راهنمای برترین تنظیمات گرافیکی Zenless Zone Zero روی کامپیوتر، موبایل و کنسول بازی

به گزارش مجله آزات وب، بازی زنلس زون زیرو (Zenless Zone Zero) چندی پیش عرضه شد و این بازی یکی دیگر از عناوین رایگان ساخته شده به وسیله شرکت میهویو (miHoYo) است. همانطور که می دانید میهویو سازنده بازی گنشین ایمپکت بوده و در این مدت توانست هواداران بسیاری بدست بیاورد. به همین علت است که افراد زیادی منتظر عرضه بازی تازه این شرکت بودند.

راهنمای برترین تنظیمات گرافیکی Zenless Zone Zero روی کامپیوتر، موبایل و کنسول بازی

از لحاظ طراحی بازی زنلس زون زیرو شباهت زیادی به گنشین ایمپکت دارد. به این شکل که طراحی شخصیت های بازی به شکل انیمه بوده و طراحی خاص میهویو را دارد. از طرفی گیم پلی بازی هم در سبک نقش آفرینی و ماجراجویی بوده که به بازی مشهور شرکت میهویو شباهت زیادی دارد. با این حال زنلس زون زیرو از نظر جهان و داستان تفاوت زیادی با گنشین ایمپکت دارد و همین موضوع باعث شده که یک بازی خاص باشد. جهانی بازی زنلس زون زیرو در فضا و آینده بوده و برخلاف بازی گنشین ایمپکت حالت علمی تخیلی دارد.

شرکت میهویو تصمیم گرفته تا بازی زنلس زون زیرو را برای پلتفرم های زیادی عرضه کند. به این شکل که این بازی برای کامپیوتر، موبایل و کنسول پلی استیشن 5 در دسترس است و کاربران می توانند به راحتی آن را دانلود نمایند. همینطور اینکه با رایگان بودن این بازی، دسترس افراد به آن زیاد بوده و به همین خاطر است که در زمان عرضه هم استقبال خوبی از این بازی شد.

حال با توجه به این که بازی زنلس زون زیرو هواداران زیادی دارد و از طرفی روی دستگاه های متنوعی وجود دارد، راهنمای تنظیمات گرافیکی می تواند برای آن بسیار کاربردی باشد. درست است که نسخه کنسول آزادی عمل زیادی به کاربران نمی دهد ولی نسخه کامپیوتر و موبایل به شما تا حدی اجازه می دهد که در تنظیمات تغییر ایجاد کنید. به همین خاطر شما می توانید با توجه به سخت افزار خود تنظیمات را معین نموده تا تجربه خوب و روانی را در این بازی داشته باشید.

راهنمای تنظیمات بازی زنلس زون زیرو برای کامپیوتر

برای این که شما وارد قسمت تنظیمات در بازی زنلس زون زیرو بشوید، باید روی حالت چرخ دنده در بازی کلیک کنید. پس از آن شما با منوی تنظیمات روبرو شده که در آن می توانید قسمت های مختلف بازی را دست کاری کنید. برای مثال تنظیمات کنترل بازی به طور کامل قابل تغییر است یا اینکه تنظیمات گرافیکی و صدا نیز به حد خوبی در دسترس بوده و قابل تغییر هستند.

زمانی که شما وارد بخش تنظیمات می شوید در پی قسمت گرافیک (Graphics) بگردید. پس از آن شما می توانید به راحتی به تنظیمات گرافیکی دست پیدا نموده و در آن تغییر ایجاد بکنید. به این نکته دقت بکنید که بازی زنلس زون زیرو یک بازی رقابتی و آنلاین نیست. در نتیجه بهتر است شما به جلوه بصری بازی به میزان نرخ فریم اهمیت دهید و تصویر بازی را فدای عملکرد نکنید. مخصوصاً اینکه شرکت سازنده کوشش نموده تا جهانی این بازی را بسیار زیبا طراحی کند و در نتیجه غیر منطقی است که شما به طور کامل کیفیت آن را کم بکنید و تنها به نرخ فریم اهمیت دهید.

 • Image
  • Display Mode - حالت Default Fullscreen
  • Image Quality - روی High

حالت بدون حاشیه (Borderless) در بازی زنلس زون زیرو وجود ندارد. به همین خاطر همان چیزی که به صورت پیشفرض در بازی است و حالت Full Screen است کفایت می نماید. بخش Image Quality یک حالت پیشفرض را در اختیار شما قرار می دهد. پس از آن شما می توانید در آن تغییر ایجاد بکنید ولی حالت High برای این قسمت مناسب بوده و کیفیت خوبی را در اختیار شما قرار می دهد. همینطور اینکه فشار بیش از حد به سیستم شما وارد ننموده و در نتیجه به راحتی می توانید عملکرد خوب در کنار ظاهر مناسب را داشته باشید. اگر تصمیم گرفتید آن را تغییر دهید، به صورت زیر در آن تغییر ایجاد کنید.

 • Custom
  • FPS - روی Unlimited
  • Verticle Sync - به صورت Disabled
  • Rendering - روی 1.0
  • Anti-Aliasing - روی TAA
  • Shadows - در حالت High
  • FX Quality - به شکل High
  • Shadow Quality - در حالت High
  • Environmental Quality - روی High
  • Mirror Reflections - روی High
  • Volumetric Fog - روی High
  • Bloom - روی Disable
  • Distortion - روی Disable
  • Color Filter Strength - روی 10

در حالت Custom باید شما عملکرد دستگاه خود را نیز در نظر داشته باشید. به دلیل اینکه چیزی که اهمیت دارد توانایی دستگاه در اجرای بازی است و شما باید نرخ فریم مناسب و کیفیت تصویر خوبی را دریافت کنید. در کل نرخ فریم را روی حالت بدون محدودیت (Unlimited) قرار دهید. با این کار شما بیشترین نرخ فریم ممکن را دریافت خواهید کرد.

در صورت اینکه دستگاه شما توانایی اجرای بازی بالای نرخ فریم 60 را ندارد می توانید این قسمت را محدود کنید. با این کار شما یک تجربه پایدار از بازی خواهید داشت و دیگر نگران تغییر حالت تصویر و فریم نخواهید بود. نکته اینجاست که اگر شما حس کردید تصویر به طور ناگهانی تغییر می نماید یا کیفیت آن کم می گردد، بهتر است حالت V Sync را روشن کنید. با این کار ثبات تصویری بیشتری را در بازی مشاهده خواهید کرد.

در زمینه Anti Aliasing شما چند انتخاب مختلف دارید. نکته اینجاست که تمامی این انتخاب ها عملکرد مناسبی دارند ولی TAA ثبات بیشتری دارد. با این حال اگر شما در استفاده از آن مشکل دارید، می توانید حالت SMAA را انتخاب کنید و ببینید که بازی چگونه عمل خواهد نمود. در پایان اگر شما با مشکل عملکردی در بازی روبرو هستید، بهتر است به طور کامل Anti Aliasing را خاموش نموده تا این مشکل تا حدی رفع گردد.

حالت Bloom و Distortion کاملاً ترجیح شخصی هستند. به دلیل اینکه این افکت ها در بازی اثر گذاشته و امکان دارد حواس کاربر را پرت بنمایند. با این حال اگر شما به این موارد علاقه دارید، آن ها را روشن کنید به دلیل اینکه تأثیر چندانی روی عملکرد بازی ندارند تنها آن را بیشتر شلوغ می نمایند.

برترین تنظیمات گرافیکی زنلس زون زیرو روی موبایل

نسخه موبایل بازی زنلس زون زیرو آزادی عمل کمتری در اختیار کاربران از نظر تنظیمات قرار می دهد. با این حال شما می توانید در بعضی از این موارد تغییر ایجاد کنید و کیفیت بازی را بهتر کنید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که عملکرد این بازی روی دستگاه شما به شدت به سخت افزار موبایلتان بستگی دارد. در نتیجه اولویت با دستگاه شما است و مواردی که پیشنهاد می گردد برای یک موبایل در سطح میان رده است.

 • Image
  • Image Quality - روی حالت Medium

اگر تصمیم گرفتید از حالت پیشفرض روی یک گوشی میان رده بهره ببرید، حالت Medium مناسب است. در این حالت شما کیفیت تصویر مناسبی داشته و عملکرد خوبی را شاهد خواهید بود. همینطور اینکه فشار بیش از حد به دستگاه وارد نشده و در نتیجه می توانید به راحتی تا چند ساعت با دستگاه خود بازی کنید.

نکته اینجاست که اگر دستگاه شما پرچمدار بود یا اینکه توانایی اجرای این بازی را در حالت High داشت این حالت را انتخاب کنید ولی در نظر داشته باشید که از لحاظ باتری عمر چندانی به شما ارائه نخواهد داد. از طرفی اگر عمر باتری برای شما بیشترین اهمیت را دارد، بازی یک حالت Power Saving دارد که تمامی تنظیمات بازی را در کمترین حالت خود گذاشته ولی عمر باتری بسیار زیادی را به شما ارائه می دهد. حال اگر شما تصمیم گرفتید به طور کامل در تنظیمات تغییر ایجاد کنید، موارد زیر بهینه ترین حالت ممکن هستند.

 • Custom
  • Rendering - روی Medium
  • Anti-Aliasing - حالت TAA
  • Shadows - حالت Medium
  • FX Quality - به شکل Medium
  • FPS -روی 60
  • Character Quality - روی High
  • Environment Quality - در حالت High
  • Volumetric Fog - در حالت Disable
  • Bloom - به شکل Disable
  • Depth of Field - به حالت Disable
  • Color Filter Strength - روی 10

این تنظیمات به طور کامل پیشنهادی هستند و شما می توانید به راحتی در آن تغییر ایجاد بکنید. نکته اینجاست که اگر تنظیماتی که شما انتخاب کردید، بیش از حد برای دستگاهتان سنگین باشد، بازی به شما اخطار خواهد داد. اگر هم شما لرزش در تصویر مشاهده کردید، نرخ فریم بازی را به 30 تغییر دهید و به احتمال زیاد مشکل تا حد زیادی رفع خواهد شد.

یکی از تنظیماتی که اثر زیادی روی عملکرد بازی دارد غیر فعال کردن Anti Aliasing است. اگر دستگاه شما نتواند از این سیستم به شکل بهینه استفاده کند، شما با افت فریم و کیفیت تصویر روبرو خواهید شد و در نتیجه بهتر است آن را به طور کامل خاموش کنید. با این کار امکان دارد که کیفیت تصویر و جزئیات کمی کمتر گردد ولی در این میزان صفحه نمایش اهمیت چندانی ندارد. حالت Bloom هم کیفیت نورپردازی را بهتر می نماید اما فشار بیشتری به دستگاه وارد نموده و در نتیجه روی نرخ فریم اثر می گذارد.

برترین تنظیمات بازی زنلس زون زیرو روی کنسول

از لحاظ تنظیمات روی کنسول، شما نمی توانید در این بازی تغییر چندانی ایجاد کنید. در نتیجه چیزی که به صورت پیشفرض در بازی وجود دارد کافی است. همینطور اینکه در نسخه اولیه و ابتدایی بازی زنلس زون زیرو قابلیت های گرافیکی چندانی روی کنسول وجود ندارد و در نتیجه شما نگران عملکرد یا کیفیت بصری بازی نباشید.

در کل بازی های شرکت میهویو برای کنسول ها چندان سنگین نیستند به دلیل اینکه این دستگاه ها قدرت نسبتاً زیادی داشته و برای اجرای چنین عناوینی مشکل زیادی ندارند. نکته اینجاست که شرکت میهویو هم به برترین نحو عناوین خود را برای کنسول بهینه می نماید و به همین خاطر است که شما مسئله ای با اجرای آن نخواهید داشت.

منبع: PCinvasion

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 تیر 1403 بروزرسانی: 19 تیر 1403 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2436

به "راهنمای برترین تنظیمات گرافیکی Zenless Zone Zero روی کامپیوتر، موبایل و کنسول بازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای برترین تنظیمات گرافیکی Zenless Zone Zero روی کامپیوتر، موبایل و کنسول بازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید