نکات کلیدی در دکوراسیون خاکستری و طوسی

به گزارش مجله آزات وب، دکوراسیون خاکستری و طوسی یکی از مواردی است که این روزها طرفداران بسیار بیشتری را پیدا کرده است. استفاده از این رنگ ها در فضای خانه ها و حتی محل کار و…می تواند بسیار مناسب باشد. در نگاه اول استفاده کردن از این دو رنگ در کنار هم می تواند بسیار ساده باشد و به نظر می رسد که هیچگونه مسئله ای از این بابت وجود نخواهد داشت، اما چیزی که اهمیت بسیار زیادی دارد این است که مولفه های کوچک و بزرگ زیادی هستند که لازم است در استفاده از این دو رنگ در دکوراسیون فضای داخلی، مدنظر قرار دهید. در ادامه توضیحات بیشتری را در خصوص این مولفه ها ارائه می کنیم.

نکات کلیدی در دکوراسیون خاکستری و طوسی

تفاوت رنگ طوسی و خاکستری

ابتدا باید بدانید که تفاوت دو رنگ طوسی و خاکستری در چه موردی است. رنگ خاکستری رنگی است که قدمتی بیشتر از طوسی دارد. ترکیب دو رنگ سفید و سیاه سبب ایجاد این رنگ می شود و معمولا نیز می توان این دو رنگ را با نسبت های مختلفی با یکدیگر ترکیب کرد تا طیف های متفاوتی از رنگ خاکستری ایجاد شود.

رنگ خاکستری می تواند به بیننده حس هایی همچون اعتماد، ارامش و راحتی را القا کند. از قلم نیاندازید که می توانید رنگ خاکستری را به صورت خالص و یا با ترکیب کردن با دیگر رنگ ها مورد استفاده قرار دهید. البته استفاده از رنگ های ترکیبی می تواند حس و فرکانس محیط را نیز تغییر دهد که در ادامه بیشتر در خصوص آن صحبت خواهیم کرد.

اما رنگ طوسی چیست؟ رنگ طوسی یکی از رنگ هایی است که از ترکیب سفید و مشکی به وجود می آید؛ اما این رنگ در عین حال دارای تنالیته و یا تناژی از رنگ آبی نیز می باشد. مسلما هر قدر اندازه آبی این رنگ را کم و زیاد کنید، می توانید به رنگ های مختلفی دست یابید. ترکیب کردن دو رنگ طوسی و خاکستری در کنار هم می تواند طیف رنگی بسیار زیبایی را به وجود بیاورند اما از قلم نیاندازید که این دو رنگ را باید به نسبت های مناسب، با یکدیگر ترکیب کنید.

پیشنهاد ویژه

استند دو طبقه آشپزخانه لوکسی

مشاهده قیمت و خرید

استند شیرینی خوری دوطبقه

مشاهده قیمت و خرید

استند شیرینی و دکوری دو طبقه

مشاهده قیمت و خرید

استفاده از رنگ طوسی و خاکستری در دیوارها

یکی از اصلی ترین مولفه هایی که در طراحی دکوراسیون خاکستری و طوسی می توانید رعایت کنید مربوط به رنگ پس زمینه محیط و یا همان رنگ دیوارها است. رنگ دیوارها در حقیقت سبب می شوند تا بیشترین اندازه از فضای شما به همان رنگ دلخواه دربیاید و حس و حالی که مدنظرتان شما است به افراد انتقال داده شود.

می توانید از روش های مختلفی در استفاده کردن از این دو رنگ برای دیوارها استفاده کنید. یکی از روش هایی که امروزه محبوبیت بسیار زیادی نیز پیدا کرده است، مربوط به آن است که 3 طرف دیوارهای اتاق را به رنگ طوسی و یا خاکستری روشن درآورده و یک طرف دیوار را با رنگ خاکستری تیره رنگ آمیزی می کنند.

استفاده از رنگ طوسی و خاکستری در تزئینات منزل

دومین مورد و مولفه ای که می توانید برای دکوراسیون خاکستری و طوسی از آن استفاده کنید، مربوط به بهره گیری از دو رنگ خاکستری و همچنین طوسی در تهیه وسایل است. در صورتی که این روش را انتخاب کرده اید، بهتر است بدانید که باید دیوارهای پس زمینه سفید و یا هر رنگ مکمل دیگری به غیر از طوسی و خاکستری باشد. معمولا وسایل مختلف خانه را می توانید در تناژهای مختلف این دو رنگ تهیه کنید. به طور مثال مبل ها، جایگاه های سرویس ناهار خوری، پرده پذیرایی، کوسن های مبل، فرش، تابلوها و…همگی جز مواردی هستند که استفاده از آن ها در تناژهای مختلف طوسی و خاکستری می تواند فضای مورد نظرتان را به وجود بیاورد.

در خصوص مبل ها توجه داشته باشید که اگر قصد خرید مبل های تماما طوسی یا خاکستری را دارید، حتما رنگ کوسن های مبل را با خود مبل متفاوت انتخاب کنید.

جمع بندی

استفاده از دو رنگ خاکستری و طوسی در دکوراسیون خاکستری و طوسی می تواند جذابیت زیادی را برای محیط شما به وجود بیاورد. استفاده از این دو رنگ معمولا برای اتاق بزرگسالان و تا حدودی برای نوجوانان می تواند مناسب باشد. در صورتی که قصد دارید تا از دکوراسیون خاکستری و طوسی برای اتاق بچه ها استفاده کنید، بهتر است یا از رنگ های مکمل صورتی و سفید نیز استفاده کنید و یا تا جایی که امکان دارد از خاکستری تیره استفاده ننمایید

منبع: اتاق
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 2186

به "نکات کلیدی در دکوراسیون خاکستری و طوسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات کلیدی در دکوراسیون خاکستری و طوسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید