10دلیل برای سفر به سرزمین بازارهای شبانه با چشمه های جوان کننده، پندهایی برای گردشگری ایران

به گزارش مجله آزات وب، یکی از چالش های سفر به مقاصد جهان مانند فرانسه، اسپانیا و تایلند برخورد با ساکنانی است که از تعداد زیاد توریست به ستوه آمده و با بی حوصلگی با شما برخورد می نمایند ولی مردم یک سرزمین از مراوده و صحبت کردن با خارجی ها لذت می برند و شبیه ایرانی ها هستند.

10دلیل برای سفر به سرزمین بازارهای شبانه با چشمه های جوان کننده، پندهایی برای گردشگری ایران

از سفر با قیمت تور کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

خبرنگاران،

شنیده ها و دیدنی های سرزمین های دور و نزدیک از زبان مسافران همواره جذابیت های ویژه ای نسبت به خواندن کتب و مجلات گردشگری دارد، زیرا در این روایت ها به واقع بو، رنگ و حتی هوای آن سرزمین ها را می توان در توصیف ها احساس کرد.

بیشتر ببینید:

همچنین اگر این جذابیت ها پندهایی برای توسعه گردشگری کشورمان در برداشته باشد که چه بهتر، حال افسانه سیفی ناجی دو ماه زندگی خود در کشور تایوان را که معتقد است، بهشت زیبای شرق آسیا و از جمله بهترین مقاصد سفری است که سالیان سال از دید مردم خاورمیانه به خصوص ایران پنهان مانده است، برای ما و شما در قالب گزارشی مستند به اشتراک می گذارد.

تایوان کجاست؟

کشور تایوان که در ایران با نام چین تایپه شناخته می گردد، جزیره ای زیبا در شرق آسیاست که از جزایر تایوان، پنگو، کینمن، ماتسو و تعدادی جزیرهٔ کوچک دیگر تشکیل می گردد که همگی در سواحل شرقی سرزمین اصلی چین واقع شدند. این کشور از راه دریا از غرب با جمهوری خلق چین، از شمال شرق با ژاپن و از جنوب با فیلیپین همسایه است.

تایوان به دلیل مهارت های فناوری در سراسر دنیا به عنوان برچسب اطمینانی برای محصولات الکترونیکی با عنوان ساخت تایوان شناخته می گردد و به همین دلیل تا به امروز به زیبایی های خیره نماینده این کشور و ترکیب کوهستان، جنگل، دریا و همچنین همزیستی مسالمت آمیز فرهنگ و ادیان مختلف کمتر پرداخته شده است.

تایوان از معدود کشورهای دنیا است که در آن می توان دریاچه های متعدد، چشمه های آب گرم، کوه های مرتفع، اقیانوس های شنی و صخره ای و جنگل های دست نخورده و بکر را به فاصله کمتر از چند ساعت کنار یکدیگر یافت.

جمعیت این کشور 23.4 میلیون نفر و مذهب مردم ترکیبی از تائوئیسم، کنفوسیوس و بودایی است. البته جمعیت رو به رشدی نیز از مسیحیان در این کشور وجود دارد که در مرکز شهر تایپه سالهاست به تبلیغ دین خود می پردازند و این امر منجر به ایجاد تدریجی جمعیت مسیحیان تایوان به عنوان اقلیت مذهبی شده است. در مطالب پیشِ رو به تعدادی از ویژگی های خاص تایوان که این کشور را به مقصدی منحصر به فرد برای سفر تبدیل نموده است اشاره می گردد.

بازارهای شبانه متعدد و غذای ارزان در دل تایپه

در تایپه، پایتخت تایوان می توانید ترکیب عجیب سنت و مدرنیته را کنار هم مشاهده کنید. در لابه لای ساختمان های سربه فلک کشیده مرکز شهر که در آن بیشتر کارمندان با لباس های رسمی در حال رفت وآمد هستند، می توان به فاصله یک کوچه به بازارهای محلی (نایت مارکت ها) که شباهت زیادی به فیلم های چند دهه قبل چینی دارند، پا گذاشت.

اگر ماجراجو هستید، این نایت مارکت ها بهترین مکان برای امتحان کردن طعم های جدید و غذاهای متفاوت با طعم و ذائقه ایرانی است؛ البته حتی اگر تمایلی به امتحان کردن طعم های جدید ندارید، مرغ هایی که به خوبی سرخ شدند و غذاهای دریایی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

در نایت مارکت های تایوان می توان به معنای واقعی اصطلاح از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را مشاهده کرد. اگر نخستین شهر شما نیز مانند بسیاری از توریست هایی که از فرودگاه بین المللی تایوان وارد این کشور می شوند، تایپه بود می توانید از میان بالغ بر 20 بازار بزرگ شبانه شهر، عصرهای خاطره انگیزی با طعم غذای آسیایی و کالاهای باکیفیت و ارزان برای خود رقم بزنید. از مهم ترین بازارهای شبانه تایوان می توان به بازارهای Tonghua Night Market ،Shilin Night Market و Raohe Street Night Market اشاره نمود.

اشتراک گذاشتن محل عبادت بودایی ها با توریست های مسلمان و مسیحی

مردم تایوان با وجود داشتن گستره ای از مذاهب مختلف، معنای زندگی مسالمت آمیز کنار ادیان و مذاهب مختلف را به تصویر کشیده اند. تایوانی ها مردمی مذهبی با آیین های متعدد هستند و علاقه خاصی به هنرنمایی در ساخت معابدی متفاوت در آسیا دارند. بیشتر این معابد با معماری زیبا و رنگ های زنده دارای فضای سبز بوده که این مکان ها را به منطقه ای مورد علاقه برای توریست ها و ساکنان تبدیل نموده است. آنها هیچ ابایی از به اشتراک گذاشتن محل عبادت خود با توریست های مسلمان و مسیحی ندارند و گاهی آنها را دعوت به روشن کردن عود و دعا می نمایند.

تایوان به خلاف کشورهای دیگر از جمله چین که معابد مشابه بسیاری به عنوان نماد کشور در آنها ساخته شده است، در ساخت وساز معابد خلاقیت بسیاری به خرج می دهد و در هر شهر می توان از این بناهای باشکوه که دست کمی از قصر ندارند، تا معابدی در نهایت سادگی را دید که هر کدام بخشی از تاریخ و فرهنگ کشور را به نمایش می گذارد. از زیباترین معابد تایوان می توان به معبد Lungshan در تایپه، Chung Tai Chan در نانتو و معبد Dajia Mazu در تایچونگ اشاره نمود که هر کدام با سبکی متفاوت به گونه ای معماری رنگ ها و سرامیک های زیبای تایوان را به تصویر می کشند .

مهمان نوازانی قابل رقابت با ایرانیان!

یکی از چالش های سفر به مقاصد توریستی محبوب دنیا مانند فرانسه، اسپانیا و تایلند برخورد با ساکنانی است که از تعداد زیاد توریست و مسافر خارجی به ستوه آمده و معمولاً با بی حوصلگی با شما برخورد می نمایند؛ در حالی که مردم تایوان در مهمان نوازی و یاری به توریست ها رفتاری بی رقیب میان کشورهای توریستی دارند .

خداحافظی با تعظیم

آنها از مراوده و صحبت کردن با خارجی ها لذت می برند و کافی است مقصدی را روی نقشه به آنها نشان دهید تا با هیجان حتی بدون دانستن زبان انگلیسی راهنمایی تان نمایند . آنها در بسیاری از مواقع بخشی از راه را همراه شما پیاده روی می نمایند تا از نشان دادن راه درست به شما اطمینان حاصل نمایند و در نهایت با یک تعظیم از شما خداحافظی می نمایند .

توانایی عجیب بیشتریت مردم در صحبت کردن به زبان انگیسی

از دیگر نکات جالب تایوان توانایی بیشتریت مردم در صحبت کردن به زبان انگیسی است؛ در زمان خرید یا زمانی که در جست وجوی آدرسی هستید، اگر فرد مقابل در فهم خواسته شما به مشکل برخورد، بی درنگ یکی از اطرافیان با حوصله خواسته شما را برای فروشنده ترجمه می نماید .

در زمان خرید غذا هم تایوانی ها چون از تفاوت طبع شان با کشورهای دیگر به خوبی مطلع هستند، با تأمل مواد غذایی و شیوه پخت را به شما نشان می دهند تا از انتخاب غذایی مناسب طبع خود اطمینان حاصل کنید . تجربه این رفتارها طی چند ماه زندگی در تایوان به خوبی ثابت کرد که مردم این جزیره زیبا در شرق آسیا می توانند رقبای خوبی در مهمانداری برای ایرانیان باشند .

چرا حدس زدن سن واقعی ساکنان تایوان مشکل است

تایوان از معدود کشورهای آسیایی است که چشمه های آب گرم بی شماری دارد و نه تنها توریست ها، بلکه مردم محلی هم به این چشمه ها علاقه بسیار زیادی دارند و گاهی در روستاها، حتی ساکنان چندین بار در هفته در این چشمه های آب گرم به دامان طبیعت پناه می برند. جالب است بدانید که حدس زدن سن واقعی ساکنان تایوان کار بسیار مسئله ای است، زیرا به دلیل زندگی در دامان طبیعت، مصرف غذاهای سالم و کم روغن و استفاده مداوم از چشمه های آب گرم که به وفور در کشور یافت می گردد، عمدتاً مردم کشور دارای پوست های سالم بوده و چندین سال جوانتر از سن واقعی شان به چشم می آیند.

چشمه های جوان نماینده

این چشمه های آب گرم به چشمه های درمانگر و جوان نماینده معروف هستند و خواص درمانی متعددی دارند. این آب ها که از لایه های زیرین زمین می جوشند سرشار از مواد معدنی بوده و بیشتراً در زیباترین مکان های طبیعی جاری هستند و بهترین محل برای فاصله دریافت از زندگی شلوغ و مدرن و پناه بردن به دامان طبیعت برای تمدد اعصاب محسوب می شوند.

لازم به ذکر است؛ بهترین چشمه های آب گرم تایوان در بخش شمالی این کشور مانند چشمه آب گرم Yangmingshan دیده می شوند. همچنین چشمه آب گرم Beitou با بوی سولفور سرشار از مواد معدنی و آتشفشانی کوهستان داتون، از مفیدترین چشمه های آب گرم تایوان محسوب می گردد که دمای آب آن بین 50 تا 75 درجه سانتی گراد است.

سفر با خطوط راه آهن و گذر از 50 تونل و 70 پل چوبی

خط راه آهن 86کیلومتری جنگل های آلیشان که در لیست میراث دنیای یونسکو نهاده شده است، در سال 1912 افتتاح شد. این خطوط راه آهن زیبا در سال 1899 توسط ژاپنی ها ساخته شد؛ خطوط راه آهن آلیشان از میان جنگل های دست نخورده گذر و شما را به سفری رؤیایی با گذر از 50 تونل و 70 پل چوبی راهنمایی می نماید. این راه آهن در فاصله سی متر تا 2216 متر از سطح دریا حرکت می نماید و از مناطق متفاوت جغرافیایی مانند کوهستان، ساحل صخره ای و ماسه ای عبور می نماید. امروز بعضی از واگن های این قطار برای توریست ها به محل اقامت تبدیل شده است و تعدادی از واگن های آن نیز به عنوان بخشی از تاریخ تایوان در موزه نگهداری می گردد.

در صورتی که تایوان را به عنوان مقصد بعدی ماجراجویی خود انتخاب کردید، این راه آهن می تواند گزینه مناسبی برای گذران یک روز در بافت های خیره نماینده طبیعت در دل این کشور باشد.

حمل ونقل ارزان و تفریحات به صرفه و مالی

اگر گذارتان به اروپا افتاده باشد حتماً باخبر هستید که در بیشتر کشورهای اروپایی از تمامی جاذبه های گردشگری کسب درآمد شده و حتی برای ورود به معابد و کلیساها هم از توریست ها پول دریافت می گردد. از جذاب ترین نکات سفر به تایوان این است که ورود به بیشتر جاذبه های دیدنی تایوان رایگان بوده و در صورت اخذ هزینه هم رقمی کمتر از 10 هزار تومان دریافت می گردد.

در این کشور ورود به تمامی معابد، کلیساها و مناطق زیبا و معماری های مذهبی از جمله بازدید از مقبره چیان کای شک پایه گذار کشور تایوان رایگان است و برای ورود به موزه های اطراف نیز پنج هزار تومان ورودی دریافت می گردد.

علاوه بر این در تمامی نقاط شهر با کمی پیاده روی می توان به ایستگاه مترو رسید و با ارقامی شبیه به ایران در تایپه رفت وآمد کرد. البته تاکسی به دلیل گران بودن بنزین گزینه چندان مناسبی برای رفت وآمد نیست ولی با توجه به تعدد ایستگاههای مترو و اتوبوس، به نظر می رسد وسایل حمل ونقل عمومی که همواره در آنها جای نشستن هم پیدا می گردد، شما را از استفاده از تاکسی بی احتیاج می نماید.

تایوان پرچمدار اینترنت رایگان

تایوان یکی از نخستین کشورهایی است که از طرح اینترنت رایگان برای همه استقبال کرد (حتی توریست ها). در صورتی که تصمیم گرفتید با هدف صرفه جویی در بدو ورود به کشور سیم کارت نخرید در بیشتر نقاط شهر، در تمامی ایستگاه های مترو و در بسیاری از جاذبه های توریستی می توانید بدون داشتن سیم کارت روشن به اینترنت رایگان متصل شوید.

همچنین دولت تایوان برای بسیاری از کارمندان هم طرح iTaiwan را راه اندازی نموده است که در بسیاری از ادارات و شرکت ها در صورت داشتن شماره همراه این کشور، می توانید به سادگی ثبت نام نموده و به اینترنت رایگان نامحدود دسترسی پیدا کنید. طرح iTaiwan در بیش از پنج هزار نقطه توریستی، فرهنگی و ... نیز نصب شده است و علاوه بر داخل ادارات، توریست ها هم می توانند از آن بهره ببرند.

البته این طرح در حال حاضر در شهرهای اصلی تایوان یعنی تایپه، تاینان و تایچونگ اجرا می گردد، ولی با توجه به تعدد اینترنت رایگان در فروشگاههای داخل شهر، در صورت خرید یک سیم کارت و وارد کردن شماره محلی خود، در بیشتر نقاط شهر می توانید چند اینترنت رایگان تبلیغاتی را نیز بیابید و از ترافیک آنها بدون پرداخت هزینه ای بهره ببرید.

تجربه سریع ترین آسانسور دنیا

یکی از زیباترین و مدرن ترین جاذبه های گردشگری تایوان که به نماد پایتخت تبدیل شده است ساختمان تایپه 101 است. تایپه 101 که در گذشته عنوان بلندترین ساختمان دنیا را در اختیار داشت در حال حاضر چهارمین برج بلند دنیاست و برای کسانی که علاقمند به بازدید از بناهای بلند و مدرن دنیا هستند مقصدی ایده آل محسوب می گردد. این برج که صد و یک طبقه دارد مجهز به سریع ترین آسانسور دنیاست که با سرعت 37 متر در ثانیه حرکت نموده و در یک چشم به هم زدن شما را به طبقه 87 می رساند تا بتوانید از نمای شهر در زاویه 360 درجه لذت ببرید.

این ساختمان در سال 2004 افتتاح شد و نمای مسحورنماینده طبقه 87 این برج همه روزه از 9 صبح تا 10 شب پذیرای عموم بوده و بهترین زمان برای بازدید از این برج حدفاصل ساعت چهار تا 6 عصر است تا بتوانید در این ساعات از هر سه نمای روز، غروب و شب تایپه لذت ببرید.

بزرگترین باغ وحش آسیا که حیوانات در قفس نگهداری نمی شوند

آیا می دانستید که به خلاف تبلیغات متعدد کشورهایی مانند چین و تایلند، بزرگترین باغ وحش آسیا در تایوان واقع شده است؟ از بهترین نکات باغ وحش در تایوان این است که حیوانات در قفس نگهداری نمی شوند و بیشتر حیوانات در مساحت های بزرگ و زیبا در محیطی که به زیستگاهشان شبیه سازی شده است نگهداری می شوند تا بازدیدنمایندگان بتوانند تصویر بهتری از حیوانات مختلف در زیستگاه هایشان به دست آورند.

پرطرفدارترین حیوان این باغ وحش که بازدید از تمامی حیوانات آن در یک روز نمی گنجد خرس پانداست که برای ورود به زیستگاه این خرس در روزهای تعطیل و آخر هفته باید بلیت جداگانه (بدون پرداخت هزینه اضافه) تهیه گردد.

جالب است بدانید که برای دیدن حیوانات خاص مانند کانگورو و کوالا هم لازم نیست تا به استرالیا سفر کنید، بلکه بیشتر گونه های کمیاب کشورهای مختلف دنیا در این باغ وحش یافت می گردد. بلیت ورودی این باغ وحش فقط هشت هزار تومان است. در حالی که برای بازدید از حیوانات در محیطی مشابه در کشورهای اروپایی و استرالیا باید بیش از پنجاه هزار تومان پرداخت گردد.

سفر به دل تاریخ در دهکده رنگین کمان

در شهری به فاصله دو ساعت تایپه در غرب تایوان، دهکده ای عجیب به عنوان نماد احترام به سربازان تایوانی شناخته شده و از جذاب ترین جاذبه های شهر تایچونگ در غرب تایوان محسوب می گردد.

این دهکده که به نام رنگین کمان معروف است خانه هایی است که سرتاسر آنها با رنگ های شاد و سرزنده پوشانده شده و منطقه ای منحصر به فرد برای عکاسی و یادگیری تاریخ تایوان را رقم زده است.

سراسر دهکده توسط سربازان بازنشسته تایوانی رنگ آمیزی شده است. سربازی که برای نخستین بار در این دهکده رنگ آمیزی را شروع کرد هوانگ نام دارد. وی یکی از ملی گرایان تایوان است که در سال 1946 در چین با کمونیست ها در حمایت از چیانگ کای شک به جنگ برخاست. زمانی که چیانگ کای شک به تایوان گریخت و جزیره فرمز را کشور تایوان نامید، به این سربازان شجاع به صورت موقت در تایچونگ خانه هایی برای زندگی اهدا کرد.

طی سالها بیشتر خانه ها به انبوه سازان سپرده شد و بافت این دهکده تاریخی که نماد شجاعت سربازان تایوانی بود رو به تخریب و نابودی کامل رفت. در نهایت هوانگ آخرین خانه های این دهکده را شجاعانه حفظ کرد و سرتاسر دهکده را با یاری خانواده و دوستانش با شکل های متعدد رنگین کمان، انسان و حیوانات رنگ آمیزی کرد.

به تدریج این منطقه مورد توجه توریست ها نهاده شد و دولت دستور توقف تخریب بناهای باقی مانده را داد و این منطقه تحت عنوان دهکده رنگین کمان به عنوان نماد وفاداری و شجاعت سربازان تایوانی در قلب تایچونگ به عنوان یکی از آثار منحصر به فرد تاریخی در آسیا باقی ماند.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 739

به "10دلیل برای سفر به سرزمین بازارهای شبانه با چشمه های جوان کننده، پندهایی برای گردشگری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10دلیل برای سفر به سرزمین بازارهای شبانه با چشمه های جوان کننده، پندهایی برای گردشگری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید