تلسکوپ جیمز وب به خانه خود در فضا رسید

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپیس، قدرتمندترین تلسکوپ دنیا در 25 دسامبر 2021 میلادی به فضا ارسال شد تا کهکشان ها و نقاط عطف دنیا را شناسایی کند. این ابزار که با 10 میلیارد دلار هزینه ساخته شده، پس از پرتاب موفقیت آمیز به فضا سیستم های مختلف خود را باز کرد و همزمان 1.5 میلیون کیلومتر از زمین فاصله گرفت تا به مقصد تازه خود یعنی نقطه L2 در فصا برسد.

تلسکوپ جیمز وب به خانه خود در فضا رسید

به طور دقیق تر تلسکوپ جیمز وب 30 روز پس از پرتاب به فضا به مقصد خود رسید.

بیل نلسون مدیر ناسا در یک پست وبلاگی نوشت: وب به خانه خوش آمدی! به تیم پروژه برای تمام فعالیت هایشان جهت تضمین ایمن رسیدن تلسکوپ به نقطه L2 تبریک می گویم. اکنون ما یک گام به رمزگشایی از ناشناخته های دنیا نزدیک تر شده ایم.

طی 30 روز گذشته تلسکوپ جیمز به آرامی و با دقت سایبان خورشیدی و بقیه بخش های حیاتی خود را باز کرد. به عنوان مثال پنجشنبه هفته گذشته 18 آینه شش ضلعی (که آینه اصلی تلسکوپ را تشکیل می دهند) به طور کامل باز شدند.

به نوشته انگجت، ناسا چندماه آینده را صرف آماده سازی تلسکوپ فضایی جیمز وب می نماید که این بازه شامل فرایند 3 ماهه تنظیمات بصری آن است.

قرار گرفتن تلسکوپ در نقطه L2 اهمیت زیادی در انجام ماموریت آن دارد، زیرا چشم اندازی کاملا شفاف از فضا و از سوی دیگر موقعیتی با دمای سرد و بدون تداخل فراهم می نماید. به این ترتیب ابزار می تواند از پتانسیل کامل خود بهره بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2092

به "تلسکوپ جیمز وب به خانه خود در فضا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلسکوپ جیمز وب به خانه خود در فضا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید