معجزه بره موم در داروهای گیاهی کرویا

به گزارش مجله آزات وب، تاریخچه استفاده از گیاهان دارویی در ایران و دیگر نقاط جهان به قدمت تاریخ زندگی انسان است و مصرف گیاهان دارویی همواره از روش های موثر در درمان بسیاری از امراض از گذشته تا به امروز بوده است.

معجزه بره موم در داروهای گیاهی کرویا

گیاهان دارویی، گیاهانی هستند که به صورت تازه یا پس از خشکانیدن به شکل جوشانده و دم کردنی برای درمان برخی امراض و بیماری ها استفاده می شود.

بیشتر این داروهای گیاهی در عطاری ها و آنهایی که شرکت های معتبر با داشتن مجوز از وزارت بهداشت تولید می کنند در داروخانه های گیاهی عرضه می شود.

شرکت بادرنگ طب کوهستان از جمله شرکت های خلاق و نوآور در عرصه تولید داروهای گیاهی فعال است که با به کارگیری مزیت های داروسازی مدرن و تلفیق آن با ظرفیت های درمانی داروهای گیاهی، محصولات کارا و منحصربه فردی برای تجویز بر اساس اصول طب ایرانی تولید و با اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت راهی بازار کرده است.

بابک عزتی رنجبر، مدیر عامل شرکت بادرنگ طب کوهستان درباره ماجرای شکل گیری این شرکت به جام جم می گوید: شرکت ما اوایل سال 97 ثبت شد. به لحاظ این که تحصیلات مرتبط دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی گیاهان دارویی داشتیم و حدود 15 سال از فارغ التحصیلی ما می گذشت در این مدت در همین حوزه گیاهی به عنوان تولیدکننده مشغول بودیم و در کنار آن مطالعات نسبتا گسترد ه ای کردیم. به خصوص از طب ایرانی خیلی استفاده کردیم و مطالعات و تحقیقات متعددی انجام دادیم و توانستیم حدود 15 مقاله علمی داخلی و خارجی را منتشر کنیم و همچنین پیروز به ثبت چند اختراع شدیم. حین کار تحقیق و مطالعه متوجه شدیم ظرفیت بالایی در حوزه گیاهان دارویی برای برطرف مسائل درمانی وجود دارد. لذا تصمیم گرفتیم نتایج این تحقیقات و پژوهش ها را به محصول تبدیل کنیم.

تمرکز ویژه روی بَره موم

مدیر عامل شرکت بادرنگ طب کوهستان درخصوص رویکرد تولید محصولات در این مجموعه می گوید: ایده اصلی ما این بود که وارد حوزه هایی شویم که شرکت های رقیب کمتر وارد شده یا اصلا وارد نشده اند، نیاز جامعه آنجاست و عملا به عنوان فرصت می شود به آن نگاه کرد.

عزتی رنجبر ادامه می دهد: یک دسته اصلی در شرکت ما تولید فرآورده های مرتبط با زنبور عسل است؛ مانند ژل رویال، موم و بَره موم (پروپولیس propolis) که از فرآورده های جانبی زنبور عسل هستند. ما سبد محصولاتی از بَره موم را تولید کرده ایم. بَره موم را در دنیا به عنوان بمب آنتی بیوتیک می شناسند و چند محصول از این ماده تولید کردیم که همه این محصولات پروانه ساخت وزارت بهداشت را دارند.

عصاره خوراکی بَره موم

این محصول با فرمولاسیون خاص برای برطرف شدن عفونت معده یا همان هلیکو باکتر پیلوری تولید شده است؛ عفونتی که درصد ابتلای بسیار بالایی در کشور دارد و برای درمانش عموما از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود که به تدریج در معده مقاومتی در برابر آنتی بیوتیک ها به وجود می آورد که عوارض بسیار جدی دارد.

در نتیجه عفونت معده درمان نشده باقی می ماند و منجر به مقاوم شدن میکروب در بدن می شود. این عفونت اگر درمان نشود، می تواند به سرطان معده که از شایع ترین انواع سرطان است، منجر شود. عزتی رنجبر می گوید: تا به امروز هزاران نفر در کشور از آن استفاده کرده اند و خوشبختانه موجب برطرف مشکل در مصرف کنندگان آن شده است.

این پژوهشگر حوزه گیاهان دارویی در پاسخ به این که عملکرد و کارایی داروهای گیاهی تولید شده در مقایسه با داروهای شیمیایی چگونه است شرح می دهد: مشابه همین عصاره بَره موم، آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین، آموکسی سیلین و جنتامایسین است. ویژگی عصاره بَره موم این است که مجموعه ای از مواد مؤثره از فلاونیدها و بیوفلاونیدها و مواد مختلف دارویی را دارد که در بَره موم است و وقتی وارد بدن می شود معمولا مقاومتی در برابر آن ایجاد نمی شود، باکتری در معده جهش پیدا نکرده و از طرفی مطلقا عوارض منفی ایجاد نمی کند. اما سرعت اثر گذاری اش مثل آنتی بیوتیک هاست با این که محصولی طبیعی است. به علاوه ده ها خاصیت دیگر هم از خود در بدن به جا میگذارد که این ویژگی محصولات طبیعی و گیاهی است که همزمان چند مزیت درمانی در بدن ایجاد می کنند. مثلا به علت دارابودن آنتی اکسیدان برای جلوگیری از ابتلا به سرطان مفید است.

آماده جذب کنندگی و صادرات هستیم

مدیرعامل شرکت بادرنگ طب کوهستان با اشاره به این که اکنون در بیشتر استان ها کننده داریم، شرح داد: اگر عزیزانی در بخش های محلی استان ها باشند و با ما تماس بگیرند ما از جذب کنندگی استقبال می کنیم.

عزتی رنجبر در مورد فعالیت های این شرکت در زمینه صادرات نیز می گوید: چون پماد خار پاشنه ما عملا نمونه ای در دنیا ندارد، برای صادرات از کشور عراق شروع کردیم و چند ماهی طول کشید تا پیروز شدیم قرارداد صادراتی را با یکی از معتبرترین شرکت های پخش دارو در عراق منعقد کنیم. اولین محموله صادراتی ما حدود یک ماه پیش به عراق صادر شد. به کشورهای حوزه خلیج فارس هم می توانیم محصولات مان را صادر کنیم. به خصوص در کشورهای حوزه اوراسیا (روسیه، ارمنستان، گرجستان، بلاروس و ...) ظرفیت بالایی وجود دارد. اگر سرمایه گذارانی علاقه مند باشند در تولید محصول پماد خار پاشنه در جهت توسعه بازار صادراتی سرمایه گذاری کنند ما آماده ایم و از آن استقبال می کنیم.

لزوم برداشته شدن موانع اداری تولید محصولات فناورانه

این کارآفرین حوزه گیاهان دارویی ضمن انتقاد از شرایط ایجاد شده به واسطه تورم و تأمین مواد اولیه از فرآیند بروکراسی زمان بر اداری در سازمان های مرتبط گله مند است و می گوید: در فرآیند تولید، اگر زمان را از دست بدهیم بازار را از دست داده ایم. اگر فرآیند اداری کارها تسریع و مانع تراشی ها برای اخذ مجوزها کمتر شود، یک تا دو سال در ادارات معطل نمی مانیم و زمان و انگیزه سرمایه مان کمتر هدر می رود. البته ما از این فرصت استفاده می کنیم و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد گیاهان دارویی مستقر در همین معاونت و همچنین از ریاست پارک علم و فناوری استان همدان به واسطه کمک ها و تسهیلات و فضایی که در اختیارمان قرار دادند صمیمانه تشکر می کنیم.

فروش مجاز و بدون نسخه محصولات کرویا

این کارآفرین حوزه تولید داروهای گیاهی می گوید: همه محصولات این شرکت با نام تجاری کِرویا تولید می شود. کِرویا نام قدیم زیره سیاه کرمان است که در کتب طبی قدیم، با نام کِرویا از آن یاد می شده است. فروش بدون نسخه مجاز محصولات ما نیاز به تجویز پزشک ندارد. گر چه خیلی از پزشکان در سطح کشور هم آن را تجویز می کنند اما علاقه مندان می توانند این محصولات را از داروخانه ها تهیه کنند یا با مراجعه به سایت keroya.ir مستقیما از ما با تخفیف خرید کنند. گفتنی است انواع بسته های درمانی برای پوست، کبد چرب، سینوزیت، میگرن، کیست تخمدان، پروستات، تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق وبسایت این شرکت عرضه می شود.

بسته درمان جوش و جای جوش

در این شرکت کرمی برای برطرف یک سری عوارض پوستی مثل کیست مویی، جوش، جوشهای کیستی، جای جوش و جای زخم تولید شده که پروانه ساخت از وزارت بهداشت دارد و در داروخانهها به نام کرم پروپولیس موجود است. عزتی رنجبر درباره این محصول می گوید: کرم پروپولیس اثرگذاری عجیبی دارد و مصرف کنندگان بسیار از آن راضی بودهاند. به عنوان مکمل این کرم هم یک پَن (صابون) تولید کردیم که از بَرهموم و گوگرد به دست آمده که از گوگرد چشمههای آب معدنی البرز (گوگرد سفید) ساخته شده است و محصول بسیار خوبی برای برطرف عوارض پوستی و عفونتهای ناحیه تناسلی شده است.

کرم بهداشتی درمان خار پاشنه

یکی از مهم ترین محصولات این شرکت پمادی است که برای برطرف عارضه خار پاشنه تولید شده است. به گفته عزتی رنجبر، این محصول برای نخستین بار در دنیا تولید شده و هیچ نمونه خارجی ندارد. یک فرآورده طبیعی است که به صورت موضعی روی قسمت پاشنه پا استفاده میشود و اولین دارویی است که به طور موضعی منجر به از بین رفتن التهاب ناحیه کف پا و ناحیه خارپاشنه می شود.

مدیرعامل بادرنگ طب کوهستان در مورد فرمولاسیون این محصول می گوید: فرمولاسیون این محصول اختراع خودمان است، ثبت اختراع داخلی شده و قصد داریم در مجامع بین المللی آن را ثبت کنیم. در واقع شناخته شده ترین محصول ما همین پماد خار پاشنه است که در بیشتر داروخانه ها موجود است و به راحتی با جست وجو در اینترنت پیدا می شود.

ارتباط با شرکت بادرنگ طب کوهستان

وبسایت و اینستاگرام: keroya.ir

ایمیل:[email protected]

تلفن های تماس:02188950150 و 09383717557 و 09183181310

آدرس: دفتر مرکزی: تهران، میدان فاطمی، جویبار، غفاری، پلاک 35

دفتر همدان: میدان جهاد، طالقانی، مجتمع طالقانی پلاک 241

صدیقه سخندان فداکار - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1805

به "معجزه بره موم در داروهای گیاهی کرویا" امتیاز دهید

1 کاربر به "معجزه بره موم در داروهای گیاهی کرویا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه بره موم در داروهای گیاهی کرویا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید