تاثیر بچه دار شدن در حل مسائل زناشویی

به گزارش مجله آزات وب، با نگرش مثبت، بچه دار شدن می تواند به حل مسائل زناشویی کمک کند، تصمیمات مشترک بیشتری می گیرید، شادتر خواهید بود، بیشتر یاد خواهید گرفت و...

تاثیر بچه دار شدن در حل مسائل زناشویی

زندگی زناشویی همیشه مسائل خود را به همراه دارد. مخصوصا در اوایل ازدواج موقعیت های بسیاری وجود دارد که به علت بی تجربگی زوجین می تواند زمینه دعواهای زن و شوهری را فراهم کند. یکی از مسایلی که می تواند هم منبعی برای اختلاف باشد و مسائل را افزایش دهد و هم از طرف دیگر می تواند به حل مسائل زناشویی یاری کرده و فضای حاکم بر خانه را تغییر دهد بچه دار شدن است. در این مقاله به اثرات مثبت بچه دار شدن در زندگی زناشویی پرداخته ایم.

تاثیر مثبت بچه دار شدن بر زندگی مشترک و مسائل زناشویی

1- تصمیم های مهم زیادی را باید با هم بگیرید

وقتی مسئولیت مراقبت از انسان های کوچک و بی پناه با شما باشد، مجبور می شوید در مورد مسایل مهم به توافق برسید. بچه ها باید به کدام مدرسه بروند، چه فوق برنامه ای داشته باشند، و حتی مارک پوشک یا لباسی که می خرید، همه مسایلی هستند که باید در موردشان به یک نظر مشترک برسید. باید سازش کنید و به راه حلی برسیم که هردوی تان از آن راضی باشید، چون این ها بچه های شما هستند. هر دوی شما به یک اندازه درباره سلامت و نحوه پرورش آن ها شور و شوق دارید. این باعث می گردد در مورد مسائل زناشویی خود نیز بهتر بتوانید به توافق برسید.

2- مادر و پدر شدن شما را جذاب تر خواهد کرد

هیچ چیزی جذاب تر از مردی نیست که بدون این که از او بخواهند، پوشک بچه را عوض می کند. زوج ها اگر بعد از بچه دار شدن وظایف مراقبت از فرزندشان را با یکدیگر تقسیم کنند، نه تنها مراقبت از بچه به یکی از آنان (اغلب مادر) فشار نمی آورد و موجب ایجاد افسردگی، اضطراب در وی نشده و موجب تشنج در خانه نمی گردد بلکه باعث می گردد زن و شوهر با مراقبت و بازی کردن از کودکشان بسیار جذاب و خواستنی تر از پیش به نظر آمده و روابطشان بهبود پیدا کند.

3- اعتماد به هم معنی تازه ای می گیرد

وقتی مراقبت از فرزندتان را به همسرتان می سپارید با وجود تمام نگرانی ها و حساسیت ها یاد می گیرید که به همسرتان اعتماد کنید حتی با وجودی که می دانید ممکن است به کودکتان آزادی عملی بدهد که شما هرگز چنین نمی کردید. یاد می گیرید که شما دو تا آدم متفاوت هستید و کارها را خیلی متفاوت از هم انجام می دهید، اما مراقبت از بچه ها در کنار یکدیگر، سبب می گردد تا آسان گیرتر شده و به هم اعتماد کنید. اگر هم کارها دقیقا برعکس چیزی که دوست دارید، انجام شوند، باز هم اوضاع روبراه خواهد بود. سوای این، اگر هم یک چیزی خراب شد، لذت گفتن بهت گفته بودم نصیبتان می گردد.

4- یاد می گیرید بچه بازی در نیاورید

در سال های اول ازدواج زوج های جوان جروبحث هایی می کنند و رفتارهایی از خودشان نشان می دهند. بعد از بچه دار شدن و گذراندن سال های زندگی کنار نوزادهای بداخلاق و بچه هایی که ناله می کنند، تشخیص رفتار بچگانه را ساده تر می کند. بنابراین دیگر خبری از پرت کردن کفش به سمت کسانی که دوست شان دارید، نخواهد بود و مسائل زناشویی خود را بالغانه حل خواهید کرد.

5- قدر لحظه های باهم بودن را بیشتر می دانید

بچه ها کل لحظات زندگی شما را خواهند گرفت اما باید بتوانید رابطه تان را قوی نگه دارید، مهم نیست که چطوراما داشتن بچه می تواند سبب گردد تا بیش تر تلاش کنید زمانی برای کنار هم بودن پیدا کنید. وقتی نامزد هستید یا تازه ازدواج کرده اید، پیدا کردن وقتی که با هم بگذرانید راحت تر بود لذا قدر آن را کمتر می دانستید. بنابراین زمانی که بعد از بچه دار شدن برای هم می گذارید، ویژه تر هم می گردد، و هر دوی تان قدرش را بیشتر خواهید دانست.

6- کودک درون شما فعال می گردد

وقتی با صدای بچگانه حرف می زنید، مدام جغجغه را تکان می دهید یا شکلک درمی آورید، احساس سبک بودن و کودک بودن به شما دست می دهد. از ته دل می خندید. خنداندن نوزادتان شما را معتاد به خنده و شادی می کند. این احساس بچگانه برای شما شادی های کوچک اما عمیق و تاثیرگذار به ارمغان می آورد و باعث می گردد با روحیه بهتری در محل کار خود حاضر شوید یا به امور زندگی بپردازید و حتی مسائل زناشویی خود را آسانتر حل خواهید کرد.

7- بیشتر یاد می گیرید

در ماه های اول پس از بچه دار شدن و به دنیا آمدن کودک شاید برای خوابیدن، بیرون رفتن برای خرید وسایل خانه، گشت و گذار در بازار یا شرکت در میهمانی ها دچار محدودیت بشوید، ولی به زودی زندگی قدیمی شما جای خودش را با احساس متفاوتی عوض می کند، به طوری که بیشتر به محیط اطراف خود توجه می کنید. همین طور که بچه بزرگ و بزرگ تر می گردد، شما بهترین کتاب داستان ها را پیدا می کنید، موزه های بچگانه را می بینید، به پارک می روید، کم کم اسم کتاب فروشی های محل را یاد می گیرید و... این موارد باعث می گردد که محیط اطراف خود را بهتر بشناسید و دائم در پی یادگیری بیشتر باشید.

8- روابط و حمایت های اجتماعی شما گسترده تر می گردد

شاید بچه دار شدن شما باعث گردد که در رفتن به برخی محافل دچار محدودیت شوید، اما در مقابل همین تازه وارد علتی می گردد تا شما دوستان جدیدی پیدا کنید که شاید بتوانند دوستان خانوادگی خوبی برای شما بشوند. مثلا با شرکت در یک کلاس فرزندپروری شما با مادران همسن و سال خود آشنا می شوید و می توانید با آنها دوست شوید. این باعث می گردد از تجربیات خانواد های دیگر در حل مسائل زناشویی خود نیز استفاده کنید.همچنین، وجود کودک باعث می گردد که برخی از اعضای خانواده بیشتر به شما توجه و سعی کنند در امور مختلف شما را یاری کنند. در نتیجه، حمایت اجتماعی بیشتری دریافت خواهید کرد که همین در افزایش سلامت شما موثر است.

9- شادی شما افزایش می یابد

با وارد شدن یک تازه وارد زندگی شما پر از هیجان و سرزندگی می گردد و لحظات شادی برای شما و خانواده تان به وجود می آید. وقتی کودک شما کارهای عجیب و غریب انجام می دهد، وقتی کلمات را اشتباه بیان می کند و وقتی به طرف شما می دود تا در آغوش شما جای گیرد شادی رادر درون خود احساس می کنید که شاید تا به حال مانند آن را تجربه نکرده بودید. با افزایش شادی روحیه شما و همسرتان بالا رفته و جر و بحث ها و مسائل زناشویی کمتری خواهید داشت.

10- نیاز به بقا در شما ارضا می گردد

افرادی که صاحب فرزند هستند احساس زایندگی بیشتری می کنند. وقتی والدین از فرزندان خود مراقبت و آنان را راهنمایی می کنند، در واقع از نیازهای خود چشم پوشی می کنند تا توانایی خود را برای مراقبت از نسل آینده گسترش دهند. این سرمایه گذاری احساس زایندگی و مولد بودن را به همراه خواهد داشت، احساسی که لازمه رشد در دوران بزرگسالی است. کسی را خواهید داشت که بتوانید تجربیاتتان را به وی منتقل و احساس زایندگی کنید. وقتی کودک خود را در آغوش می گیرید، احساس ماندگار بودن می کنید، احساسی که به شما یاری می کند قدم های خود را به سوی آینده ای روشن تر بردارید.

در نهایت اینکه بچه دار شدن موجب افزایش مسائل در زندگی شما شده یا برعکس به حل مسائل زناشویی شما یاری کند به دیدگاه شما به زندگی و برخوردتان با موقعیت به وجود آمده باز می گردد.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1406

به "تاثیر بچه دار شدن در حل مسائل زناشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر بچه دار شدن در حل مسائل زناشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید