4 نکته مهم قبل حذف برنامه های تلفن همراه

به گزارش مجله آزات وب، تهران (پانا) - حذف کردن برنامه های اضافه تلفن همراه همیشه در حد لمس کردن یک گزینه نیست.

4 نکته مهم قبل حذف برنامه های تلفن همراه

قبل از حذف کردن هر برنامه ای باید به مسائل امنیتی آن نیز توجه کرد.

حذف یک برنامه خیلی ساده به نظر نمی آید

همیشه ایده خوبی است که برنامه هایی را که فضای زیادی را در تلفن شما اشغال می کنند را حذف کنید به ویژه برنامه هایی که می توانند از شما جاسوسی کنند. اما برای برخی از برنامه ها، شما باید کارهایی بیش از زدن دکمۀ حذف انجام دهید. در حالی که ممکن است فکر کنید برنامه ای را حذف کرده اید، به جای مانده های آن هنوز در پس زمینه کمین کرده و دستگاه شما را آسیب پذیر یا مسائل دیگری ایجاد می کنند.

این تصور غلط است که پس از حذف یک برنامه، رابطه با برنامه و شرکت صاحب آن قطع می شود. در بیشتر موارد، شما در حین فرایند نصب به آن ها اجازه بی قید و شرط داده اید تا از داده های شما به هر طریقی که صلاح می دانند استفاده کنند. خوشبختانه راهی وجود دارد که مطمئن شوید برنامه کاملاً از بین رفته است و اطلاعات شخصی شما ایمن می ماند.

وقتی برنامه ای را حذف می کنید، اطلاعاتی که در اختیار برنامه ها گذاشته اید به طور جادویی ناپدید نمی شوند. برنامه ها اغلب بخشی از یک شبکه پیچیده از ابزارها، محصولات و سایت های به هم پیوسته هستند که اطلاعات شما را ردیابی و به اشتراک می گذارند، احتمالاً بدون اینکه شما حتی متوجه آن باشید. به عنوان مثال به یک برنامه دوستیابی فکر کنید. به طور معمول، این ها از طریق یک حساب فیس بوک به هم متصل می شوند که برنامه را قادر می سازد به تصاویر، لیست دوستان و سایر اطلاعات مربوط به خود از طریق فیس بوک دسترسی پیدا کند. توسعه دهنده برنامه، با اجازه شما، از طریق نمایه فیس بوک شما به همه چیز موجود دسترسی دارد.

تصور نکید اطلاعات خصوصی شما محافظت می شود. بیشتر برنامه های کاربردی به طرز وحشتناکی ناامن هستند و توسعه دهندگان هنگام توسعه برنامه، از بهترین شیوه های امنیتی پیروی نمی کنند. برنامه ها برای عملکرد طراحی شده اند نه امنیت. امنیت سخت و وقت گیر است و اغلب در راه اندازی محصول و فعالیت های درآمدزا تأخیر درست می کند.

روش صحیح حذف کامل برنامه

برای اطمینان از قطع شدن کامل یک برنامه از تلفن و حساب های دیگر، مراحل متعددی وجود دارد. قبل از حذف یک برنامه، این فرایند را دنبال کنید:

1- ابتدا همه اطلاعات خود را در برنامه حذف کنید. در حالی که دستورالعمل های پاک کردن داده ها برای هر برنامه فرق دارد، معمولاً می توانید گزینه ای برای حذف داده های ذخیره شده در عناوین منو مانند حریم خصوصی، تنظیمات حساب یا امنیت پیدا کنید. از آنجا، دستورات را برای حذف داده های حساب یا سابقه ذخیره شده در برنامه دنبال کنید.

2- در صورت امکان باید از طریق مرورگر وب وارد حساب خود شوید. گاهی اوقات تنظیمات اضافی را از طریق نسخه دسکتاپ برنامه پیدا می کنید. برنامه های تلفن همراه اغلب نسخه های ضعیف یک برنامه کامل هستند که در وب یا دسکتاپ خود استفاده می کنید. بنابراین، ایده خوبی است که از طریق مرورگر وب وارد برنامه شوید تا مطمئن شوید هیچ گونه تنظیمات اضافی را که ممکن است در نسخه های تلفن همراه یک برنامه در دسترس نباشد، از دست ندهید.

3- با رفتن به قسمت تنظیمات برنامه، یافتن گزینه حساب های مرتبط و حذف برنامه یا پیوندی که می خواهید حذف کنید، پیوندها را لغو کنید. همچنین می توانید ادغام ها را از طریق حساب پیوند شده حذف کنید. فقط کافی است وارد حساب پیوند شده شوید، تنظیمات خود را بررسی کنید تا ببینید کدام برنامه ها داده ها را با آن ها به اشتراک می گذارند و سپس مواردی که دیگر استفاده نمی کنید را حذف کنید. برای دستورالعمل دقیق به حساب پیوند رفته و در صورت داشتن سؤال از فرم تماس یا عملکرد چت آن ها استفاده کنید.

4- اگر نمی توانید اطلاعاتی در مورد حذف داده های خود در یک برنامه پیدا کنید، با تیم خدمات مشتری برنامه تماس بگیرید و کتباً درخواست کنید که اطلاعات شما به طور کامل حذف شود.

برنامه هایی که باید از آن ها اجتناب کنید

برخی از برنامه ها مشکل ساز هستند. کارشناسان توصیه می کنند که فوراً این برنامه ها را، که کارشناسان امنیتی هرگز بر روی تلفن های خود ندارند، حذف کنید. بهتر است از ابتدا آن ها را نصب نکنید. باید مراقب هر برنامه ای باشید که نیاز به دسترسی به عکس ها، فایل ها دوربین، میکروفون و موارد دیگر دارد چه به طور کامل یا ترکیبی. باید از خود بپرسید آیا این برنامه واقعاً به همه این دسترسی ها نیاز دارد یا من واقعاً به این برنامه نیاز دارم؟.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2005

به "4 نکته مهم قبل حذف برنامه های تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نکته مهم قبل حذف برنامه های تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید