انتظار بهبود بورس با سیگنال های بازار جهانی

به گزارش مجله آزات وب، آیا فرایند فعلی بازار سهام کشور ادامه خواهد یافت؟ هرچند در هفته اخیر بازار سهام با یک فرایند صعودی کار خود را آغاز کرده بود اما تا خاتمه هفته به تدریج از سرعت رشد آن کاسته و در نهایت فرایند آن منفی شد. اما آیا این فرایند نزولی ادامه می یابد؟

انتظار بهبود بورس با سیگنال های بازار جهانی

در این مورد دنیای اقتصاد به سیگنال هایی از بازار جهانی اشاره کرده و نوشته است: هفته گذشته برای نخستین بار، بازار وجوه آینده فدرال رزرو انتظار نرخ بهره منفی برای اقتصاد آمریکا را در محاسباتش لحاظ کرد. یکی از متغیرهای اثرگذار بر چشم انداز نرخ بهره ای فدرال رزرو، داده های تورمی اقتصاد آمریکا است. نرخ تورم ماهانه این کشور مطابق با انتظارات به منفی 8/ 0 درصد کاهش پیدا کرد. نرخ تورم سالانه این کشور در حالی که انتظار می رفت از 1/ 2 درصد به 6/ 1درصد کاهش پیدا کند به 4/ 1 درصد رسید. با این داده های تورمی تحلیلگران انتظار دارند تا فدرال رزرو به نرخ های بهره منفی نیز فکر کند.

ترامپ در هفته اخیر گفته بود که ایالات متحده نیز باید هدیه نرخ های بهره منفی را بپذیرد. کاهش نرخ بهره طبیعتا از قیمت کالا ها حمایت خواهد کرد. ضمن آنکه افق بازار فلزات پایه در ماه های آینده مثبت است. یک دلیل آن و در واقع دلیل مهم آن این است که فعالیت های اقتصادی در بسیاری از کشورها در حال شروع است و انتظار می رود تقاضا برای فلزات پایه افزایش یابد. البته نباید امیدوار بود که قیمت ها به سرعت به شرایط مناسب چندماه پیش خود بازگردند. این مهم در صورت تحقق می تواند بر فرایند سهام کالایی در بورس تهران نیز اثرگذار باشد. به ویژه آنکه حدود 60 درصد از سهم بورسی را شرکت های کامودیتی محور تشکیل داده اند و افزایش قیمت سهام این بنگاه های اقتصادی می تواند شاخص کل را صعودی کند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 22 تیر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1126

به "انتظار بهبود بورس با سیگنال های بازار جهانی" امتیاز دهید

1 کاربر به "انتظار بهبود بورس با سیگنال های بازار جهانی" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظار بهبود بورس با سیگنال های بازار جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید