برج های واحه نانجینگ؛ طراحی عجیب آسمان خراش های نو چین با الهام از طبیعت

به گزارش مجله آزات وب، در نگاه اول به طرح های برج های واحه (Oasis Towers) احساس می کنید که این برج ها در حال فرو ریختن هستند، اما در حقیقت شما در حال تماشای نمای نهایی این آسمان خراش ها در شهر نانجینگ چین هستید.

برج های واحه نانجینگ؛ طراحی عجیب آسمان خراش های نو چین با الهام از طبیعت

به گزارش روزیاتو، این سازه ها، بهشتی را برای ساکنان بخش متراکم و به سرعت در حال توسعه نانجینگ، شهری در استان جیانگ سو، فراهم می کنند. ابن دو برج بلند 150 متری از طبیعت الهام گرفته شده اند، که هم به عنوان مجتمع های مسکونی و هم تجاری قابل استفاده خواهند بود. برج های واحه چین به گونه ای طراحی شده اند که شبیه صخره هایی باشند که پر است از فضا های سبز.

یک منظره سبز پارک مانند که برای عموم باز است در فضای بین دو برج L شکل 40 طبقه قرار گرفته است. هر یک از آسمان خراش ها دارای یک نمای شبکه ای در دو طرف هستند که طراحان شرکت معماری هلندی MVRDV می گویند که در هارمونی با آسمان خراش های اداری قدمی تر در این منطقه است.

از جمله مزایای این طراحی استفاده مناسب و هوشمند از فضای سبز است. پوشش گیاهی موجود در لنداسکیپ و تراس ها علاوه بر جنبه های مختلف اعم از زیبایی و تصویه هوا، باعث تفکیک بخش تجاری از مسکونی شده و حریم خصوصی در طبقات بالا حفظ شده است.

پشت بام برج های واحه، که عابران پیاده یا ساکنان به آن ها دسترسی ندارند، به طور متراکم با گونه های مختلفی کاشته شده اند که به گستردگی تنوع زیستی یاری می کنند. سیستم بازیافت آب خاکستری مجموعه نیز در پشت بام این مجموعه قرار گفته است.

موقعیت برج ها به شکلی است که از باد های غربی برای به حداکثر رساندن تهویه طبیعی بهره می برد. بالکن های بزرگ و درختان آن ها نیز طوری طراحی شده اند تا علاوه تامین نور طبیعی فراوان، در ماه های گرم تر سایه بیشتری را ایجاد کنند.

تیم طراحی MVRDV در رابطه با طراحی برج های واحه گفته اند که سعی شده است این طراحی برگرفته شده از طبیعت نانجینگ و صخره های منحنی شکل به معنای واقعی آن باشد، نه صرفا تقلید و معمارانه طبقه بندی و بهره برداری شده است.

تاریخ تکمیل این پروژه هنوز اعلام نشده است، اگرچه آخرین بیانیه MVRDV تایید می نماید که هنوز در مرحله توسعه طراحی هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1402 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2360

به "برج های واحه نانجینگ؛ طراحی عجیب آسمان خراش های نو چین با الهام از طبیعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج های واحه نانجینگ؛ طراحی عجیب آسمان خراش های نو چین با الهام از طبیعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید