دانشگاه تهران بامحوریت موضوعات گمرکی دانشجو می پذیرد

به گزارش مجله آزات وب، معاون گمرک گفت: دانشگاه تهران با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، در مقطع کارشناسی ارشد در 8 رشته تحصیلی با روش مساله محوری دانشجو می پذیرد.

دانشگاه تهران بامحوریت موضوعات گمرکی دانشجو می پذیرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش علی بعیدی مفردنیا، معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک اظهار کرد: نسل اول دانشگاه ها آموزش محور هستند، نسل دوم نیز دانشگاه های پژوهش محور می نامند ونسل سوم را درکنارماموریت های آموزش و پژوهش؛ کارآفرین می دانند که در نسل سوم؛ دانشگاه ها علاوه بر کارکرد های آموزشی و پژوهشی، کارکرد حل مسائل را درپیش می گیرند. در این روش بحث اشتغال آفرینی دانش بنیان و حوزه کسب وکار های نوپا مهمترین موضوعات مورد توجه است.

وی در ادامه اضافه کرد: این دانشگاه ها با سرمایه گذاری در حوزه های فناوری و با رویکرد دانش بنیان به دنبال حل مسائل عرصه صنعت، جامعه و بازار هستند از این رو دانشگاه تهران درپردیس ارس، دانشکده برق و کامپیوتر و دانشکده هنر با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نماید.

رئیس شورای علمی پژوهشکده گمرک، در مورد رشته هایی که متقاضایان می توانند در اولین فراخوان ثبت نام نمایند، گفت: رشته های مهندسی فناوری اطلاعات، کارآفرینی - فناوری اطلاعات، مهندسی مکاترونیک، مدیریت تکنولوژی- نوآوری و تکنولوژِی، تصویرسازی، حقوق خصوصی، حقوق تجارت بین الملل و مدیریت دولتی با گرایش خط مشی گذاری 8 رشته ای است که از ترم جاری جذب دانشجو خواهد شد.

بعیدی مفرد نیا در مورد زمان و نحوه ثبت نام، توضیح داد: ثبت نام از تاریخ 25 مرداد با اعلام دانشگاه تهران شروع شده و تا 14 شهریور ماه ادامه دارد و از 18 تا 22 شهریور نیز مصاحبه حضوری داوطلبان پذیرفته شده صورت می گیرد و نهایتا نتایج نهایی نیز تا 31 شهریور اعلام خواهد شد و در هر رشته نیز 10 دانشجو پذیرفته خواهد شد که از 5 مهر کلاس هایشان شروع خواهد شد.

وی تاکید نمود: متقاضیان می بایست در هنگام ثبت نام، نسبت به ارسال پروپزال، رزومه و فرم توصیه نامه اقدام نمایند تا آنالیز های لازم توسط کمیته تخصصی بر اساس توانایی علمی و سوابق پژوهشی متقاضیان انجام گردد.

معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران در مورد موضوعات مورد توجه و دارای اولویت در ارائه پروپزال های داوطلبین گفت: آنالیز پروپزال یکی از موضوعات مورد توجه خواهد بود به گونه ای که پروپزال ها می بایست برای حل مسائل حوزه تجارت باشد که دراین خصوص با هماهنگی دانشگاه تهران و معاونت برنامه ریزی و بین الملل گمرک، بعضی حوزه های پیشنهادی به توضیح ذیل است:

1- Big Data

2- Machine learning

3- Risk Management System

4- Single Window

5- Decision Support Systems

6- Money Laundering

7- Customs and trade facilitation: From concepts to implementation

8- Efficiency of logistics processes in customs procedures

9- Customs Obstaclesand Decision To Import

10- paperless processing

11- Customs Information Systems

12- Customs Automation

13- X-Ray Image processing

14- Implementation of the E-Customs Project

15- Data Integration in Reporting Systems usingEnterprise Service Bus

16- Macro-service Service Oriented Architecture

17- Swarm Drone

وی توضیح داد: علاوه بر داوطلبین رشته های اعلام شده، کارمندان گمرک نیز که علاقمندبه حل مسائل تجارت هستندمی توانند بعنوان متقاضی ثبت نام نمایند که جزئیات مرتبط با شهریه دوره در سایت دانشگاه تهران اعلام شده است.

رئیس شورای علمی پژوهشکده و شورای علمی و پژوهشی گمرک در مورد حمایت از دانشجویان پذیرفته شده گفت: از داوطلبانی که پروپزال آن ها توسط شورای علمی مصوب گردد حمایت هایی صورت می گیرد از جمله، یاری هزینه تحصیلی متناسب با پروپزال، امکان اجرای طرح تحقیقاتی در محیط واقعی، حمایت برای شرکت در کنفرانس های بین المللی، صدور گواهی تخصصی از مراجع مربوطه، حمایت برای چاپ مقالات علمی و در نظر دریافت جایزه برای بهترین پژوهش و امکان استفاده از خوابگاه های تحت پوشش دانشگاه، بر همین اساس پذیرفته شدگان می توانند برای ثبت درخواست یاری هزینه پژوهشی و تحصیلی به سایت پژوهش های کاربردی دانشگاه تهران به آدرس https://srs.iais.co مراجعه نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1341

به "دانشگاه تهران بامحوریت موضوعات گمرکی دانشجو می پذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه تهران بامحوریت موضوعات گمرکی دانشجو می پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید