری نبوده، اما بااین حال، هزاران کاربر ازطریق پلتفرم یوتیوب، یک کلاه برداری مرتبط با رمزارزها را که به این شرکت نسبت داده شده است دیدن نموده اند.

کلاهبرداری با سوءاستفاده از رویداد اپل، هزاران نفر گول خوردند!

شخصی در یوتیوب، مصاحبه قدیمی با تیم کوک را به طور زنده استریم و ظاهراً برای جلب توجه افراد به یک کلاهبرداری رمزنگاری از آن استفاده نموده است؛ رویدادی جعلی که ده ها هزار بیننده لحظه ای داشت.

اگر قبلاً با کلاهبرداری های رمزنگاری در یوتیوب آشنایی داشته باشید، مطمئناً بادیدن رویداد جعلی مذکور، علائم زیادی را دراین مورد تشخیص خواهید داد. پخش زنده جعلی با پرکردن بخش توضیحات استریم با مجموعه ای از کلمات کلیدی مرتبط با اپل، مورد توجه نهاده شد. البته با بازکردن این رویداد، با تعداد بسیار زیادی از پیغام های عجیب وغریب روبرو می شوید که به یک وب سایت رمزنگاری مخفی، پیوند داده شده اند.

استریم جعلی رمزنگاری با عنوان رویداد اپل در یوتیوب، نشانه های زیادی از نامعتبر بودن داشت. این پخش جریانی با عنوان Apple Event Live، درواقع مصاحبه ای قدیمی از تیم کوک بود که سال 2018 با CNN انجام شد.

استریمر این کلیپ، لوگوی بیت کوین و اتریوم را به جریان ویدئو خود اضافه و بعلاوه از نماد CNN Money با متن Apple Crypto Event 2022 استفاده نموده است. او بعلاوه متن پررنگی به استریم خود اضافه نمود و در بخش پایین آن، عبارت خبر فوری را نیز درج کرد. اگر واقعاً روی صفحه کانال این رویداد جعلی کلیک نموده باشید، آدرس URL آن هیچ ارتباطی با اپل نداشت. این مورد می تواند نشان دهد که کانال مذکور، هدف متفاوتی را دنبال می نماید که مهاجمان از آن برای میزبانی جریان پخش زنده، سواستفاده می نمایند.

یوتیوب از اظهارنظر دراین مورد خودداری کرد. البته مدت کوتاهی پس از انتشار رویداد جعلی رمزنگاری اپل، استریم مذکور به علت نقض شرایط خدمات این پلتفرم حذف شد.

درحالی که پخش زنده جعلی به وضوح ازطرف اپل برگزار نشده است، اما زمانی که این شرکت درمرکز توجه باشد می تواند بعضی افراد را به تماشای آن ترغیب کند.

اگر شما هم در یوتیوب در پی رویداد اپل و ویدئوهای مرتبط با این شرکت بوده اید، احتمالاً در بخش پیشنهادها با این استریم جعلی روبرو شده اید. شایان ذکر است که این رویداد در بازه زمانی خاصی 16 هزار بیننده داشت و این رقم قبل از انتشار خبر جعلی بودن آن، حتی به 70 هزار نفر نیز رسید.

ورج بعلاوه یک استریم زنده دیگر در کانالی جداگانه پیدا کرد که ادعا می کرد مربوط به رویداد Apple Inc است. ظاهراً این استریم رویدادی با حضور کوک و مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک درباره اپل و متاورس بود، اما درواقع مصاحبه ای را نشان می داد که ماسک و جک دورسی در آن درمورد بیت کوین صحبت می کردند. تعداد بینندگان این استریم جعلی نیز به 10 هزار نفر رسید و بعلاوه به یک سایت رمزنگاری پیوند داده شده بود.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2255

به "کلاهبرداری با سوءاستفاده از رویداد اپل، هزاران نفر گول خوردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با سوءاستفاده از رویداد اپل، هزاران نفر گول خوردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید