طرح های پیش فروش خودرو متوقف شد؟ ، حمایت خودروسازان از آزادسازی واردات خودرو

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران، مجید باقری گفت: تحریم یکی از مشکلاتی بود که اثرات منفی بر تعهدات صنعت خودرو گذاشت. سایپا درباره این موضوع با چالش زیادی روبرو بودیم چرا که 520 تعهد وجود داشت و به صفر رساندن آن در شرایط کنونی بسیار مشکل بود.

طرح های پیش فروش خودرو متوقف شد؟ ، حمایت خودروسازان از آزادسازی واردات خودرو

وی گفت: تحریم ها اشتغال شرکت های خودروسازی را هدف قرار داد؛ سر فصل های سنتی در این گروه داشتیم که باید تعیین تکلیف می شد، یک طرح اتوخدمت بود که برای برون رفت از زیان اقتصادی شکل گرفته بود.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: یکی از مسائل بعد از تحریم خودروها ساندرو و برلیانسی بود که ثبت نام نموده بودیم و شرکت های تامین نماینده آنها از کشور رفتند، این کار برنامه های ما را دچار مشکل کرد و تحویل این خودروهای به مشکل خورد.

طرح های تبدیلی برای تحویل خودروهای ساندرو

وی با بیان اینکه برای تحویل خودروهای ساندرو طرح های مختلف تبدیلی گذاشته ایم گفت: اکنون طرحی برای این متقاضیان در نظر گرفته شده است که 1700 درصد سود برایشان دارد و 18 درصد افزایش آورده آنها است.

باقری با بیان اینکه با وجود اجرایی شدن این طرح، متقاضیان تمایلی به استفاده از این طرح ندارند و چالش هایی برایمان ایجاد می نمایند، گفت: هنوز این طرح به وسیله بعضی از مشتریان مورد استقبال قرار نگرفته است. در طرح تبدیلی ساندرو 10 هزار نفرشرکت نموده اند اما آن هایی که شرکت ننموده اند بر این باور هستند که صبر می نمایند تا خودرو ساندرو خود را تحویل بگیرند.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با بیان اینکه مشتریان می توانند در مقابل دریافت خودرو ساندرو از طرح های تبدیلی استفاده نمایند، گفت: طرح های تبدیل برای ساندرو، تحویل انواع خودروهای کوییک است و باید سریع تر این موضوع را تعیین تکلیف نمایند.

فراوری شاهین با گیربکس اتوماتیک

او گفت: در کنار توسعه محصولات مسائلی داریم و اکنون از قیمت گذاری دستوری ضرر نموده ایم چراکه برای تامین جریان اقتصادی با اخلال روبرو هستیم؛ بنا داریم تعهدات را صفر و سرمایه را به سمت فراوری ببریم و بودجه ای که داریم روی توسعه محصول نمی توانیم سرمایه گذاری کنیم.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش گفت: سال جاری شاهین با گیربکس اتوماتیک فراوری می گردد و در 3 ماه فراوری 3 محصول شاهین اتوماتیک و آریا و اطلس شروع می گردد.

توقف پیش فروش خودرو

او با اشاره به اشکلات مصوبه اخیر شورای رقابت، گفت: شورای رقابت مصوبه ابلاغ نموده که پیش فروش نداشته باشیم و رایزنی هایی در این زمینه داریم.

باقری بیان نمود: واردات خودرو هیچ چالشی برای سبد محصولات ایجاد نمی کند البته واردات خودروهای دست دوم هم و خدمات پس از فروش آنها مطرح شده است که خودروسازان هیچگاه با واردات خودرو مخالفت نداشتند.

تمرکز سایپا بر فروش فوق العاده

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با بیان اینکه مصوبه شورای رقابت در خصوص قیمت گذاری خودرو با روح قانون حمایت از حقوق مصرف نماینده تضاد دارد و به ضرر سهامداران خودرویی است، گفت: فعلا پیش فروش در سایپا به وسیله هیأت مدیره متوقف شده و مکاتباتی با امضای مدیران عامل ایران خودرو و سایپا صورت گرفته و امیدواریم نهادهای متولی ورود نمایند.

او گفت: در صورتی که مصوبه شورای رقابت تغییری نکند تمرکز سایپا در سال 1400 بر فروش فوق العاده خواهد بود و در این راستا در مهر ماه دو مرحله فروش فوق العاده خواهیم داشت.

فراوری خودرو کوییکR به پارس خودرو واگذار شد

او با بیان اینکه فراوری خودرو کوییک R به پارس خودرو واگذار شده است، گفت: اکنون پارس خودرو تا 10 سال فراوری کوییک آر خواهد داشت.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش با اشاره به اندازه خودروهایی که فاکتور شده و تحویل داده شده است، گفت: از روزی که خودرویی فاکتور می گردد و پلاک دریافت گردد، 10 روز زمان طول می کشد که آن هم برای احراز محل سکونت است.

باقری با تاکید بر اینکه فاکتور تا پلاک شدن خودروهای صفر کیلومتر 10 روز طول می کشد، گفت: سایپا و ایران خودرو در اقدامی مشترکانه، دفاتر فروش که حدود 600 دفتر در سطح کشور است ابلاغیه داده شده است که به این مراکز مراجعه نمایند و کار سریعتر انجام می گردد. ما به ازای تاخیری که از طرف ما باشد جریمه پرداخت می کنیم، یعنی اگر خودرویی دیر به دست مشتری برسد، جریمه آن به مشتری پرداخت می گردد.

او در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا مولفه های پیش فروش بعد از اجرایی شدن تغییر می نمایند، گفت: تمام شاهین های فروش رفته و پیش فروش با مولفه های تعیین شده هستند و تغییراتی در آن ایجاد نشده است و سال جاری نسخه اتوماتیک آن به بازار خواهد آمد.

منبع: خبرنگاران

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1906

به "طرح های پیش فروش خودرو متوقف شد؟ ، حمایت خودروسازان از آزادسازی واردات خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های پیش فروش خودرو متوقف شد؟ ، حمایت خودروسازان از آزادسازی واردات خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید