اروپا به تهران هشدار داد:زمان به نفع هیچ کسی نیست

به گزارش مجله آزات وب، ایسنا نوشت:دیپلمات های سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس(تروئیکای اروپا) بر اهمیت زودتر به نتیجه رسیدن در مذاکرات احیای توافق هسته ای تاکید کردند.

اروپا به تهران هشدار داد:زمان به نفع هیچ کسی نیست

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا زمستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

خبرگزاری رویترز در بخشی از یک گزارش پس از نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام در وین نوشت: دیپلمات های سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس که از اعضای اصلی توافق هسته ای می باشند در یادداشتی که به خبرنگاران دادند، آوردند که زمان به نفع هیچ کسی نیست؛ این مذاکرت نباید بی نتیجه بمانند و افزودند، هنوز سخت ترین مسائل حل نشده باقی مانده اند.

همچنین شبکه سی. ان. بی. سی به نقل از دیپلمات های این سه کشور نوشت: هیئت ها به پایتخت هایشان باز می گردند تا با مقامات کشورهای شان مشورت نمایند. ما از تمامی طرف ها می خواهیم به وین بازگردند و آماده رسیدن به یک توافق باشند. زمان تصمیم گیری به سرعت در حال فرا رسیدن است.

مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار شده است.

آمریکا و ایران مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می نمایند.

اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای به وسیله بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا آنالیز می گردد که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران می باشد. این تحریم ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا بازگردانی شدند.

ایران خواستار لغو تمامی تحریم های اعمال شده علیه خود است و دولت آمریکا تا به امروز بیان نموده آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام است.

سیدعباس عراقچی بعدازظهر یکشنبه پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در ششمین دور مذاکرات وین اظهار کرد: دور ششم مذاکرات ششم وین امروز با برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام به کار خود پایان داد. در این جلسه از مجموع مذاکرات فشرده ای که در هفت، هشت روز گذشته اجرا شده یک جمع بندی ارائه شد. همه هیات ها اذعان داشتند که پیشرفت نسبتاً خوبی اجرا شده است و همه به جدیت خود بر ادامه این جهت و رسیدن به یک توافق تاکید داشتند.

وی ادامه داد: همه این را قبول دارند که بعضی مسائل کلیدی است که باید توسط مراجع تصمیم گیر در کشورها مورد تصمیم گیری واقع گردد.

این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: پیشرفت مذاکرات در این دور نسبتا خوب بوده از جهت اینکه متن به مقدار زیادی آماده است و آن مقداری هم که آماده نیست حداقل یک شرایط کاملا تعیین دارد و یک تصویری از اختلافات نشان می دهد و اینکه در چه مرحله ای هستیم. این موضوع حتما می تواند به تصمیم گیران جهت اتخاذ تصمیم درست یاری کند.

عراقچی با بیان اینکه می توانیم بگوییم جهت زیادی را تا الان آمده ایم و به اواخر کار نزدیک شده ایم، اظهار کرد: همانطور که پیش از این گفتم جهت به جامانده جهت ساده ای نخواهد بود ولی من امیدوار هستم و فکر می کنم اگر طرف های مقابل بتوانند تصمیمات خود را بگیرند ما انشاءالله می توانیم به یک توافق برسیم که مورد خواست ما بوده و مطلوب ما خواهد بود.

عراقچی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه مواضع ما (ایران) از ابتدای مذاکرات تا الان هیچ تغییری پیدا ننموده است، گفت: ما خواستار برطرف همه تحریم های آمریکا هستیم. همینطور راستی آزمایی آنها و سپس بازگشت ایران به تعهدات خود در برجام.

این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به این سوال که به نظر وی وزن مسائل حل نشده سنگین تر است یا وزن مسائل حل شده، توضیح داد: تعابیر مختلفی ممکن است هر کسی داشته باشد ولی به نظر من وزن مسائل حل شده بیشتر است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1808

به "اروپا به تهران هشدار داد:زمان به نفع هیچ کسی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا به تهران هشدار داد:زمان به نفع هیچ کسی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید