طرح پاییزه کتاب تامین بودجه شد

به گزارش مجله آزات وب برنامه تقاطع فرهنگ با محور موضوع اجرای طرح تابستانه کتاب 99 در گفتگوی تلفنی با آزاده بلندنظر معاون فرهنگ و کتاب موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، از آنتن رادیوگفتگو پخش شد.

طرح پاییزه کتاب تامین بودجه شد

بلندنظر در این برنامه درباره اجرای طرح تابستانه کتاب پس از تغییر و تحولات معاونت فرهنگی وزارت ارشاد گفت: این طرح کلید خورد و از روز نخست آمادگی اجرا را در موسسه ادغام شده داشت. مساله حرف و حدیث های تخصیص یارانه نشر هفته گذشته حل و فصل؛ و اعلام شد بودجه مورد نظر برای اجرای طرح های تابستانه و پاییزه اختصاص داده گردد.

وی اضافه کرد: تا امروز بیش از 790 کتابفروشی از سراسر کشور عضو طرح شدند. سال 98 دو طرح فصلی را برگزار کردیم که در سال 99، بهارانه و تابستانه را پشت سر گذاشتیم و ان شاالله در هفته کتاب، طرح پاییزه را پیش رو خواهیم داشت.

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب و ادبیات، تبدیل دو به سه طرح حمایتی از کتابفروشی ها را در امسال، نشان از افزایش بودجه اختصاص یافته به این طرح عنوان نمود و گفت: درصد مشارکت کتابفروشان متغیر است و آنها که زیر 5 میلیون یارانه دارند، هیچ طرح مشارکتی برای آن ها لحاظ نمی گردد چراکه دور از عدالت است رقم 5 میلیون را با ما سهیم شوند. سقف یارانه 5 تا 10 میلیون تومان را تا 10 درصد مشارکت و بین 10 تا 20 میلیون یارانه را با 20 درصد مشارکت توسط کتابفروشی اجرا می کنیم.

نظربلند گفت: کتابفروشی هایی که در طرح های فصلی فروش کتاب مشارکت دارند، عموما یارانه بیشتری را صرف می نمایند و بخشی از این یارانه را برای خود متقبل می شوند. هر فرد تا سقف 150 هزار تومان می تواند از 20درصد یارانه خرید کتاب استفاده کند. در این طرح، راستا خرید افراد به بهانه استفاده از یارانه جهت دهی نمی گردد و هر خریدار می تواند تا روز 5 شنبه 30 مرداد از بن های خرید استفاده کند.

وی در خاتمه گفت: اخبار ناظر بر نمایشگاه مجازی کتاب تهران بزودی اطلاع رسانی می گردد. این روزها در حال آنالیز شیوه های اجرای مختلف هستیم و کوشش داریم کمترین آسیب به کتابفروشی ها و بخش خصوصی نشر وارد آید. در این زمینه باید به ظرفیت ها هم توجه کنیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1272

به "طرح پاییزه کتاب تامین بودجه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح پاییزه کتاب تامین بودجه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید