324 نفر با مسائل قلبی و تنفسی روبرو شدند

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران/البرز رئیس مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس البرز از استقرار واحدهای عملیاتی اورژانس در اماکن پرتردد به دنبال استمرار آلودگی هوا خبر داد.

324 نفر با مسائل قلبی و تنفسی روبرو شدند

مهرداد بابایی در گفت وگو با مجله آزات وب اظهار کرد: در ایامی که میزان آلاینده ها در سطح هشدار واقع شده است، تمامی پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در آمادگی کامل به سر می برند.

وی توضیح داد: طی سه روز گذشته ، 324 نفر با مسائل قلبی و تنفسی به انحاء مختلف از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی برخوردار شده اند که از این تعداد 237 نفر مشکل قلبی و 87 نفر مشکل تنفسی داشتند.

این مسئول توضیح داد: به منظور در دسترس بودن و کاهش زمان رسیدگی به بیماران با مسائل قلبی تنفسی، اورژانس البرز اقدام به استقرار اتوبوس آمبولانس و آمبولانس در میادین و خیابان های اصلی کرده و کارشناسان فوریت های پزشکی علاوه بر ارائه خدمات درمانی به مراجعین، در امر آموزش شهروندان مشارکت دارند. شهروندانی که در اثر آلودگی هوا دچار مشکل شده اند می توانند با مراجعه حضوری به این واحدهای مستقر از خدماتی همچون اکسیژن درمانی برخوردار شوند و در صورت نیاز به مراکز درمانی منتقل شوند.

وی افزود: به شهروندان و به خصوص گروه های پر خطر توصیه می شود در هنگام بروز آلودگی هوا از هر گونه فعالیت ورزشی در فضای باز خودداری و تا حد امکان از رفت و آمد غیر ضروری در سطح شهر و هوای آزاد بپرهیزند.

وی اظهار کرد:همچنین به بیماران قلبی، تنفسی و به ویژه مبتلایان به عارضه آسم توصیه می شود که از فعالیت در فضای باز خودداری کنند و تا حد امکان در منزل بمانند.

این مسئول توضیح داد: استنشاق هوای آلوده سرعت ابتلا به بیماری های تنفسی از جمله آسم و عفونت های تنفسی را در بین بچه ها افزایش می دهد، به همین دلیل بچه ها باید در هنگام آلودگی هوا در منزل بمانند.

بابایی گفت: از شهروندان البرزی تقاضا می شود به توصیه ها و هشدارهایی که از طریق رسانه ها و سازمان های ذیربط اعلام می شود توجه کرده و خود را در معرض استنشاق هوای آلوده قرار ندهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 649

به "324 نفر با مسائل قلبی و تنفسی روبرو شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "324 نفر با مسائل قلبی و تنفسی روبرو شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید