تغییرات مدیریتی نو در وزارت کشور ، احکام 3گانه وزیر کشور

به گزارش مجله آزات وب، وزیر کشور در احکام جداگانه ای، معاونان توسعه مدیریت و منابع، هماهنگی امور استان ها، عمران، توسعه امور شهری و روستایی و همچنین رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را منصوب کرد.

تغییرات مدیریتی نو در وزارت کشور ، احکام 3گانه وزیر کشور

به گزارش خبرنگاران، احمد وحیدی روز چهارشنبه در احکامی جداگانه، میکائیل راسخی را به عنوان معاونت توسعه مدیریت و منابع، ابوطالب شفقت را برای معاونت هماهنگی امور استان ها، مهدی جمالی نژاد را در جایگاه معاونت عمران، توسعه امور شهری و روستایی و همچنین مهدی سلیمی را برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور منصوب کرد.

وزیر کشور در مراسم معارفه معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی اظهار کرد: نظام راهبردی در حوزه عمرانی استان ها بر عهده معاونان عمرانی استان هاست که باید با تخصیص بهینه بودجه، بهره وری را در طرح های عمرانی ارتقا بخشند.

وحیدی با بیان اینکه در حکمرانی پیشرفت و توسعه استان ها، نقش معاونان عمرانی استانداری ها شاخص و مشخص کننده است، افزود: بارها تاکید شده که اداره کشور باید استان محور باشد. متاسفانه وزارتخانه را مسئول توسعه می دانیم در حالیکه وزارتخانه ها نقش هدایت گر و تسهیل گر دارند.

وی گفت: معاونت عمرانی پایه اصلی تحقق یکپارچگی است؛ این نقش باید به خوبی تبیین شود و تمام طرح ها براساس توسعه راهبردی و همه جانبه استان ها طراحی و اجرایی شود.

وزیر کشور با بیان اینکه برخی از طرح ها هدف گیری اشتباهی داشته است، تاکید کرد: به همین دلیل، باید یک جریان عمرانی، مالی و اجتماعی همسو برای توسعه متوازن استان ها پیش ببریم.

وحیدی مهمترین هدف و راهبرد همه برنامه ها را در سراسر کشور بر محور ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص داخلی برشمرد و گفت: تا موضوع اشتغال در همه استان ها حل نشود، رسیدن به اهداف و برنامه ها در استان ها میسر نخواهد بود.

وی در معارفه رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور هم با اشاره به نقش و جایگاه این سازمان، گفت: باید به فکر سرمایه گذاری های تازه بود. ایده و خلاقیت برای جذب سرمایه گذاری، یک ماموریت اصلی سازمان شهرداری ها است.

وزیر کشور شرح داد: نباید در توسعه استان ها به فکر پول دولتی بود بلکه باید برای جذب سرمایه گذاری در دو حوزه داخلی و خارجی تلاش کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1401 بروزرسانی: 12 آبان 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2281

به "تغییرات مدیریتی نو در وزارت کشور ، احکام 3گانه وزیر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات مدیریتی نو در وزارت کشور ، احکام 3گانه وزیر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید