گردشگری تایلند و مسائل ظاهری آن

به گزارش مجله آزات وب، گردشگری یکی از صنایع پربازده کشور تایلند است و بعضی مسائل و مسائل داخلی نیز نتوانسته رشد و بالندگی آن را متوقف کند.

گردشگری تایلند و مسائل ظاهری آن

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

تایلند یکی از کشورهایی است که در سالیان اخیر برای رشد و پیشرفت خود بسیار به صنعت گردشگری متکی بوده است. گردشگری در این کشور حدود 12 درصد فراوری ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و سال گذشته به اندازه نیمی از جمعیت تایلند، توریست های خارجی از این کشور بازدید نموده اند. تایلند سالیانه تقریبا میزبان 35,4 میلیون گردشگر از سراسر دنیا است و این میزان گردشگر نسبت به سال 2010 که گردشگران ورودی به تایلند از نصف این مقدار نیز کمتر بودند، رشد قابل توجهی را نشان می دهد. تایلند هنوز هم می تواند شاهد رونق بخش گردشگری خود باشد و پیش بینی می گردد که سال جاری 37,6 میلیون گردشگر خارجی از این کشور جنوب شرق آسیایی بازدید نمایند.

اما گردشگری یکی از آن نوع صنایعی است که در مقابل بی ثباتی کشور بسیار آسیب پذیر است. در نتیجه تغییر سلطنت در این کشور و تهدیدات، پیش بینی می شد که تعداد گردشگران تایلند کاهش یابد، اما به نظر نمی رسد که این وقایع روی رشد گردشگری تایلند تاثیرگذار بوده باشند. ورود گردشگران بین المللی به تایلند حدود 8,8 درصد رشد را نشان می دهد و به طبع همین افزایش گردشگر، میزان اشتغال زایی و هتل سازی در این کشور نیز رشد داشته است.

به منظور ترویج گردشگری، تایلند اتباع 21 کشور را از دریافت ویزای این کشور معاف کرد و همین امر باعث شد که بازدید اتباع این 21 کشور از تایلند حدود 4,5 درصد افزایش یابد. البته این معافیت ویزایی برای دولت تایلند چندان هم بی هزینه نبوده است و دولت این کشور از کسب حدود 230 میلیون دلار به خاطر معافیت ویزایی محروم شد. این اولین بار نیست که درآمد دولت تایلند از بخش ویزا کاهش می یابد. در سال 2016 نیز هزینه ویزای تایلند حدود 50 درصد کاهش یافت.

افزایش گردشگران در تایلند مشکلاتی را برای جاذبه های طبیعی این کشور ایجاد نموده است و مقامات این کشور مجبور شدند ساحل معروف مایا را به صورت موقف ببندند. صخره های مرجانی این ساحل به دلیل افزایش گردشگران و اکوسیستم شنماینده جزیره تقریبا نابوده شده اند.

منبع: کجارو
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 219

به "گردشگری تایلند و مسائل ظاهری آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری تایلند و مسائل ظاهری آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید