ایران ایر وارد فضای بلاک چین شد

به گزارش مجله آزات وب، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما به منظور حرکت در جهت اقتصاد دیجیتال و در راستای استفاده از فناوری بلاک چین در صنعت هوانوردی و گردشکری در قراردادی با یک شرکت داخلی، میخواهد با انتشار توکن بلیت هما تحت عنوان هماتیک، تحولی در سیستم فروش صنعت هوایی کشور ایجاد کند.

ایران ایر وارد فضای بلاک چین شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

برای توسعه خدمات نوین در راستا تحول دیجیتال و حرکت به سوی اقتصاد دیجیتالی، فناوری بلاک چین را با یاری یک شرکت داخلی را به خدمت گرفت تا برای نخستین بار در دنیا، نسل فناورانه بلیت های پرواز را بر بستر توکن صادر کند.

یکی از مسائل فروش بلیت هواپیما، مسائل پیش بینی نشده برای اشخاص بوده که همین موضوع باعث می گردد تا برنامه ریزی دقیق برای سفرهای چند ماه آینده و خرید بلیت زودهنگام بسیار سخت باشد؛ از سوی دیگر، مسافران هواپیما ترجیح می دهند تا بلیت پرواز خود را قبل از نزدیک شدن به ایام تعطیلات یا مناسبت ها که احتمال زیادی برای کمیاب شدن بلیت وجود دارد، خریداری نمایند اما در سیستم فروش بلیت، قابلیت خرید بلیت باز به معنای بلیت بدون زمان وجود ندارد که توکن هماتیک با هدف برطرف چالش های بیان شده، طراحی شده است.

شهروندان در آینده نزدیک با استفاده از توکن هماتیک می توانند تجربه ای نوین از خرید بلیت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایرانهما را داشته باشند؛ در واقع با استفاده از این توکن برای کلاس پروازهای اکونومی، قابلیت خرید بلیت بدون زمان براساس مسافت هوایی وجود دارد که با این خدمت، مسافران می توانند مستقل از شهر مبدا و مقصد، این توکن را از قبل و به مرور زمان خریداری و متناسب با مسافت پروازهای خود استفاده نمایند؛ همچنین قابلیت مبادله این توکن با سایر مسافران نیز وجود دارد.

در فرآیند محاسبه هزینه پرواز با توکن هماتیک، میزان مسافت هوایی دو شهر یا به اصطلاح ناتیکال مایل بین دو شهر استفاده می گردد. هر واحد از این توکن، برابر منافع استفاده از یک جایگاه در پرواز اکونومی به مسافت 100 ناتیکال مایل بوده؛ به طور مثال، مسافران برای خرید بلیت در راستا تهران-مشهد که مسافت آن 410 ناتیکال مایل است، باید 4.1 توکن برای دریافت بلیت پرداخت نمایند؛ همچنین در راستاهای کمتر از 250 ناتیکال مایل، حداقل 2.5 توکن به منظور صدور بلیت پرواز دریافت می گردد.

به عبارت دیگر توکن هماتیک هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحولی در فرآیند صدور بلیت، انقلابی در صنعت هوانوردی ایران به شمار می رود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1793

به "ایران ایر وارد فضای بلاک چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران ایر وارد فضای بلاک چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید