آلمان نشستی بین المللی درباره لیبی برگزار می نماید

سفیر آلمان در لیبی از کوشش کشورش برای برگزاری نشستی بین المللی تا پیش از انتها امسال میلادی با هدف بازگرداندن آرامش به لیبی اطلاع داد.

آلمان نشستی بین المللی درباره لیبی برگزار می نماید

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

اولیور اوچا، سفیر آلمان در طرابلس با اشاره به نگرانی برلین از وضعیت لیبی اظهار کرد: آلمان همانند بسیاری طرف ها لازم می داند اقدام جدیدی برای برقراری صلح در لیبی انجام گیرد.

اوچا در ادامه گفت: برلین کوشش می نماید یک نشست بین المللی درباره لیبی را تا پیش از انتها امسال میلادی با هدف بازگرداندن ثبات به این کشور ترتیب دهد.

سفیر آلمان در لیبی تاکید نمود: آلمان بر اساس طرح سه مرحله ای که غسان سلامه، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت ارائه داد با شرکای بین المللی اصلی خود رایزنی نموده است.

او ابراز امیدواری کرد که این کوشش ها به لطف کارهای مقدماتی کافی به یک اتفاق بین المللی معانادار در پاییز جاری منجر گردد.

وی توییت کرد: در این راستا آلمان رایزنی با طرف های بین المللی اصلی را شروع کرد و در کنار آن کارهای مقدماتی کافی را در پیش گرفت که می توانند به یک اتفاق بین المللی مهم در پاییز پیش رو منتهی شوند.

هیچ گونه جزئیاتی از این کنفرانس منتشر نشده و تنها بعضی منابع دیپلمات اظهار کردند که این کنفرانس در برلین در اکتبر یا نوامبر برگزار خواهد شد.

درگیری ها در لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی در سال 2011 با سرعت زیادی به یک جنگ نیابتی میان گروه های خارجی حامی گروه های شبه نظامی مختلف تبدیل شده است.

طبق گزارش های سازمان ملل، حفتر با یک دولت موازی در شرق هم پیمان است که سال ها از حمایت نظامی مصر و امارات برخوردار است.

به گفته بعضی منابع دیپلمات، ترکیه از ابتدای جنگ از فایز السراج حمایت می نماید و برای نیروهای او پهپاد و خودروی زرهی می فرستد.

این منابع به نقل از غسان سلامه گفتند، برخلاف فرانسه و ایتالیا که برای نفوذ در لیبی با یکدیگر رقابت می نمایند و منافعی در دو بخش نفت و گاز لیبی دارند، آلمان می تواند اقدامات میانجیگرانه ای را به عنوان یک بی طرف در درگیری ها شروع کند.

فرانسه و ایتالیا سال گذشته میلادی نشست هایی را میان حفتر و السراج و طرف های منطقه ای در پاریس و پالرمو برگزار کردند اما این نشست ها هیچ گونه موفقیتی به همراه نداشتند.

دیپلمات ها هدف از کنفرانس را تشویق طرف های خارجی به ممنوعیت تسلیحاتی و نیز اجرای آتش بس جهت اجرای مذاکراتی درباره مشارکت در حاکمیت و در نهایت برگزاری انتخابات دانستند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 8 مهر 1398 شناسه مطلب: 382

به "آلمان نشستی بین المللی درباره لیبی برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان نشستی بین المللی درباره لیبی برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید