مهدی ترابی: کجا بروم که بهتر از پرسپولیس باشد؟ دوست دارم قراردادم را تمدید کنم

به گزارش مجله آزات وب، تهران (پانا) - مهدی ترابی می گوید که جایی بهتر از پرسپولیس در ایران وجود ندارد و او دوست دارد در این تیم بماند.

مهدی ترابی: کجا بروم که بهتر از پرسپولیس باشد؟ دوست دارم قراردادم را تمدید کنم

به گزارش ورزش سه، مهدی ترابی ستاره تیم پرسپولیس در بازی با پیکان یک پاس گل داد تا خود را به عنوان برترین گلساز سرخپوشان مطرح کند اما دقایقی پس از این پاس گل، او دوباره مصدوم شد و روی زمین افتاد تا با خروجش از ترکیب، نگرانی اردوی قرمزها را فرا بگیرد.

او حالا در تبادل نظر با خبرنگار ما به این مصدومیت و شرایط بازگشتش اشاره نموده و به دیگر سوالات از جمله پیرامون انتها قراردادش با پرسپولیس و احتمال جدایی از این تیم پاسخ داده است.

ترابی بعلاوه در مقابل پرسشی بحث برانگیز پیرامون شرایط تیم ملی هم نهاده شد و درباره شایعه خداحافظی از تیم ملی هم پاسخ داده و بعلاوه درباره شرایط کار اسکوچیچ و آینده او در تیم ملی نیز صحبت نموده است.

این تبادل نظر را در ادامه می خوانید:

* بازی با پیکان را با پیروزی پشت سر گذاشتید و دوباره به کورس قهرمانی بازگشتید.

بازی پیکان سه امتیازی داشت که خیلی به آن احتیاج داشتیم و خدا را شکر توانستیم با هر سختی که وجود داشت، سه امتیاز را بگیریم. باید در همه بازی ها مثل بازی با پیکان با تمرکز بالا وارد بازی بشویم و بتوانیم از موقعیت هایی نهایت استفاده را ببریم و خدا را شکر در بازی با پیکان این رخ داد و امیدوارم که در ادامه بازی ها هم بتوانیم همینطور با تمرکز بالا ضربات آخر را خیلی بهتر بزنیم و انشاالله بتوانیم برد های بهتری بیاوریم.

* خودت هم در این بازی یک پاس گل دادی.

وقتی همه تیم زحمت می کشند بالاخره یک نفر پاس گل می دهد و خدا را شکر این بازی هم یک پاس گل من دادم و یک پاس هم آقا امید [عالیشاه] داد و بقیه بچه ها هم همینطور. مهم موفقیت پرسپولیس است که انشاالله بتوانیم پرچمش را بالا نگه داریم و همه کوششمان این است که بتوانیم موفقیت های سال های گذشته را دوباره تکرار کنیم. مطمئنیم دور از دسترس نیست. انشاالله که با کوشش بچه ها و کادرفنی موفقیت های گذشته را تکرار کنیم.

* در این بازی سیدجلال حسینی هم بازی کرد و عملکرد خوبی داشت.

کاپیتانی که آقا سید دارد در لیگ ایران بی نظیر است و کسی نمی تواند نقش کاپیتانی آقا سید را پنهان کند. واقعا هم هنوز خیلی خوب برای ما کار می نماید و امیدوارم دوباره بتواند در بازی های بعد و سالهای بعدی هم بماند و واقعا نان پدر و شیر مادر حلالش. چیزی که ما تا الان دیدیم آقا سید واقعا توانایی اش را داشته و همواره هم خوب بوده و هر بازی بهتر از بازی قبل عمل نموده است. امیدوارم که همواره سلامت باشد و بتوانیم کنار ایشان نکات مثبت زیادی یاد بگیریم.

* در اواسط بازی به علت مصدومیت از زمین خارج نشدی.

با مصدومیتی که از بازی های قبل داشتم، دکتر حقیقت و علی اعظم خیلی کوشش کردند که به این بازی برسم و خیلی خوب کار کردیم و خدا را شکر نیمه اول هم هیچ مسئله ای نداشتم. در نیمه دوم یک گرفتگی شدید داشتم که کادرفنی و کادر پزشکی تشخیص دادند که تعویض شوم. مشکل حادی نیست و کار کنیم بهتر هم می شوم و از بازی بعد دوباره در خدمت تیم هستم.

* به بازی ویستاتوربین می رسی؟

برای بازی با ویستاتوربین باید ببینیم آقا یحیی چه تشخیصی می دهند و اگر بخواهند من می توانم بازی کنم. باز هم کار می کنم و انشاالله با تشخیص آقا یحیی و کادر پزشکی انشاالله بتوانیم به این بازی هم برسم.

* پرسپولیس در این فصل لغزش هایی داشته، فکر می کنی به ششمین قهرمانی برسید؟

همه کوشش ما این است بتوانیم ششمین قهرمانی پیاپی را به دست بیاوریم و این ذهنیتی است که در همه بچه ها وجود دارد. مطمئن هستیم با یکپارچگی و اتحادی که بین بچه ها و کادرفنی و مجموعه باشگاه وجود دارد می توانیم به آن برسیم. باید تمرکزمان هر بازی بیشتر از بازی قبل باشد و انشاالله با کوشش هایی که می کنیم به این هدف بزرگ هم برسیم.

* درباره لیگ قهرمانان هم صحبت کنیم که حذف شدید. فکر می کنی چه شد که به الهلال باختید؟

در آن مقطع اتفاقاتی افتاد و نتوانستیم به موقع برویم و نتوانستیم خیلی کنار یکدیگر تمرین کنیم ولی ما پرسپولیس هستیم و دنبال بهانه نیستیم. رفتیم و متاسفانه بازی را در روزی که واقعا هم خوب نبودیم واگذار کردیم ولی کوشش می کنیم دوباره موفقیت های گذشته را چه در آسیا و چه در لیگ ادامه بدهیم و تکرار کنیم تا دل طرفداران را شاد کنیم. مطمئن هستیم که این دور از دسترس نیست و کوششمان این است که دوباره پرچم پرسپولیس را بالا نگه داریم.

* این فصل اعضای تیمتان خیلی به داوری اعتراض دارند و تعیینا خود تو. به نظر از تصمیمات داوران آسیب دیدی و حالا با سه کارت زرد در آستانه محرومیت هستی.

من دوست ندارم درباره داوری های صحبت کنم اما درباره کارت زردهای من، سه کارت زرد گرفتم ولی دو تا از آنها واقعا کارت زرد نداشت. یکی را که تمام کارشناسان اعلام کردند پنالتی بود ولی متاسفانه داور تمارض من را تشخیص داد و حتی بعدا کمیته داوران می توانست این کارت زرد را برگرداند ولی این کار را نکرد و کارت زرد دیگر هم بازی با استقلال بود و مطمئن هستم که هیچ خطایی نکردم، ولی آقای بنیادی فر خطا تشخیص داد. دو تا از سه کارت زردی که گرفتم واقعا حقم نبوده ولی اتفاقی است که افتاده و قطعا از این به بعد کوششم را می کنم و بیشتر خودم را کنترل می کنم که این اتفاقات پیش نیاید.

* دوست داشتم درباره دربی هم نظرت را بپرسم که نقدها زیادی به هر دو تیم بود.

بازی خیلی خوب نبود. در نیمه اول که بازی خاصی نبود ولی در آغاز نیمه دوم تیم ما کاملا سوار بازی بود و چند موقعیت خیلی خوب هم داشتیم و متاسفانه نتوانستیم گل بزنیم که اگر یکی از توپ هایمان داخل دروازه استقلال می رفت شرایط خیلی فرق می کرد ولی متاسفانه در طول 45 دقیقه نیمه دوم چند سوت آقای بنیادی فر باعث شد زمانی که ما سوار بازی بودیم بازی برگردد و بازی را متعادل کرد و این به ضرر ما شد و متاسفانه نشد که در ادامه بازی، بازی خوبمان را انجام بدهیم چون استقلال بیشتر روی بازی مستقیم و ضربات ایستگاهی تمرکز نموده بود ولی متاسفانه آقای بنیادی فر با دو سوت خراب کرد ولی مساوی شد و دربی هم شرایط خاص خودش را دارد.

* رابطه ات با بازیکنان تاجیک چطور است؟ شنیده ایم که خیلی خشن هستند.

بازیکنان تاجیک هر دو خوب هستند. جوان هستند و احتیاج به تجربه دارند ولی در کل به نظرم بازیکنان خوبی هستند و می توانند به تیم ما یاری نمایند.

* این شاید سوال خیلی ها باشد؛ اینکه آیا شایعه تصمیمت برای خداحافظی از تیم ملی درست بود؟

نه؛ این مسائل اصلا واقعیت نداشت و هر بازیکنی دوست دارد در تیم ملی حضور داشته باشد. درست است بازی نکردم و دوست دارم بازی کنم ولی این اتفاق نیفتاد اما اصلا بحث خداحافظی نیست.

* از آقای اسکوچیچ دلگیر هستی؟

قطعا باید کوشش خودم را بیشتر کنم که به ترکیب برسم و اصلا اینطور نیست که می خواستم خداحافظی کنم یا از کسی ناراحت باشم. هر بازیکنی دوست دارد لباس تیم ملی کشورش را بپوشد و من هم از این قاعده مستثنی نیستم، فقط باید کوششم را بیشتر کنم که انشاالله در ترکیب اصلی قرار بگیرم و این اتفاقی است که به خودم بستگی دارد و انشاالله که کوششم را بیشتر می کنم.

* فکر می کنی آقای اسکوچیچ باید در تیم ملی بماند یا مربی جدیدی استخدام گردد؟

آماری که آقای اسکوچیچ به دست آورده گویای همه چیز است و به نظر من برترین نتایج را به دست آورده. امیدوارم که به شکل خوبی از ایشان حمایت گردد تا بتواند در ادامه جهت هم نتایج گذشته را تکرار کند.

* این یک بحث رایج در حوزه تیم ملی است که خیلی ها می گویند باید به صعود از مرحله گروهی فکر کنیم اما بعضی هم می گویند سطح تیم ملی همین صعود به جام جهانی است.

اگر ما بزرگ فکر نکنیم قطعا پیشرفت نمی کنیم. چرا تیم ملی نتواند از گروهش صعود کند؟ در بازی های دور قبل در یک صحنه بود که نتوانستیم صعود کنیم که اگر آن اتفاق می افتاد قطعا صعود نموده بودیم. صعود تیم ملی به جام جهانی که تقریبا قطعی است و الان همه هدف بچه ها و مجموعه تیم ملی باید این باشد که انشاالله با یک برنامه ریزی دقیق و خوب بتوانند به دور بعد صعود نمایند که دور از دسترس هم نیست.

* برگردیم به پرسپولیس و مسائل اقتصادی. این مسائل برای خود تو آزاردهنده نیست؟

مسائل اقتصادی همواره وجود دارد اما بیشتر باید برگردیم به مسائلی که بیرون وجود دارد. ما دوست داریم تکلیف کادر مدیریتی زودتر تعیین گردد و این برای من مهم است چون بالاخره من بازیکن یا مربی تیم می خواهد شخصی که در باشگاه است را کامل بشناسد که بداند با چه کسی صحبت کند. الان متاسفانه آقای صدری بنده خدا بعنوان سرپرست حکمش هم تمام شده است. آقای سجادی باید سریع تر تکلیف آقای صدری را تعیین کند.

* درباره مسائل مدیریتی چه نظری داری؟

اگر قرار است آقای صدری بماند سریع تر این کار را انجام بدهند تا یک ثباتی به باشگاه بیاید تا در مجموعه باشگاه هم یک ثبات خاصی داشته باشیم. مطمئن باشید ما بازیکنان برای اینکه پول نگرفتیم در زمین در کارمان تاثیر ندارد و همه کوششمان را می کنیم برترین نتیجه را بگیریم ولی دوست داریم خود باشگاه هم یک ثباتی داشته باشد که انشاالله ما را در موفقیت هایمان بیشتر همراهی کند.

* قراردادت رو به انتها است، آیا دوباره از پرسپولیس جدا خواهی شد یا در تیم می مانی؟

فعلا که هیچ پیشنهادی داده نشده و کجا بهتر از پرسپولیس؟ فعلا پیشنهاد تمدید به من داده نشده و مهم سال جاری است که بتوانیم قهرمانی را به دست بیاوریم و تا آخر فصل زمان زیاد است. انشاالله اگر صلاح بدانند با باشگاه صحبت می کنیم که اگر خدا خواست توافق کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2069

به "مهدی ترابی: کجا بروم که بهتر از پرسپولیس باشد؟ دوست دارم قراردادم را تمدید کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی ترابی: کجا بروم که بهتر از پرسپولیس باشد؟ دوست دارم قراردادم را تمدید کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید