پزشکان و پرستاران علیه زاکربرگ

به گزارش مجله آزات وب، مقامات شهر سن فرانسیسکو نام گذاری یکی از بیمارستان های دولتی منطقه به اسم مارک زاکربرگ را محکوم نموده اند ، و این موضوع مورد حمایت پرستاران، پزشکان و متخصصان بیمارستان قرار گرفته است؛ آنها نسبت به سیاست های اخیر فیسبوک و عدم شفاف سازی کافی این شبکه اجتماعی ابراز نگرانی نموده اند.

پزشکان و پرستاران علیه زاکربرگ

در سال 2015 پیرو یاری 75 میلیون دلاری بنیان گذار فیسبوک به بیمارستان مورد بحث، نام این مرکز درمانی به زاکربرگ تغییر یافت. طی تمام این سال ها نیروهای شاغل در بیمارستان در رابطه با نظارت و ارتباطات فیسبوک و مسائل و حواشی آن، به خصوص در زمینه حریم خصوصی، تحقیقات غیراخلاقی، عدم شفاف سازی اطلاعات، نفرت پراکنی و بسیاری موارد دیگر ابراز نگرانی کردند.

به همین دلیل گوردون مار ناظر ارشد شورای شهر سن فرانسیسکو انتخاب نام زاکربرگ برای این بیمارستان را محکوم کرد و قطعنامه ای را به هیئت مدیره ارائه نمود. این قطعنامه قوانین واضحی پیرامون حق نامگذاری مراکز مهم شهر را تبیین می نماید که طی آن می بایست هر نامی ارزش ها و تعهد شهر را در رابطه با حفظ حقوق بشر، کرامت و عدالت اجتماعی و نژادی را نمایش دهد.

تا به امروز درخواست ها، استشهادها و اعتراضات شفاهی متعددی جهت حذف نام زاکربرگ از بیمارستان و بازگشت آن به اسم بیمارستان عمومی سن فرانسیسکو اجرا شده، اما به نظر می رسد هیئت مدیره بیمارستان تمایلی به این تغییر نام ندارند. اما در هر صورت همچنان فشارها از سوی نیروهای کار داخلی بیمارستان، و همچنین شورای شهر سن فرانسیسکو ادامه دارد.

مایک دینگل یکی از پرستاران بازنشسته که عبارت Zuck off را بین جامعه پزشکان جا انداخت، به حواشی اخیر و دنباله دار کمپانی فیسبوک اشاره دارد. او با توجه به اینکه بیش از هزار شرکت مختلف تبلیغات خود در شبکه اجتماعی متعلق به زاکربرگ را متوقف نموده اند، فیسبوک را بستری می خواند که سابقه ای طولانی مدت در ترویج نژادپرستی، خشونت، نشر محتوای غلط، نفرت پراکنی و اخبار دروغ داشته و معتقد است این موضوع روی دیدگاه مخاطبان نسبت به بیمارستان تاثیر منفی خواهد داشت.

علاوه بر این 260 دانشمند از سراسر ایالات متحده که مجموعه تحقیقاتی را تحت نظارت سازمان Chan Zuckerberg Initiative انجام می دهند، ماه گذشته با ارسال نامه ای سرگشاده از مدیرعامل فیسبوک خواستند تا قوانین و سیاست های این شبکه اجتماعی را تغییر داده و کنترل بیشتری در زمینه نشر محتوای نفرت پراکن داشته باشد. در حال حاضر انتها تغییر نام مجدد بیمارستان مورد بحث مشخص نیست.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: azatweb.ir شناسه مطلب: 1254

به "پزشکان و پرستاران علیه زاکربرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکان و پرستاران علیه زاکربرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید