آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیست

به گزارش مجله آزات وب، رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع کرونا اولویت امروز کشور است، گفت: آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نبوده و باید با همکاری یکدیگر برای کنترل این بیماری تلاش کنیم.

آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمدباقر قالیباف در حاشیه نشست با مسئولان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعات جدی که مسئولان حوزه بهداشت و درمان در جلسه امروز مطرح کردند مربوط به حوزه منابع انسانی بود چرا که تداوم بیماری کرونا موجب خستگی کادر درمانی شده است البته با توجه به روحیه ای که از پرستاران و کادر درمان دیدم با همه وجودشان تلاش می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت جایگزینی نیروهای جدید کادر درمان گفت: هر چه سریعتر باید نیروهای پرستار استخدام و کارشان را شروع کنند البته قول هایی در این زمینه داده شده تا نیروهای شرکتی که در جریان مقابله با کرونا زحمت کشیدند و افرادی که به خاطر بیماری کرونا و مسائل مربوط به آن از راستا کار خارج شده اند، در اولویت جذب قرار گیرند.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه موضوع کرونا در حال حاضر موضوع اول کشور است، شرح داد: مهمترین موضوع در حوزه کرونا بحث درمان نیست بلکه پیشگیری و تشخیص است؛ در بحث تشخیص مسئولان وزارت بهداشت باید تلاش کنند تا با استفاده از کیت های داخلی تشخیص کرونا امر تشخیص را بهتر انجام دهند تا بتوانیم افراد کرونا مثبت را در سریع ترین زمان قرنطینه کنیم.

دکتر قالیباف در این رابطه ادامه داد: نگوییم سخت گیری، بلکه با رعایت جدی تر در خصوص فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی توسط مردم می توانیم در این زمینه موفقیت هایی کسب کنیم. اینکه ما در شرایط فعلی و با وجود تجربه 8 ماهه مبارزه با کرونا در فصل پاییز آمار تلفات بالاتری نسبت به روزهایی داشته باشیم که هنوز با این بیماری آشنا نبودیم، پذیرفتنی نیست؛ از این رو باید دست به دست هم دهیم و با همکاری هم شیوع این بیماری را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: با اطمینان از روحیه و آمادگی روسای دانشگاه ها و بیمارستان ها و مسئولان وزارت بهداشت و درمان می توانیم در دو ماه آینده شیوع ویروس کرونا را کنترل کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1361

به "آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید