جز ئیات تازه حادثه ریزش کوه در منطقه 2 آزادراه تهران-شمال، شروع جابه جایی سنگ حجیم

به گزارش مجله آزات وب، مدیرعامل شرکت آزادراه تهران ـ شمال با بیان اینکه پیکر 2 جانباخته حادثه دیروز ریزش کوه بین 2 تونل در کیلومتر شروعین منطقه 2 آزادراه تهران-شمال، از زیر خاک خارج شد، گفت: عملیات خرد کردن سنگ حجیم برای ادامه ساخت جهت شروع شد.

جز ئیات تازه حادثه ریزش کوه در منطقه 2 آزادراه تهران-شمال، شروع جابه جایی سنگ حجیم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران به نقل از فارس، سعید شاهسواری، در تشریح آخرین شرایط ریزش کوه و سنگ حجم در ابتدای منطقه 2 آزادراه تهران ـ شمال که در حال ساخت است، گفت: حوالی ظهر روز گذشته یکم خرداد بود که در شمال تونل 33 منطقه 2 آزادراه تهران ـ شمال حدفاصل تونل 1-33 و 33A که در حال ساخت است ؛ بخشی از بدنه کوه ریزش کرد.

وی اضافه نمود: به هیچ وجه در داخل تونل ریزشی نداشتیم و این ریزش در نزدیکی تونل در منطقه 2 آزادراه رخ داد؛ این حادثه ای غیرمنتظره بود و سنگی به ابعاد بسیار بزرگ از بدنه کوه جدا شد و به پایین دست افتاد که متأسفانه در این حادثه یک نفر راننده بیل مکانیکی و یک نفر از عوامل اجرایی جان باختند که به خانواده این عزیزان تسلیت می گوییم.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران ـ شمال اضافه نمود: از همان ابتدای وقوع حادثه، امدادرسانی توسط عوامل اجرایی همچنین اورژانس و هلال احمر شروع و اوایل شب گذشته بود که پیکر دومین نفر نیز از زیر خاک خارج و تحویل نیروی انتظامی شد تا مراحل قانونی کار طی گردد.

شاهسواری اضافه نمود: این قطعه سنگ ورودی تونل را از سمت جنوب مسدود نموده است، از امروز بحث خرد کردن سنگ را شروع می کنیم، این سنگ ابعاد بزرگی دارد که باید به قطعات کوچک تقسیم و از راستا خارج گردد.

وی اضافه نمود: راستا منطقه 2 آزادراه تهران-شمال، راستای کوهستانی است و در طول کل راستا، یک نقطه با شرایط پایدار نداریم، اغلب راستاها سیلابی یا بهمن گیر است، در این راستا همه مطالعات انجام می گردد که در دوران بهره برداری برای مسافران مسئله ای رخ ندهد.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران ـ شمال ادامه داد: در مراحل ساخت با توجه به جنس بدنه کوه مبنی بر پایداری یا غیرپایداری، تحکیم تونل ها و سپس لاینینگ به دقت انجام می گردد تا تونل ها ایمن باشد، همچنین در راستاهای روباز که پل یا ترانشه برداری لازم دارد، عملیات تخصصی به دقت انجام می گردد و در نقاطی که بهمن گیر است، گالری و بهمن گیر نصب می کنیم و در نقاطی که لازم باشد تثبیت و تحکیم راستا با ترانشه و لاینینگ، احداث دیوار حائل و سبک سازی ترانشه انجام می گردد تا در دوران بهره برداری مسئله ای رخ ندهد.

شاهسواری در پاسخ به این سؤال که با توجه به حجم بزرگ این سنگ، پیش بینی برای مهار آن از قبل انجام نشده بود؟ گفت: عملیات اجرایی این منطقه کماکان در حال اجرا است، ما در منطقه 2 در مرحله حفاری تونل ها و پل ها هستیم و هنوز وارد بحث ترانشه ها نشده ایم که به عنوان مثال طبیعت را دستکاری نموده باشیم که موجب حرکت این سنگ شده باشد، اما در دوران بهره برداری در همه راستاهای روباز تحکیم ها انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران ـ شمال با بیان اینکه در این حادثه بخشی از بدنه کوه جدا شده و حرکت نموده است، اظهار کرد: علت وقوع این موضوع در دست آنالیز است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1786

به "جز ئیات تازه حادثه ریزش کوه در منطقه 2 آزادراه تهران-شمال، شروع جابه جایی سنگ حجیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جز ئیات تازه حادثه ریزش کوه در منطقه 2 آزادراه تهران-شمال، شروع جابه جایی سنگ حجیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید