مباحث فرهنگی و گردشگری، سرآغاز روابط اصفهان و سنگاپور

به گزارش مجله آزات وب، خبرنگاران: استاندار اصفهان در دیدار با وزیر امور خارجه سنگاپور گفت: مباحث فرهنگی و گردشگری شروع خوبی برای افزایش مبادلات مالی و گسترش مناسبات بین اصفهان و سنگاپور است.

مباحث فرهنگی و گردشگری، سرآغاز روابط اصفهان و سنگاپور

همراه ما باشید تا باتور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران از اصفهان و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار با شان موگام وزیر امورخارجه سنگاپور با بیان این که اصفهان یک شهرموزه بزرگ است، اظهار کرد: مهمانان و بازدیدکنندگان شهر اصفهان در بازگشت، اصفهان را نه تنها نصف جهان بلکه تمام جهان می دانند.

وی اصفهان را پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی برشمرد و اضافه کرد: در 5 ماه گذشته میزبان 40 هیئت خارجی بوده ایم و امید داریم که شما نیز لحظات خوبی را در اصفهان داشته باشید.

استاندار اصفهان توضیح داد: دولت دکتر روحانی در ارتباطات خارجی سیاست جدیدی را درپیش گرفته است و گسترش روابط با استان های کشورهای دیگر مد نظر مدیران استان و مسئولان کشوری است.

وی اضافه کرد: اصفهان نه تنها مرکز فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران است، بلکه در بقیه مسائل نیز رتبه اول را در کشور دارد.

استاندار اصفهان با بیان این که اصفهان صنعتی ترین استان ایران به شمار می آید، اضافه کرد: این استان مرکز فراوری فولاد ، سیمان کشور است.

وی با اشاره به 5 مرکز علمی و دانشگاهی بزرگ کشور در اصفهان گفت: این استان نه تنها یک استان گردشگرپذیر است بلکه در زمینه های صنعتی و کشاورزی نیز رتبه نخست کشور را دارا است.

زرگرپور به مرکز ادیان الهی در اصفهان اشاره نمود و اضافه کرد: در ماه گذشته اجلاس بین المللی با حضور همه ادیان الهی از جمله اسلام، مسیحیت، زرتشت و یهود برگزار گردید که اصفهان در این مقوله نیز الگو و نمونه است.

وی اعلام کرد: اصفهان ظرفیت های لازم را برای برقراری روابط و همکاری های مالی ، تجاری و گردشگری با سنگاپور دارد.

استاندار اصفهان با بیان این که اصفهان با 15 شهر بزرگ جهان خواهر خوانده است، اضافه کرد: سنگاپور می تواند شانزدهمین خواهر خوانده اصفهان باشد و ما از این موضوع استقبال خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: مباحث فرهنگی و گردشگری شروع و شروع خوبی برای افزایش مبادلات مالی و گسترش مناسبات بین اصفهان و سنگاپور است که در گام نخست باید چارچوبی برای ارتباطات فرهنگی و توریستی طراحی و به اجرا در آید.

زرگرپور به وزیر امورخارجه سنگاپور پیشنهاد کرد که هیئتی از سرمایه گذاران اتاق بازرگانی آن کشور به زودی با سفر به ایران با اتاق بازرگانی اصفهان دیدار و زمینه های تعمیق مناسبات وگسترش روابط در عرصه های مختلف مالی و فرهنگی را آنالیز کنند.

وزیر امورخارجه سنگاپور نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از سفر به اصفهان ، ظرفیت های این استان را در حوزه های مختلف، جهت برقراری ارتباط بیشتر به ویژه در حوزه گردشگری بسیار عظیم و با اهمیت ارزیابی کرد.

شان موگام با بیان این که در خصوص زیبائی ها و فرهنگ و تمدن اصفهان کتاب های زیادی مطالعه نموده است، اضافه کرد: اصفهان دارای یک ظرفیت عظیم از گردشگری است و کشورش می تواند در این زمینه با اصفهان همکاری داشته باشد.

وی به تغییرات در سطح روابط بین الملل ایران اشاره نمود و گفت: این موضوع می تواند دستاوردهای بزرگی برای ایران داشته باشد .

وزیر امور خارجه سنگاپور با استقبال از پیشنهاد استاندار اصفهان گفت: این پیشنهاد جامع و عملیاتی است و می تواند به گسترش روابط مالی یاری کند.

وی برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در سنگاپور را بسیار اثر بخش توصیف کرد و اظهار کرد: برگزاری درست هفته فرهنگی اصفهان می تواند در عملیاتی شدن روابط فرهنگی تاثیرگذار باشد.

موگان به ظرفیت های کشورش در زمینه تحصیلات عالی اشاره نمود و گفت: امید داریم در این زمینه نیز بتوانیم ارتباطات خود را تعمیق دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در ماه های آینده محدودیت های روابط تجاری ایران برداشته گردد و شاهد گسترش روابط مالی و تجاری با ایران و به خصوص اصفهان باشد.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 361

به "مباحث فرهنگی و گردشگری، سرآغاز روابط اصفهان و سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مباحث فرهنگی و گردشگری، سرآغاز روابط اصفهان و سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید