قیمت تخم مرغ در میادین و بازار ، هر شانه تخم مرغ چند؟

به گزارش مجله آزات وب، قیمت تخم مرغ در میادین نیز پا به پای بازار در حال افزایش است. روز گذشته سازمان میادین میوه و تره بار تهران نرخ نو انواع تخم مرغ اعلامی از سوی اتحادیه سراسری مرغداران را ابلاغ کرد.

قیمت تخم مرغ در میادین و بازار ، هر شانه تخم مرغ چند؟

به گزارش خبرنگاران، قیمت تخم مرغ در میادین نیز پا به پای بازار در حال افزایش است. روز گذشته سازمان میادین میوه و تره بار تهران نرخ نو انواع تخم مرغ اعلامی از سوی اتحادیه سراسری مرغداران را ابلاغ کرد.

قیمت تخم مرغ شانه 30 عددی غیربسته بندی شناسنامه دار با وزن 1900 گرم، برای مصرف کنندگان 90.500تومان، قیمت شانه 2کیلویی غیربسته بندی 95.500تومان و قیمت شانه 30عددی پک شده با وزن 1800گرم برای مصرف کننده 94هزار تومان اعلام شده است.

قیمت های نو تخم مرغ در میادین بین هزار تا 1.500تومان از نرخ های پیشین بیشتر است.

در نرخنامه میادین میوه و تره بار تا روز گذشته و پیش از ابلاغ تغییر نرخ، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله 39هزار و 800تومان و هر شانه 30عددی تخم مرغ بسته بندی با قیمت 93هزار تومان درج شده بود.

قیمت تخم مرغ از شهریور تا به امروز به طور مداوم در حال افزایش بوده است، مهرماه قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار تا محدوده 110هزار تومان رفت و در میادین نیز قیمت به 88هزار تومان رسید.

با ادامه روند رو به رشد، نیمه آذر قیمت هر شانه تخم مرغ در میادین به 93هزار تومان رسید و حالا دوباره شاهد افزایش قیمت این کالای پرمصرف هستیم.

در سوپرمارکت ها نیز قیمت تخم مرغ در 3 ماه اخیر هرگز از 95هزار تومان پایین تر نیامده و این روزها در بعضی از فروشگاه ها قیمت به شانه ای 115هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که نرخ مصوب هر کیلو تخم مرغ از سوی دولت 39.800تومان و قیمت شانه 30عددی تخم مرغ با وزن حدود 2کیلو حدود 80هزار تومان اعلام شده و این نرخ تا امروز تغییری نداشته است.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در این باره به خبرنگاران گفت: فعلا هیچ تغییر قیمتی برای تخم مرغ مصوب نشده و میانگین قیمت خرید هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری اکنون 39.200تومان است.

ناصر نبی پور درباره افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اضافه کرد: در کشور ما وقتی قیمت پایین می آید مسئولان کاری به زیان تولیدکننده ندارند ولی وقتی قیمت بالا می رود می گویند چرا بالا رفته درحالی که در همه جای دنیا به این شکل است که قیمت تخم مرغ در فصول گرم سال پایین می آید و در فصول سرد افزایش می یابد و مرغدارانی که در نیمه ابتدای سال ضرر می کنند این ضرر را در نیمه دوم سال جبران می کنند.

وی اضافه کرد: مرغداران تمام نهاده های تولید را هر روز با افزایش قیمت تهیه می کنند و الان اگر بخواهیم فقط 10درصد سود ببریم باید قیمت خرید هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 48هزار تومان باشد. حتی قیمت بدون سود هر کیلو تخم مرغ هم 43هزار تومان است درحالی که نرخ مصوب خرید درب مرغداری همچنان 35هزار تومان به جای مانده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2321

به "قیمت تخم مرغ در میادین و بازار ، هر شانه تخم مرغ چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تخم مرغ در میادین و بازار ، هر شانه تخم مرغ چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید