بهترین غرفه ساز نمایشگاهی در ایران کدام شرکت است ؟

به گزارش مجله آزات وب، امروزه نمایشگاه ها اماکن بسیار مناسبی برای معرفی محصولات، عرضه کالاها، آشنایی با مشتریان و صنعتگران و کسب اطلاعات به صورت تخصصی از مشاغل و فراوری کنندگان مرتبط با زمینه های کاری مختلف می باشند.

بهترین غرفه ساز نمایشگاهی در ایران کدام شرکت است ؟

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی اماکنی هستند که با داشتن یک محدوده تعیین در قالب یک سازه، فضایی را برای ارائه کنندگان در نمایشگاه فراهم می کنند تا آنها بتوانند دستاورد های خود را در معرض عموم قرار دهند.

با توجه به وجود تعداد زیادی از کسانی که در قالب شرکتهایی در نمایشگاه ها شرکت می کنند، ایجاد یک غرفه نمایشگاهی مناسب که بتواند در میان این غرفه ها علاوه بر جذب مخاطبان، فضای مناسبی را جهت نمایش کالاها و اسکان افراد در اختیار قرار دهد بسیار مهم است.

شرکت در نمایشگاه یکی از روش های مؤثر و ارزان جهت تبلیغات می باشد. برگزاری نمایشگاه احتیاج به برنامه ریزی و تشریفات زیادی دارد. با توجه به نوع و ابعاد نمایشگاه احتیاج است که وسایل و تجهیزات گوناگونی استفاده شود.باید توجه داشت که افراد به قصد خرید به نمایشگاه می آیند. برای جذب این افراد باید اقدامات لازم و ضروری صورت بگیرد. از این رو تمامی شرکت کنندگان در نمایشگاه در صدد هستند تا افراد بیشتری را به سمت غرفه خود جلب کنند و ممکن است از انواع روش ها و ابزارها جهت تبلیغات استفاده کنند. بنابراین باید در انتخاب ابزار و تجهیزات نمایشگاهی هوشمندانه عمل نمود.

برپایی غرفه نمایشگاهی، کاری بسیار سخت می باشد که فقط با برنامه ریزی دقیق و مشاوره با اهل فن محقق می شود. در صورتی که تمایل دارید یک غرفه فوق العاده و منحصر به فرد در نمایشگاه داشته باشید تا بتوانید برند و محصولات خود را به نحو احسنت معرفی کنید، نخست ضروری است که احتیاجهایتان را منطبق بر اهدافتان تعیین و شناسایی نمایید.

غرفه های نمایشگاهی به چند دسته کلی تقسیم می شود؟

به طور کلی غرفه ها به دو صورت:

 • غرفه های ساخته شده توسط برگزارکنندگان نمایشگاه ها
 • غرفه های که توسط ارائه کنندگان در نمایشگاه ها یا به صورت سفارشی از پیمانکاران ساخت غرفه ها ساخته می شوند

عوامل موثر در طراحی غرفه نمایشگاهی کدام است ؟

در طراحی غرفه نمایشگاهی تمامی اجزای غرفه می بایست یک چیدمان منظم داشته باشند و تمامی مراحل طراحی باید با هدف جلب، راحتی و تثبیت برند در ذهن مخاطبان در میان انبوه غرفه های دیگر صورت پذیرد.

در نظر دریافت موارد زیر در طراحی غرفه موجب متمایز شدن یک غرفه از سایر غرفه ها می شود .

 • پلان غرفه
 • زمینه فعالیت شرکت
 • نوع و تعداد محصولات
 • فرهنگ مشتریان

هزینه غرفه سازی نمایشگاهی چقدر است؟

هزینه غرفه سازی نمایشگاهی بسیار تحت تاثیر و وابسته به عوامل مختلفی است زیرا هر اقدامی که شما در نمایشگاه انجام می دهید درنهایت ارتباط مستقیم با پیروزیت بودن یا نبودن غرفه شما خواهد داشت.

بسیاری از شرکت هایی که برای نخستین بار در یک رویداد حضور می یابند، اشتباهات عظیمی مرتکب می شوند که تمام زحمات شان را تحت تاثیر قرار می دهد.

نخستین مسئله ای که این شرکت ها با آن روبه رو می شوند اشتباه در بودجه بندی غرفه سازی نمایشگاهی است.

گاهی اوقات بودجه برای هزینه غرفه به حدی کم است که کفاف برخی موارد حیاتی را هم نمی دهد و گاهی به حدی زیاد است که باعث بروز خرج های اضافی می شود. در این مقاله قصد داریم به چند هزینه خاص و کوچک اما حیاتی در کنار غرفه سازی اشاره کنیم :

تبلیغات

چاپ بروشور و چاپ کاتالوگ و چاپ استند به گسترش اطلاعات کار شما یاری بسزایی خواهد نمود. تبلیغات را به هیچ عنوان کنار نگذارید .

تاثیر یک کاتالوگ و بروشور برای کسب و کار شما غیر قابل انکار است . بسیاری از بازدیدکنندگان بعد از مطالعه بروشور شما تنها در صورتی که نکته قابل توجه در آن پیدا کنند با شما وارد مذاکره میشوند .

یک نکته قابل توجه دیگر این است که تبلیغات خود را در سطح بروشور و کاتالوگ نگه ندارید شما میتوانید از استندهای تبلیغاتی و بنرهای عظیم نیز در سطح محل برگزاری نمایشگاه بهره ببرید.

هدایای تبلیغاتی

هزینه دیگری که برای غرفه سازی در نظر گرفته شده هدیه است . هدیه نمایشگاهی در ثبت یک خاطره شیرین برای بازدیدکنندگان بسیار تاثیرگذار است و هرچه نفیس تر باشد، بیشتر روی مخاطبان تاثیر می گذارد.

حتما به خاطر داشته باشید سطح بالاتری از هدیه هایی که برای بازدیدکنندگان عمومی در نظر دارید برای مدیران ارشد در نظر بگیرید .

پذیرایی

شما باید در غرفه خود انواع شکلات، شیرینی، چای، قهوه و نوشیدنی های سرد را داشته باشید تا با توجه به سلیقه و ذائقه بازدیدکنندگان بتوانید از آنها پذیرایی کنید. توجه داشته باشید این پذیرایی تنها مخصوص افرادی است که وارد غرفه می شوند و قصد انجام مذاکرات تجاری را دارند.

جوایز و قرعه کشی

هزینه ای که بیشتر شرکت ها بر دوره حضور خود در نمایشگاه ندارند مربوط به جوایز و قرعه کشی ها است.

توجه داشته باشید اگر می خواهید برای مدتی یکی از شلوغ ترین غرفه های نمایشگاه را داشته باشید بهتر است یکی مسابقه یا قرعه کشی برگزار کنید. البته قرعه کشی هزینه بسیار زیادی دارد و مهمترین نکته این است که تنها در صورتی می توانید پیروز باشید که از تجمع بازدیدکنندگان در مقابل غرفه خود درست و به جا بهره ببرید .

در طراحی و ساخت غرفه خود برای نمایشگاه به چه نکاتی بباید توجه کنید ؟

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی و حضور در نمایشگاه را می توان به نوعی بهترین و ارزانترین نوع بازاریابی در نظر گرفت زیرا فروشنده و خریدار به صورت حضوری در مقابل یکدیگر قرار گرفته و موقعیتی بسیار مناسب جهت انجام داد و ستد شکل می گیرد. به همین دلیل نمایشگاه ها می توانند نقش بسیار مهمی جهت برند سازی و مطرح شدن محصولات تجاری در بازارها را ایفا کنند.

بودن در نمایشگاه ها مقوله اصلی برای برند های گوناگون به شمار می آید چرا که مناسب ترین فرصت برای دیدن محصولات است. ولی نکته خیلی مهم برای پیروز بودن در یک نمایشگاه داشتن غرفه نمایشگاهی مناسب و جذاب است مواردی که در غرفه های ایران کمتر دیده می شود.

شکل ساده غرفه نمایشگاهی

برای طراحی غرفه های نمایشگاهی احتیاجی نیست تا بسیار پیچیده فکر کنید. برخی وقتها ایده هایی ساده مناسب ترین ایده ها می باشند به شرط آن که منطقی باشند.

از رنگ های مناسب در طراحی غرفه نمایشگاهی بهره ببرید

از مواردی که در جذاب بودن غرفه های نمایشگاهی خیلی اثرگذار می باشد استفاده مناسب از رنگ هاست.

دقت به هارمونی رنگ در ساخت غرفه های نمایشگاهی

در ساختن غرفه های نمایشگاهی می بایست به این نکته دقت داشته باشید که این غرفه ها نباید خوانایی خود را از دست دهند. لازم نیست که تمامی محصولات خود را در مدعرض نمایش قرار دهید. این کار موجب می شود تا غرفه شما بی دلیل شلوغ شود و موجب سر در گمی بازدید کنندگان می شود.

از رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی غرفه ها استفاده نماید

از رنگ های گرم در ساخت غرفه های نمایشگاهی بهره ببرید،این کار موجب می شود که بازدید کنندگان زیادتری جذب غرفه شما گردند. البته باید بدانید که این رنگ های گرم را باید در کنار رنگ های خنثی مثل طیف های مختلف رنگ خاکستری کار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

استفاده از کف سازی های مختلف و خلاقانه

چنان چه مساحت غرفه شما زیاد نیست، بهتر است از قفسه ها و استند ها استفاده نکنید تا جهت های عبور و مرور را درگیر نکنید. بسیاری محصولات را روی دیوار ها در معرض دید قرار دهید و از کف سازی های خلاقانه برای هدایت بازدید کنندگان استفاده نمایید.

برای طراحی غرفه های نمایشگاهی از استند های مدرن و خلاقانه بهره ببرید

از دیگر ایده غرفه سازی که در جذابیت غرفه های شما اثر می گذارد قفسه هایی و استندها است که توسط آن ها لوازم و محصولات خود را ارائه می کنید. ضروری است این استند ها و قفسه ها ظاهری بروز داشته باشند و به شکلی باشد که مانع دید بازدید کنندگان نشود، راهنمای آنها باشد و محصولات را به مناسب ترین شکل ممکن نشان دهد.

از فضاهای بسته و باز در غرفه سازی بهره ببرید

برای اینکه بازدید کنندگان زیادتری را به غرفه خود جلب نمایید می توانید با طراحی خود حس کنجکاوی آنها را زیادتر کنید. طراحی غرفه ای که فضاهای دور آن بسته است و تنها یک ورودی خلاقانه دارد می تواند هیجان انگیز باشد.

بهترین ایده غرفه سازی محصولات

شما می توانید با استفاده از خود محصولات غرفه های نمایشگاهی خود را بسازید. با این روش هم ماهیت اصلی غرفه را در معرض دید می گذارید و هم محصولاتتان را به مناسب ترین شکل در معرض نمایش قرار خواهید داد.

از رنگ های مشکی برای جذب زیادتر مخاطبین استفاده نمایید

چنان چه تمایل دارید تا غرفه ای متفاوت تر از دیگران داشته باشید می توانید از رنگ های مشکی در طراحی دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی خود بهره مند شوید و آن را با رنگ های گرم تزئین کنید.حتما می بایست به این نکته دقت کنید که این کار نباید بر روی دیده شدن محصولات شما اثر منفی بزارد.

انواع غرفه نمایشگاهی از نظر ساخت کدام است ؟

 • غرفه سازی به آن دسته از غرفه ها گفته می شود که در آنها ساخت و ساز صورت گیرد.
 • غرفه آرایی که درآن ساخت و ساز آنچنانی وجود نخواهد داشت و فقط فضای غرفه با استفاده از سازه های نمایشگاهی مانند استند، پاپاپ، کانترو … دکور سازی می شود.

غرفه مدولار در اغلب نمایشگاه هایی که در همه کشورها برگزار می شود با غرفه نرمال و تیپ روبرو هستیم که بصورت مشابه ساخته شده اند و بواسطه برگزارکننده نمایشگاه در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرند.

با توجه به ساخته شدن این غرفه ها از قطعات پیش ساخته، استاندارد و قابل مونتاژ بودن آنها، به سیستمهای مدولار Modular Systems مشهورند.در این روش غرفه در زمان کوتاه ساخته و جهت چیدمان کالا آماده می شود و از این لحاظ دارای راندمان فوق العاده ایست.

این غرفه ها بصورت نرمال شامل موارد زیر می باشند:

 • کفپوش موکت با کیفیت متوسط
 • دیواره های غرفه با استراکچر پروفیل آلومینیوم 6میلیمتری پرکننده متناسب با متراژ غرفه MDF -
 • کتیبه یا سردرب غرفه
 • نام غرفه
 • نورپردازی متعارف
 • پریز برق

یک یا چند عدد میز و جایگاه همچنین بنابر صلاحدید برگزارکننده نمایشگاه ممکن است در حد فاصل غرفه ها لایت باکس،یا المان خاصی که عنوان نمایشگاه یا…را داراست نیز تعبیه شود

غرفه های نمایشگاهی پیش ساخته یا مدولار چیست؟

غرفه مدولار از انواع غرفه های معمول در نمایشگاه ها هستند که به علت داشتن ویژگی های خاص، کاربری بالایی در ایجاد یک غرفه مناسب برای نمایشگاه ها دارند.

غرفه های مدولار چه نوع سازه هایی هستند؟

غرفه ها اغلب سازه هایی هستند که به صورت ساختنی، اسپیس فریم و مدولار وجود دارند که در غرفه سازی نمایشگاهی بسیار اهمیت دارد.

این سازه ها برای شرکت کنندگانی که در نمایشگاه ها، اقدام به ارائه و نمایش کالاهای خود می کنند، کاربرد دارد.

غرفه های مدولار غرفه هایی هستند که از اجزایی از جنس پروفیل آلومینیوم به صورت پیش ساخته تشکیل می شوند که قابلیت مونتاژ دارند. ساختار این غرفه ها به صورت ایستا بوده و در این غرفه ها از سیستم مدولار یا به هم چسبیده برای ساخت غرفه ها استفاده می شود.

با توجه به اینکه این نوع غرفه ها از قطعات جدا، کوتاه، منظم و قابل جابه جایی تشکیل شده است و مونتاژ ساخته می شوند، عملکرد آنها در مقایسه با سایر سازه های پیش ساخته برای ایجاد یک فضای مناسب در ابعاد و اماکن مختلف و برای ارائه کنندگان گوناگون بیشتر می باشد.

مزایای غرفه های نمایشگاهی پیش ساخته یا مدولار چیست؟

با توجه به قابلیتهای سیستم مدولار (سرعت، تمیزی، قابلیت مونتاژ و دمونتاژ، پرکننده های متفاوت و البته قیمت بسیار پائین در مقایسه با موادی مانند نئوپان و…، می توان از این سیستم جهت ساخت غرفه با طرح ویژه استفاده کرد. همچنین این نوع غرفه سازی به مشتریانی که قصد دارند هزینه کمتری جهت این امر پرداخت کنند و یا غرفه سازی در نمایشگاهای شهرستان یا کشورهای دیگر توصیه میشود.

از جمله مزایای دیگر این نوع غرفه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحتی در نصب غرفه مدولار
 • سرعت بالا در نصب غرفه مدولار نسبت به سایر انواع غرفه ها
 • نورپردازی با طرح ها و شیوه های مختلف
 • پایین بودن تعرفه های تمام شده ساخت این نوع سازه ها

اجزای اصلی غرفه های نمایشگاهی پیش ساخته یا مدولار کدام است؟

اجزای اصلی غرفه مدولار عبارتند از:

 • کف پوش ها با کیفیت های معمولی که جنس آن معمولا از موکت است.
 • پروفیل ها در سایز 6 میلی متر که در قسمت دیواره غرفه به کار می رود.
 • میزها و جایگاه ها
 • پریز های برق
 • قسمت کتیبه و سردر غرفه

انواع غرفه های نمایشگاهی پیش ساخته یا مدولار کدام است؟

از انواع غرفه های مدولار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • غرفه مدولار سالنی
 • غرفه مدولار ویژه

اگر بخواهیم در خصوص غرفه های مدولار سالنی و ویژه مطالبی بگوییم داریم:

غرفه های مدولار ویژه برای ایجاد فضاهای مختلف و نمایشی در غرفه های کوچک کاربرد دارد. این غرفه ها بر خلاف غرفه های سالنی، اشکال مختلفی و ساختار زیبا و عظیمی دارند که انواع مختلفی را در بر می گیرند و می توان با توجه به احتیاج و خواست مشتری، نمونه هایی تعیین از آن را ساخت. استفاده از وسایل نورپردازی، شیشه های تزئینی و المان های گرافیکی برای ایجاد ظاهر مناسب و جذاب از عواملی است که در کنار این نوع غرفه ها به کار گرفته می شود.

غرفه های سالنی بیشتر توسط برگزارکنندگان نمایشگاه ها سفارش داده می شوند که به ظاهر و طراحی یکسانی دارند و برای اسکان شرکت کنندگان نمایشگاه ایجاد می شوند. این نوع غرفه ها دارای امکانات ابتدایی بوده و تنها به منظور خدمات دهی به شرکت کنندگان با ایجاد فضایی مجزا برای آنها به کار می رود.

منبع: مجله چاپخونه
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1801

به "بهترین غرفه ساز نمایشگاهی در ایران کدام شرکت است ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین غرفه ساز نمایشگاهی در ایران کدام شرکت است ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید