صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه ها است

به گزارش مجله آزات وب، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: در مقوله حمایت از دانشگاه ها باید در ماه های ابتدایی سال جاری سطح کیفی سراهای دانشجویی ارتقاء یابد و رستوران های مکمل و کارگاه های مهارت محوری اشتغال زایی حمایت شود.

صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه ها است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله آزات وب، مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در مراسم تکریم و معارفه سرپرست صندوق رفاه دانشجویان گفت: تحرک صندوق رفاه در چهار سال گذشته بسیار مفید بود و در واقع به عنوان پشتوانه خوبی برای مسائل جاری دانشگاه ها تاثیر مطلوبی داشت.

صدیقی اضافه کرد: مجموعه نهادهای های نظام در بخش های مختلف بر حل مسائل مختلف دانشگاه ها تاکید داشتند که در این رابطه باید بگویم در سال 98 افزایش؛ توزیع و پوشش وام های دانشجویی باید رشد قابل توجهی پیدا کند البته طی چهار سال گذشت صندوق در ارایه تسهیلات عملکرد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: در سال جدید باید کمک به رفع مسائل دانشجویان جزو اولویت های صندوق باشد از طرفی باید اشاره کنم وام ویژه دکتری در سال جدید بیشتر خواهد شد و همچنین ارتقاء رتبه خوابگاه ها و سرای دانشجویی و تبدیل آشپزخانه دانشگاه ها از سنتی به صنعتی باید در دستور کار قرار گیرد چون در این بخش هنوز با ایده آل ها فاصله داریم.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از افزایش کمک به تربیت بدنی دانشگاه ها خبر داد و شرح داد: در سال گذشته 27زمین چمن مصنوعی را در دستور کار داشتیم که تعدادی از آن سال 97 افتتاح و تعدادی دیگر سال جاری افتتاح می شود، از اقدامات سال جدید راه اندازی دفاتر مشاوره خوابگاه ها است که در همه دانشگاه ها انجام خواهد شد از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که تلاش مضاعف ما سال جاری بیشتر در حوزه توسعه وام دانشجویان در مناطق مختلف کشور است.

وی در توصیه به سرپرست جدید صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: صندوق رفاه کارهای ناتمام زیاد دارد و باید علاوه بر پیگیری فعالیت های گذشته کارهای جدیدی در راستای اهداف صندوق انجام بگیرد این در حالی است که شرایط کنونی صندوق رفاه با تغییرات زیادی همراه بوده که باید نسبت به تداوم طرح هایی که در چهار سال گذشته اجرایی شده اقدام شود از طرفی در حمایت از دانشگاه ها و دانشجویان در رفع موانع و مسائل باید باقدرت و سرعت بیشتری به آنها رسیدگی شود.

صدیقی خاطر نشان کرد: در مقوله حمایت از دانشگاه ها باید در ماه های ابتدایی سال جاری سطح کیفی سراهای دانشجویی ارتقاء یابد و همچنین رستوران های مکمل دانشگاه ها و کارگاه های مهارت محوری در باب اشتغال زایی حمایت شود.

وی اضافه کرد: صندوق رفاه به عنوان بازوی اصلی دانشگاه ها باید همکاری و مشارکت جدی برای تجدید ساختار امور دانشجویان در مرکز و استان ها داشته باشد. از سویی یکی دیگر از توصیه های من به صندوق رفاه مقوله سرمایه گذاری بوده که از اهمیت زیادی برخوردار است البته کمک به حضور و مشارکت بیشتر خیرین هم برای مجموعه دانشگاهی اهمیت دارد.

صدیقی در پایان گفت: حفظ شان و منزلت رئیس و معاونان دانشگاه ها مورد تاکید وزیر علوم است که باید رعایت شود از طرفی باید بگویم اگر صندوق رفاه بتواند فقر دانشجویی را از بین ببرد به هدف خود رسیده است.

پایانی پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 202

به "صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید