مخالفت 80 درصدی مردم ژاپن با برگزاری المپیک 2020، تعداد کرونایی ها حمل مشعل المپیک به عدد 8 رسید

به گزارش مجله آزات وب، بیشتر مردم ژاپن همچنان با برگزاری بازی های المپیک 2020 در تابستان پیش رو مخالف هستند.

مخالفت 80 درصدی مردم ژاپن با برگزاری المپیک 2020، تعداد کرونایی ها حمل مشعل المپیک به عدد 8 رسید

به گزارش خبرنگاران، مسئولان برگزاری بازی های المپیک 2020 توکیو اعلام کردند 6 نفر از کسانی که در مراسم حمل مشعل بازی های المپیک در شهرهای آمامی و کریشیما واقع در استان جنوبی کاگوشیما همکاری داشتند، به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به این ترتیب مجموع شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جریان برگزاری مراسم حمل مشعل بازی های المپیک در کشور ژاپن به عدد هشت رسید. طبق اعلام مسئولان برگزاری این بازی ها، این 6 نفر همگی در برگزاری مراسم حمل مشعل به کنترل ترافیک کمک می کرده اند و ماسک هم به صورت داشته اند، اما با این حال به این ویروس مبتلا شده اند. ماه گذشته بود که دو نفر از کسانی که به برگزاری مراسم حمل مشعل در جزیره شیکوکو کمک می کردند، تست کرونای شان مثبت اعلام شد که یکی از آنها افسر پلیس بود.

طبق گزارش های منتشر شده؛ مقامات ژاپنی مصمم به برگزاری بازی های المپیک 2020 با وضع شدیدترین پروتکل های بهداشتی برای محافظت از شرکت کنندگان در این بازی ها هستند، اما نظرسنجی های انجام شده نشان می دهد که 80 درصد مردم ژاپن با برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک مخالف هستند یا خواهان به تعویق افتادن مجدد آن هستند چون معتقدند برگزاری این رویداد ورزشی منجر به افزایش شیوع ویروس کرونا در این کشور می شود.

ژاپن از ماه گذشته میلادی شرایط اضطراری کووید-19 را برای شهرهای بزرگ و پرجمعیت توکیو و اوزاکا و دو منطقه دیگر اعلام کرده که قرار است این شرایط تا تاریخ 11 مِی (21 اردیبهشت) ادامه داشته باشد تا موج چهارم شیوع ویروس کرونا کنترل شود.

در سوی دیگر مسئولان برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 خواسته اند تا تعداد 500 پرستار دیگر به هنگام برگزاری این بازی ها، به این رقابت ها اعزام شوند که این با مخالفت بسکمک از پرستاران روبرو شده است، چرا که آنها معتقدند در حال حاضر نزدیک به نقطه شکست این بیماری همه گیر هستند و باید تمرکزشان را روی خدمت رسانی به مردم ژاپن بگذارند نه تیم های اعزامی به المپیک و پارالمپیک.

مسئولان برگزاری بازی های المپیک گفته اند که در جریان برگزاری این بازی ها به 10 هزار نیروی کادر درمان نیاز خواهند داشت، برای همین درخواست حضور 500 پرستار بیشتر در این رقابت ها را داده اند. در حالی در حدود سه ماه به آغاز بازی های المپیک توکیو باقی مانده است، قرار است 15 هزار ورزشکار المپیکی و پارالمپیکی، هزاران مسئول، داور، اسپانسرها و اهالی رسانه وارد کشور ژاپن شوند.

سوسومو موریتا دبیرکل اتحادیه کادر پزشکی ژاپن در بیانیه اش اعلام کرده که تمرکز باید روی مهار شیوع همه گیری در کشور باشد، نه روی بازی های المپیک. او گفته که قطعاً باید از پیشنهاد اعزام پرستاران به بازی های المپیک جلوگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1745

به "مخالفت 80 درصدی مردم ژاپن با برگزاری المپیک 2020، تعداد کرونایی ها حمل مشعل المپیک به عدد 8 رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت 80 درصدی مردم ژاپن با برگزاری المپیک 2020، تعداد کرونایی ها حمل مشعل المپیک به عدد 8 رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید