جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس ومذاکره با برانکو، پاسخ به نماینده مجلس

به گزارش مجله آزات وب، به گزارش خبرنگاران، مهدی تاج درباره تیم ملی و شرایط مارک ویلموتس گفت: پس از جام جهانی و جام ملت های آسیا، بسیاری اعتقاد داشتند که سرمربی تیم ملی باید جوان باشد و اکثر کارشناسان، مربی خارجی را توصیه کردند. هیچ کس در آن موقع از مربی ایرانی حرفی نزد.

جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس ومذاکره با برانکو، پاسخ به نماینده مجلس

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

ویلموتس گزینه سوم ما بود

تاج ادامه داد: مارک ویلموتس گزینه سوم ما بود که او یک مربی جوان بود، چهار بار سابقه حضور در جام جهانی را داشت و تیم ملی بلژیک را از رده 83 به رده اول جهان آورد. ویلموتس انتخاب درستی بود، همه هم از او استقبال کردند.

سه ماه زمان غرامت دادن

وی ادامه داد: برخلاف اینکه می گویند قرارداد ویلموتس چگونه بود، ما قرارداد خوبی با او بستیم اما در آن ذکر نموده بودیم که مبلغ قرارداد شفاف سازی نگردد. در یکی از بندهای قرارداد این گونه ذکر شده بود که هر یک از طرفین قرارداد را فسخ کرد، سه ماه به طرف مقابل برای غرامت زمان دهد.

رقم بین یک تا دو میلیون دلار

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره قرارداد سه میلیون دلاری ویلموتس نیز گفت: رقم قرارداد ویلموتس بین یک میلیون تا دو میلیون دلاراست. در صدا و سیما و رسانه ملی آن هم در 100 برنامه ای که وجود دارد (از جمله ورزش و مردم، ورزش و بی مردم) باید با صداقت صحبت کرد. اینکه می گوییم سه میلیون دلار قرارداد ویلموتس است، باعث تشویش اذهان عمومی می گردد. حتی با دستیاران ویلموتس نیز رقم قرارداد او سه میلیون دلار نمی گردد. رقم قرارداد ویلموتس، رقمی منطقی است.

کار نماینده مجلس زیبنده نیست

اینکه نماینده مجلس می گوید ویلموتس 500 هزار دلار هم نمی ارزد، کار زیبنده ای نیست. فوتبال را باید در اختیار فوتبالی ها قرار دهیم. منتقدان دلسوز، نقدهایشان را انجام داده اند. هر کسی که فوتبال بلژیک را بشناسد، می داند که ویلموتس در چه جایگاهی قرار گرفته است و رقم 500 هزار دلار منطقی نیست.

مجلس در مورد گرانی گوشت و نان صحبت کند

تاج بیان نمود: نماینده مجلس باید درباره مسائلی مانند گوشت، نان و گرانی صحبت کند. من نیز به عنوان رئیس فدراسیون هیچ گاه درباره چنین مسائلی حرف نمی زنم، جوابگویی از جمله وظایف من است.

تحریم ها در نظر گرفته شده بود

وی در ادامه اضافه کرد: در 22 می که قرارداد ویلموتس را بستیم، در یک بند قرارداد صراحتاً ذکر کردیم که تحریم های ظالمانه آمریکا در ایران وجود دارد و این تأثیرگذار است، او دو روز زمان گرفت که قرارداد را امضاء کند یا نکند. پس از بستن قرارداد، تحریم ها افزایش یافت که این از اراده فدراسیون خارج بود. ویلموتس قبل از بازی با عراق، قراردادش را فسخ کرد. پس از تحریم ها، ما نمی توانستیم پول را از فیفا دریافت کنیم. شاید ویلموتس تصور می کرد که ما نمی خواهیم پول او را بدهیم درحالی که تنها هفت روز پرداخت پول او دیر شد اما او قرارداد را فسخ کرد.

تصمیم فسخ قرارداد گرفته شد

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: یک سرمربی بزرگ در زمان ملاقات بزرگی مانند عراق باید طبق برنامه از روز چهارشنبه تمرینات را شروع می کرد، اما او با تأخیر این کار را انجام داد. جلسه خوبی با وکلا و خود ویلموتس داشتیم و تصمیم فسخ قرارداد محبت آمیز گرفته شد.

نتوانستیم ضمانت بدهیم

تاج درباره توئیت ویلموتس گفت: ویلموتس در توئیتش اعلام نموده که وکلای ما محبت آمیز فسخ را دنبال می نمایند؛ ما نیز همین را می گوییم. در این سه ماه معین می گردد که چه کسی به چه کسی باید پرداخت داشته باشد. فسخ قرارداد محبت آمیز است. او برای پرداخت پولش ضمانت می خواست که ما نتوانستیم این ضمانت را به او بدهیم.

قرارداد در اختیار وزارت ورزش است

وی توضیح داد: قرارداد ویلموتس در اختیار وزارت ورزش است و آنها در جریان تمام جزئیات هستند. نهادهای نظارتی اگر سؤالی دارند، ما مکلف هستیم که جوابگو باشیم ولی در محل مناسب و در دستگاه مربوطه مناسب. شاید در قراردادهای آینده آن را افشا کنیم.

بدترین رفتار را با مربی ایرانی می نمایند

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره احضار شدنش به مجلس نیز گفت: من هم اکنون به مردم شرح می دهم، نمایندگان مجلس نیز گوش دهند؛ شرح دیگری ندارم. در حال حاضر فشارهای زیادی روی ما است. همین الان بر روی استیلی فشار وارد می نمایند. بدترین رفتارها را با مربی ایرانی دارند. دادکان هیچ وقت صحبت های غیرمنطقی انجام نمی دهد چرا که فوتبالی است و می داند چگونه صحبت کند و نمی توان با رسانه به سیزده بدر رفت.

موضع گیری در مورد برانکو

تاج در مورد برانکو بیان نمود: فدراسیون حتماً سرمربی تیم ملی را انتخاب و معرفی می نماید. بسیاری از کارشناسان که مورد مشورت ما هستند، اعلام نموده اند که ویلموتس مربی بزرگی بوده اما با فوتبال ایران گره نخورده است. بحث هایی وجود دارد که بنا به دلایلی نباید اینجا مطرح گردد.

بحرین را نبریم مستحق جام جهانی نیستیم

وی درباره شرایط تیم ملی گفت: احتمالاً ما هنگ کنگ و کامبوج را شکست می دهیم. با بحرین نیز در خانه بازی داریم و در حضور 100 هزار تماشاگر حتماً آنها را شکست می دهیم که اگر چنین اتفاقی نیفتد، استحقاق رفتن به جام جهانی را نیز نداریم.

جای آزمون و خطا نیست

رئیس فدراسیون فوتبال ایران ادامه داد: باید مربی را برای تیم ملی انتخاب کرد که شناخت کافی از لیگ برتر و تیم ملی را داشته باشد. جای آزمون و خطا نیست. نمی توان مربی را آورد که بعدها از او بهره برداری کرد.

به گفته تاج، هر کشوری که به جام جهانی صعود می نماید، 11 میلیون دلار دریافتی دارد، اما این هزینه نیز مانند بقیه مبالغ در اختیار فیفا قرار گرفته است.

سرمربی را بزودی معرفی می کنیم

وی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: ان شاءالله به موقع سرمربی را انتخاب و زمان را نیز از دست نخواهیم داد. در همین چند روز مسائل را حل می کنیم و موانعی که بر سر راه است باید مرتفع گردد. نمایندگان مجلس، مسائل فوتبال را حل نمایند، ما حق پخش تلویزیون را هنوز دریافت نمی کنیم. نمایندگان مجلس به چنین مسائلی رسیدگی نمایند.

برانکو مشکلش را با پرسپولیس حل نماید

تاج در ادامه گفت: اگر برانکو بخواهد بیاید باید ابتدا موضوعش با پرسپولیس را حل نماید. چرا که نمی خواهیم بهانه ای دست وکلا بدهیم که هنوز قرارداد برانکو با یک تیم فسخ نشده است وارد مذاکره ای دیگر شویم و این حرفه ای نیست. اگر روزی برانکو بخواهد به ایران بیاید فدراسیون فوتبال می خواهد مشکل پرسپولیس حل گردد.

تاج در خاتمه گفت: خواهشم از رسانه ملی این است که اگر سوال و انتقادی دارند ما را آگاه نمایند، جای شرح دادن من اینجاست نه در مجلس.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 690

به "جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس ومذاکره با برانکو، پاسخ به نماینده مجلس" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس ومذاکره با برانکو، پاسخ به نماینده مجلس" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس ومذاکره با برانکو، پاسخ به نماینده مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید