واکنش انستیتو پاستور به ادعای بی کیفیت بودن کیت های تشخیصی ، ماجرای فایل صوتی چه بود؟

به گزارش مجله آزات وب، انستیتو پاستور ایران در اطلاعیه ای مطالب فایل صوتی منتشر شده در فضای مجازی در مورد کیفیت کیت های تشخیصی در کشور را تکذیب کرد.

واکنش انستیتو پاستور به ادعای بی کیفیت بودن کیت های تشخیصی ، ماجرای فایل صوتی چه بود؟

به گزارش مجله آزات وب، اخیرا فایلی صوتی در فضای مجازی منتشر شده است که یک خانم با ادعای داشتن جلساتی با مسئولین وزارت بهداشت و انستیتو پاستور ایران مطالبی مبنی بر مسائل کیت های تشخیصی مولکولی در کشور، لزوم عدم مصرف مکمل ها و ارائه درمان جدیدی برای کروناویروس در گیلان مطرح کرده است که باعث تشویش اذهان عمومی شده است.

لذا بنابر این اطلاعیه، به استحضار می رساند که این فایل نظیر فایل های صوتی مشابه، جهت تشویش اذهان عمومی منتشر شده است و چنین فردی جلساتی با مسئولین و کارشناسان انستیتو پاستور ایران و طبق بررسی های به عمل آمده با مسئولین وزارت بهداشت نداشته است و بسیاری از ادعاهای ایشان نظیر مشکل در کیفیت کیت های مورد استفاده تشخیصی برای کروناویروس در کشور صحیح نیست.

کیت های مورد استفاده تشخیصی در کشور مورد تایید و اهدایی سازمان جهانی بهداشت است و حدود 30 آزمایشگاه تشخیصی کروناویروس در سراسر کشور، توسط متخصصین خود به صورت شبانه روزی در تلاشند تا بهترین خدمات ممکن را به کشور ارائه دهند.

بر اساس اعلام وبدا، در بازدید هفته گذشته تیم سازمان جهانی بهداشت از انستیتو پاستور ایران، ضمن اظهار شگفتی از راه اندازی شبکه آزمایشگاهی در گستره وسیع در کمتر از 10 روز در ایران، آن را به عنوان یک مدل پیروز و مورد توجه این سازمان دانست. به گفته کارشناسان تیم سازمان جهانی بهداشت، شبکه آزمایشگاهی ایران می تواند به عنوان درس آموخته ای برای سایر کشورها نیز استفاده شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 962

به "واکنش انستیتو پاستور به ادعای بی کیفیت بودن کیت های تشخیصی ، ماجرای فایل صوتی چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش انستیتو پاستور به ادعای بی کیفیت بودن کیت های تشخیصی ، ماجرای فایل صوتی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید