قیمت گوشت باید متعادل گردد

به گزارش مجله آزات وب، رییس اتحادیه قصابان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال تا کنون قدرت خرید گوشت توسط مردم حدود 60 درصد کاهش داشته و افزایش قیمت گوشت موجب شد تا مردم بیشتر به سمت گوشت های وارداتی رو آورند.

قیمت گوشت باید متعادل گردد

اصغر اسماعیلیان در گفت و گو با خبرنگار مجله آزات وب، اظهار کرد: با واگذاری کشتارگاه به بخش خصوصی امید مردم برای کاهش قیمت و خرید گوشت بیش از گذشته از دست رفت و به جای این که شاهد کاهش و تعادل قیمت گوشت باشیم با روند افزایشی قیمت گوشت، شاهد کاهش شدید قدرت خرید مردم هستیم.

اسماعیلیان اعلام نمود: طی یک سال گذشته گرانی قیمت گوشت سایه بر بازار گوشت قرمز انداخته و بسیاری از اقشار متوسط و رو به پایین جامعه حتی توان خرید یک کیلوگرم گوشت را هم ندارند.

رییس اتحادیه قصابان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: مسئولان و متولیان امر ملزم به کنترل و نظارت بر بخش خصوصی و همچنین تعادل بخشی قیمت گوشت هستند چراکه ناتوانی مردم در خرید گوشت قرمز به حقیقتی تلخ تبدیل شده است.

وی در ادامه اعلام کرد: هزینه های حمل و نقل لاشه گوسفند و کشتارگاه و دیگر هزینه های جانبی، خود دلیلی دیگری برای افزایش قیمت گوشت به شمار می رود چراکه هزینه یک گوساله از زمان حمل به کشتارگاه تا تحویل در مغازه 250 هزارتومان و هزینه یک بره برای گذراندن این فرایند حدود 30 هزارتومان آب می خورد.

اسماعیلیان اعلام نمود: در حال حاضر قیمت گوشت بره هر کیلو 68 - 70 هزارتومان، گوشت گوساله هر کیلو 65-67 هزارتومان، گوشت مخلوط هر کیلو 65 هزارتومان، صاف نموده 67-68 هزارتومان بوده که حدود یک چهارم قیمت گوشت، به قیمت بدون استخوان آن اضافه می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 121

به "قیمت گوشت باید متعادل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گوشت باید متعادل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید